В органів місцевого самоврядування на даний час відсутні повноваження переглядати тарифи. Тимчасово – до укладення виконавцями послуг нових договорів зі споживачами. Але й нові договори укладатися наразі не можуть…
Новий Закон «Про житлово-комунальні послуги», більша частина положень якого була введена в дію з 1.05.19 року, тимчасово заблокував перегляд та коригування тарифів.
Річ у тім, що Закон передбачає нові договірні відносини виконавців комунальних послуг зі споживачами. Тобто виконавці мають укласти нові договори. Причому з формою договорів (на постачання тепла, холодної та гарячої води, водовідведення, поводження з відходами) ще має визначитися споживач. А саме: обрати одну з трьох форм договору: індивідуальну, колективну чи колективного споживача з ОСББ. Доки не буде нових договорів – не буде й нових тарифів. Таке роз’яснення Закону про ЖКП надав Мінрегіон.
«Звертаємо увагу, що після 01.05.2019 органи місцевого самоврядування та Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг не можуть встановлювати (у тому числі за результатами коригування) тарифи на комунальні послуги, що надаються за договорами, укладеними до введення в дію Закону», - йдеться в листі Мінрегіону до обласних та Київської міської державних адміністрацій.
Повний текст роз'яснення можна завантажити нижче:
Споживачу дається рік на те, щоб визначитися з моделлю договірних відносин – до 1.05.20 року. Тож вірогідно, протягом цього часу (якщо Верховна Рада не змінить закон і не скоротить перехідний період) міська влада не зможе переглядати теплові тарифи «Теплоенерго» і «Полтаваобленерго», а також тарифи на вивезення сміття для КАТП 1628. Те саме стосується й тарифів водоканалу – НКРЕКП тимчасово не зможе їх ні переглядати, ні коригувати. Тим більше, що навіть назви деяких послуг відповідно до Закону про ЖКП звучать по-іншому, що має бути відображено в нових договорах:
Нагадаємо, на послуги централізованого опалення та гарячого водопостачання КП «Теплоенерго», ТОВ «Кременчуцька ТЕЦ», а також ПАТ «Полтавобленерго», яке було виконавцем цих послуг до 25.04.19 року, навіть провели слухання проектів нових тарифів. Тепер можна «поховати» результати цих слухань. Бо тарифи слід розраховувати заново – відповідно до нових вимог законів.
Нові типові форми договорів ще не затвердив Кабмін – це ще одна причина того, чому вони не можуть бути укладені.
На послуги постачання та розподілу природної енергії; постачання та розподілу природного газу укладаються лише індивідуальні договори. Тож і у тарифах на ці послуги перехідного періоду до 1 травня 2020 року не буде.
Проте у Верховній Раді уже зареєстрований Законопроект № 10228 «Про внесення змін до деяких законів України щодо врегулювання окремих питань у сфері надання житлово-комунальних послуг». Автори законопроекту – нардепи Дмитро Андрієвський, Альона Бабак та інші хочуть скоротити перехідний період для укладання нових договорів:
Наразі законопроект очікує розгляду.
Інформація
Користувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до даної публікації.