Рідні прохають молитися за здоров'я українських моряків та їх швидке повернення додому. На фото Володимир Терещенко, якого судили в один день разом з кременчужанином
В кременчужанина, який потрапив в російський полон, Богдана Головаша - контузія й травма плеча. Про це “Телеграфу” повідомив протоієрей Костянтин Маслов.
За його словами, мама за допомогою “Червоного Хреста” та адвокатів дізналася, що в сина контузія та травма плеча (вивих або вибите плече).
- Наслідки агресивних дій РФ стосовно кораблів ВМС ЗС України в Керченській протоці. Зверніть увагу на характер пострілів. Окупанти цілеспрямовано вели стрільбу з метою знищення особового складу, в не пошкодження матеріально-технічної частини. Під час переходу комендор сигнальщик мбака “Бердянськ” Ейдер Андрій знаходився на своєму посту, якраз там, де ви бачите пробоїну в рубці українського катера. Поранення отримав як він, так і інші військовослужбовці. Навіть без слів зрозуміло з ким ми маємо справу. Факти чітко демонструють збройну агресію Росії проти України. - йдеться у повідомленні ВМС ЗС України.
Воля українських військових міцніша від броні. Підтвердженням цього є судно "Бердянськ" пришвартоване в Керчі після обстрілу росіян
Російські силовики виклали в мережу зізнання українських військових. На кадрах усі нібито визнають свою провину, та чи були полонені щирі в зізнаннях на камеру.
Командувач Військово-морських сил адмірал Ігор Воронченко надіслав через адвокатів лист до українських моряків.
Українських військових в анексованому Криму підтримали не тільки фінансово, юридично, а й морально. Моряків захищали кримськотатарські адвокати: Едем Семедляев, Ліля Гемеджи, Айдер Азаматов, Джеміль Темишев й Маммет Мамбетов.
Також кримські татари, приходили підтримати українських військових перед судом, навіть доводилося відбиватися від російських ЗМІ, які намагалися взяти інтерв'ю.
- Кажуть мені: дай коментар, я говорю - не дам. 10 камер тут. «Журналісти» з-під тишка підходять і намагаються записати коментарі. Обліпили з усіх боків, - цитує кримських татар сайт ATR.
В Криму за цей час зібрали допомогу для військовополонених. Люди не лише перераховували кошти українським морякам, а й несли продукти харчування, ркчі, засоби особистої гігієни.
Кримські татари в анексованому Криму навіть діляться останнім. Так пенсіонерка отримуючи пенсію у 8000 рублів віддала 1000 рублів, щоб допомогти нашим військовим.
Крім матеріальної допомоги волонтери допомагають розпаковувати чайні пакетики, пересипають крупи, щоб передати в СІЗО та чергують під стінами суду.
Прокуратура Автономної Республіки Крим розпочала кримінальне провадження за фактом порушення представниками правоохоронних органів держави-окупанта законів та звичаїв війни (ст. 438 КК України) відносно військовополонених – українських моряків.
Так, було порушено право військовополонених на неупереджене та нормальне судочинство, що є порушенням законів та звичаїв війни згідно ст. 130 Женевської конвенції про поводження з військовополоненими 1949 року, шляхом вчинення дій, спрямованих на притягнення останніх до кримінальної відповідальності за злочин, який вони не вчиняли. А саме: «незаконний перетин державного кордону РФ», оскільки, відповідно до ч. 1 ст. 2 Договору між Україною та Російською Федерацією про співробітництво у використанні Азовського моря і Керченської протоки, торговельні судна та військові кораблі, а також інші державні судна під прапором України або Російської Федерації, що експлуатуються в некомерційних цілях, користуються в Азовському морі та Керченській протоці свободою судноплавства та відповідно до ст. 38 Конвенції ООН з морського права – правом транзитного проходу через протоку.
Прокурор АР Крим Г. Мамедов зазначив, що «українські моряки, захоплені в полон, мають статус військовополонених та підпадають під дію Третьої Женевської конвенції. Відтак, Росія зобов’язана дотримуватись відповідних норм міжнародного гуманітарного права при поводженні з українськими моряками. Україні, зі свого боку, вкрай важливо застосовувати ці норми для більш ефективного захисту наших громадян що опинилися в полоні».
Прикордонникам ФСБ та військовослужбовцям ЗС РФ, які здійснили напад на українських моряків, повідомлено про підозру за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 437 (планування, підготовка, розв'язування та ведення агресивної війни), ч. 2 ст. 15 (замах на злочин), п. 1 ч. 2 ст. 115 (умисне вбивство) КК України:
Досудовим слідством установлено, що представники влади РФ та Збройних Сил РФ 20.02.2014 року почали та продовжують вести агресивну війну проти України, внаслідок чого здійснили вторгнення підрозділів ЗС РФ на територію України – Автономну Республіку Крим і м. Севастополь, забезпечили військову окупацію вказаної території та 25.11.2018 року знову здійснили пряму агресію щодо України та її громадян.
Інформація
Користувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до даної публікації.