У вересні Наташі Ященко має виповнитися п’ять рочків. Із них більше року життя дитина провела в лікарнях. Вона захворіла на рак крові (лімфобластний лейкоз), коли їй було три. Допомогти може лише пересадка кісткового мозку від донора.
Трансплантацію можуть зробити у клініці Литви. Проте у держави Україна не знайшлося грошей для лікування дівчинки. У черзі на даний час 119 важкохворих, які потребують лікування за кордоном, але уряд дав гроші лише для 47 із них. Інших «вишикували» в чергу – чергу за життям, яку самі пацієнти називають чергою смерті.
Коли я пишу ці рядки, Наталочка з мамою Тетяною дають чергову відсіч хворобі у литовській клініці. Минулого року дівчинка захворіла на рак крові – лімфобластний лейкоз. З того часу життя родини перетворилося на боротьбу за Наталочку, яка триває з перемінним успіхом. Дороговартісну боротьбу, яка коштує душевних сил, нервів та дуже великих грошей. Курси високодозної хіміотерапії у минулому році призвели до інсульту. Уявляєте, що таке інсульт у дитини, якій ще не виповнилося й чотирьох? Потім тривала і дорога реабілітація у клініці в Литві. Уже зажевріла надія. Але хвороба знову пішла в наступ. Зараз Наталочка не ходить та ледь рухає руками. Такі наслідки перенесеного інсульту.
Вересень 2016 р., після інсульту
Батьки дівчинки – мама Тетяна та батько Юрій не втрачають надії та пліч-о-пліч борються за життя доньки. На долю родини перепало забагато горя. У 2014 році в Іловайському котлі загинув рідний брат Тані – Олексій Древаль. Через два роки захворіла Наталочка…
У ті години, коли хвороба дає дівчинці перепочити, а сильнодіючі препарати на якийсь час знімають біль та вона засинає, Тетяна спілкується з рідними та іншими небайдужими людьми.
Згодом нам вдалося поговорити через месенджер.
Таня розповідає про рецидив хвороби, який приголомшив родину після успішної реабілітації в литовській клініці. Там Наташу буквально поставили на ноги – вона змогла стояти за допомогою батьків, хоча українські лікарі в неї майже не вірили і думали, що дівчинка залишиться лежачою.
Батьки дитини прийняли рішення знову везти дитину на лікування до Литви, де дівчинці дають більше шансів.
У спільноті на Фейсбук є група «Спасаем Наташу Ященко». Наразі в ній 4181 учасник, і кожного дня додаються нові люди, які готові допомогти та зробити усе, що в їхніх силах…
Але допомогти може лише одне – трансплантація кісткового мозку за кордоном від неродинного донора, яка коштує 118 тисяч євро. Цієї суми родині не зібрати навіть за рік, навіть за допомоги добрих людей. У держави Україна допоки не знайшлося грошей на лікування маленької дівчинки, хоча законодавство гарантує лікування за кордоном для пацієнтів, яким не можуть зарадити в Україні. Маленька Наталочка якраз у списку таких пацієнтів.
У той час як Тетяна та Юрій борються за життя доньки в клініці, Олена - рідна тітка Наташі разом із родичами інших важкохворих пацієнтів оббиває пороги Кабміну та інших урядових інстанцій. Олена просить, вимагає, виборює для племінниці шанс на життя. Вона сподівається виклопотати якщо не гроші, то хоча б гарантійний лист про те, що держава згодом оплатить лікування її племінниці. Лист надії…
Були сподівання на зміни до держбюджету, якими передбачені кошти на лікування важкохворих у закордонних клініках. Родичі хворих влаштовували акції під МОЗ та Кабміном, вимагаючи від Президента якнайшвидше підписати зміни до Держбюджету (Закон №6600). Глава держави закон підписав. Та виділених 186 мільйонів на всіх пацієнтів не вистачило. У списку тих, кому потрібна термінова трансплантація за кордоном – 119 пацієнтів. Із них держава дала шанс лише 47, інших важкохворих вишикували в чергу – чергу за життям...
Про те, що грошей для Наталочки в держави не вистачило, стало відомо 8 серпня, коли родичі чекали добрих звісток під стінами МОЗ. До пікетувальників, серед яких була й Олена, не вийшли ні міністр охорони здоров’я Уляна Супрун, ні жоден із її заступників. Лише працівниця МОЗ, яка роздала інформаційні листи тим, кому пощастило з державними грошима.
Коли цей матеріал готувався до друку, 16 серпня у Києві проходила чергова акція протесту за права пацієнтів, проти байдужості та бюрократії чиновників. Люди просили виділити гроші з кабмінівського спецфонду.
«Державна черга важкохворих пацієнтів, які потребують операцій із трансплантації органів або кісткового мозку, – це така собі «черга смерті». Адже гарантоване державою фінансування отримати не так вже й легко. Для цього потрібно оббивати пороги міністерств, писати листи усім чиновникам. І все заради того, щоб отримати шанс вижити» , - написав волонтер Юрій Токарчук, один із організаторів заходу на своїй сторінці у Фейсбук.
Багато хто з кременчужан вже допомагає Наталочці. Мер Віталій Малецький, зі свого боку, намагається спонукати МОЗ виділити гроші для дитини, веде перемовини з міністром охорони здоров’я та її помічниками. І є надія, що необхідна сума таки буде виділена. Про це він розповів «Телеграфу». Питання лише: коли?
А лікування не може чекати. Відлік навіть не на тижні, а на дні. Дівчинка та її батьки не втрачають надії. Наташа навіть «танцює», коли відпускає хвороба - сидячи на ліжку рухає ручками та ніжками. Відео розмістила її мама Тетяна у Фейсбук. Кожен із нас може допомогти хоча б невеличкою сумою та добрим словом. Дамо дитині шанс на життя. Наталко, живи. Ми в тебе віримо!
Рахунки для переказу коштів
Банк: Приватбанк МФО: 305299 ЄДРПОУ: 14360570 Рахунок одержувача: 29244825509100 Призначення платежу: поповнення карти
гривня
№5168 7426 0598 0196
Ященко Юрiй (тато)
Банк: ПриватБанк
5168 7573 1490 7454
Ященко Тетяна (мама)
євро
Картка №4149 4978 6317 0413
Ященко Юрій Михайлович (тато)
долари США
Картка №4149 4978 7288 3790
Ященко Юрій Михайлович (тато)
Для переказів за кордоном
PayPal – Yashenkotatyana2012@qmail.com
Інформація
Користувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до даної публікації.