20 травня відбулася інаугурація новообраного президента Володимира Зеленського. Зеленський – відомий артист, комік, шоумен і продюсер. У своїй інаугураційній промові він сказав:
Обіцянка досить скромна, бо під час виборчої кампанії кандидат Зеленський обіцяв набагато більше – закінчення війни, справедливість для всіх, зниження тарифів, покарання корупціонерів тощо. Та передвиборчі обіцянки завжди щедріші, ніж ті, що політики дають, вже посівши омріяну посаду.
Давайте подивимось, що за людину українці обрали президентом, і хто керуватиме нами 5 років.
Тато – професор, мама – інженер. Володимир Зеленський народився 25 січня 1978 року у Кривому Розі в родині професора, доктора технічних наук Олександра Зеленського. Тато був завкафедри інформатики та інформаційних технологій Криворізького економічного інституту. Мама працювала інженером.
Вова Зеленський спершу закінчив 95 гімназію, а потім Криворізький економічний інститут – той самий, де викладав його батько. Вчився на юридичному факультеті. Юристом ніколи не працював, бо ще зі школи захоплювався КВК (Клуб веселих і кмітливих).
У КВК Зеленський почав грати ще в 11 класі. І в день інаугурації президента Зеленського, 20 травня 2019 року, його схвильований тато розповів ТСН “1+1”, як єдиний раз у житті дав Вові по попі – коли той так захопився КВК, що запустив математику.
КВК дав старт кар’єрі Зеленського, і він стартонув аж до Москви. З 1999 по 2003 команда КВК “95-й квартал”, створена Зеленським разом зі шкільними товаришами, виступала в Москві, у Вищій лізі КВК.
У 2003 український телеканал “1+1” запропонував “95-му кварталу” співпрацю. Відтоді вони разом. Хоча якийсь час (2010-2011 рр.) Зеленський обіймав посаду генерального продюсера телеканалу “Інтер”.
Наразі на телеканалі “1+1” транслюється сила силенна гумористичних телепрограм, виготовлених “Студією Квартал 95”.
Зеленський знявся у кількох комедійних фільмах. У “Коханні у великому місті” він зіграв аполітичного закоханого стоматолога, грав у “8 перших побачень” та “8 кращих побачень”, зіграв Наполеона у “Ржевський проти Наполеона”.
У Росії Зеленський за ці роки створив прибутковий кінобізнес і не закрив його після початку російсько-української війни. Натомість у передвиборчому інтерв’ю Гордону сказав, що позбавився російського бізнесу. Під час виборчої кампанії журналісти-розслідувачі проекту “Схеми” знайшли цей прихований бізнес і оприлюднили інформацію. Після цього Зеленський зробив офіційну заяву, що вийшов зі складу компаній, працюючих на російському телеринку.
Політичне кіно почалося у 2015 році. Саме тоді на телеканалі “1+1” вийшов перший фільм “Слуга народу”. Він мав великий успіх. Так співпало, що на початку 2015-го у президента Порошенка почалася війна з олігархом Коломойським, він звільнив Коломойського з посади губернатора Дніпропетровщини. Восени того ж року на телеканалі Коломойського “1+1” вийшов перший суто політичний фільм “Слуга народу”, де Зеленський зіграв вчителя Васю, який став президентом України.
Втім, після першого фільму “Слуга народу” Зеленського ще ніяк не пов’язували з політикою. Говорити про його можливу політичну кар’єру почали у 2017-му, після виходу другої серії “Слуга народу-2”. Зеленський там знову грав “хорошого” президента України, якого знищують погані українські олігархи.
Того ж таки 2017-го юрист “Студії Квартал 95” Іван Баканов зареєстрував політичну партію “Слуга народу”.
І саме у 2017-му Зеленський публічно заявив, що почав вчити з репетитором українську мову.
Третій фільм “Слуга народу-3” вийшов у розпал президентської виборчої кампанії, у квітні 2019-го. Зеленський там грав того самого чесного президента і водночас балотувався у президенти України.
Наразі Зеленський став реальним, а не кіношним президентом України і серіал “Слуга народу” перетворився на реаліті-шоу. Тепер ми живемо в реаліях реаліті-шоу “Слуга народу-4”.
Спершу цю віллу Зеленських в Італії розшукали журналісти проекту "Слідство.інфо", а потім вже Зеленський її задекларував
Президент Зеленський вже подав декларацію про доходи у 2018 році. Доходи і статки такі:
Доход
Володимир Зеленський – 9 млн. 748 тис.грн. (4,2 млн. та 5 млн. 748 тис. грн.)
Олена Зеленська – 4,9 млн.грн.
Готівка
Володимир Зеленський:
190 тисяч доларів;
107 тисяч євро;
Олена Зеленська:
150 тис. грн.
Банківські рахунки
Володимир Зеленський:
440 тисяч доларів (Приватбанк, Латвія)
1 мільйон гривень (ОТП Банк, Україна)
Олена Зеленська:
12 тисяч доларів;
100 тисяч гривень;
Нерухомість
Володимир Зеленський:
Будинок – 353,5 кв.м. (с. Івановичі, Київська обл.)
квартира – 131,9 кв.м. (Київ)
квартира – 254,5 кв.м. (25% власність, Київ)
квартира – 198,6 кв.м. (50% власність, Київ)
Олена Зеленська:
квартира – 284 кв.м. (Київ)
квартира – 129,8 кв.м. (Лівадія, Крим)
Володимир і Олена Зеленські:
квартира – 91 кв.м. (Великобританія)
вілла – 413 кв.м. (Італія, Форте-дей-Мармі)
Найбільший резонанс викликала наявність у дружини президента Зеленського розкішної квартири в окупованому Криму. Вілла в курортному містечку Форте-дел-Мармі коштувала родині Зеленських 88 млн. 588 тис. 966 грн. Квартира у Великобританії обійшлася подружжю у 42 млн. 261 тис. 472 грн.
Зеленський разом з дружиною Оленою є кінцевим бенефеціаром ТОВ "КІНОКВАРТАЛ", ТОВ "СТУДІЯ КВАРТАЛ - 95", ТОВ "ЗЕЛАРІ ФІШ", Aldorante Limited (Кіпр), Vilhar Holdings Limited (Кіпр), Film Heritage inc (Беліз), San Tommaso S.R.L. (Італії).
Також у подружжя є автомобілі LAND ROVER та MERCEDES-BENZ. Ну й на додачу дорогі годинники відомих світових марок Roleх, Piaget, Bovet, BREGUET, Tag Heuer. Дружина Зеленського має коштовності Graff.
Ще Зеленські мають кілька паркувальних місць у Києві, кілька земельних ділянок та недобудову – 5 готельних номерів у Грузії.
Президент Зеленський має статус Верховного Головнокомандувача Збройними Силами України. В Україні триває війна, і кандидат Зеленський публічно став на стадіоні на коліна перед батьками бійців, що боронять Україну на Сході. Зробив це під час передвиборчих дебатів з Порошенком на “Олімпійському”.
Натомість сам Зеленський ухилився від мобілізації у 2014-му. Перша повістка надійшла 18 квітня 2014-го, у Кривий Ріг, її отримала мати актора. Потім були повістки 15 травня, 23 червня та 15 серпня 2015-го.
До 2019-го Зеленський професійно політикою не займався, натомість регулярно потрапляв в епіцентр політичних скандалів, які сам і створював. Ці скандали дають можливість зрозуміти реальне ставлення Володимира Зеленського до певних знакових речей. Наприклад, Зеленський у сатиричних виступах дозволяє собі плутати Томос, який для вірян є дуже важливим поняттям, з термосом. А колишнього президента Ющенка називати “синьйором-Голодомором”, хоча Голодомор для українців не був і не може бути підставою для жартів.
У лютому 2015 року президент Порошенко звільнив з посади губернатора Дніпропетровщини олігарха Ігоря Коломойського. 23 травня 2015 року “Квартал 95” показав глядачам інтермедію під назвою “Коломойський і Порошенко – хто кого звільнив, або Приватбанк – Гарант Конституції!”.
Володимир Зеленський грав роль Коломойського. Коломойський за сценарієм виходив “красавчиком”, він називав президента Порошенка Пєтєй-принципалом і казав, що у того не вийде спекти державний пиріг, бо "має цукор, борошно, шоколад, але не має яєць".
Сюжет мав великий успіх у глядачів, але викликав обурення в Адміністрації президента. Прес-секретар Порошенка Святослав Цеголко навіть розмістив на своїй сторінці у Фейсбук обурений пост, зокрема і щодо ролі Зеленського (ну, не самому ж Порошенку писати, що йому не подобається, яким розмазнею його показали “кварталівці”, та як полестили його супернику Коломойському).
Цей скандал обертів не набрав, бо народу сюжет подобався.
Восени 2016-го Зеленський потрапив в епіцентр набагато гучнішого скандалу. На концерті в Юрмалі (Латвія) він разом з колегами з “Кварталу 95” показав глядачам номер про президента Порошенка, який приїхав до Європи домовлятися про черговий кредит. Зеленський грав роль президента Порошенка, про Україну він сказав:
В Юрмалі глядачі аплодували Зеленському, натомість в Україні – обурювалися. Цей виступ “Кварталу 95” та конкретно Зеленського викликав шквал критики у соцмережах. Цього разу українці обурювалися за державу. Зеленського звинувачували у тому, що він принизив свою країну перед іноземцями, і зробив це, аби сподобатися іноземному глядачу, зокрема і російському (росіян в Юрмалі чимало).
Зеленському довелося виправдовуватися. Він розмістив на своїй сторінці у Фейсбуці пояснення, що «это шутка о поступках наших вершителей, нашей власти, не о людях, и не о нашей стране».
Попри виправдання актора, поганий присмак від цієї історії залишився. Вже під час президентської кампанії 2019-го року раднику Зеленського з правових питань Ірині Венедиктовій довелося знову виправдовуватися перед журналістами за непристойний жарт Зеленського. Вона сказала:
Натомість це була не просто невдала “шутка”, а “шутка”, яка принизила країну.
У листопаді 2017-го Зеленський поринув у черговий політичний скандал із серіалом “Свати”. Він продюсував цей серіал, а також писав сценарій. 24 листопада 2017 року СБУ склала довідку про заборону в’їзду до України виконавцю однієї з головних ролей у “Сватах” російському актору Федору Добронравову.
Рішення про заборону виникло через антиукраїнські висловлювання Добронравова – зокрема він публічно схвалював анексію Криму і неодноразово приїжджав туди, порушуючи закони України.
27 листопада було ухвалене рішення про заборону демонстарції серіалу “Свати” в Україні (рішення Мінкульту та Держагенції України з питань кіно на підставі подання СБУ).
“Свати” – серіал популярний, давав добру касу, його заборона несла фінансові збитки власникам телепродукту, Зеленський дуже обурювався через цю заборону і записав відеозвернення до СБУ. Він звертався до українських СБУшників з такими словами:
У 2017-му серіал “Свати” таки заборонили.
Та 27 березня 2019 року, вже під час президентської кампанії, Окружний адміністративний суд Києва визнав протиправними дії СБУ щодо заборони в’їзду в Україну актора Добронравова та дії Мінкульту і Держагенції з питань кіно щодо заборони демонстрації серіалу “Свати” в Україні. З позовом до суду звернулися ТОВ “Телерадіокомпанія студія 1+1” та ТОВ “Кіноквартал”.
Кінцеві бенефіціарні власники ТОВ “Кіноквартал” – Володимир Зеленський та його дружина Олена Зеленська. Їхні інтереси в суді представляв адвокат Сергій Кальченко – уповноважений представник кандидата в президенти Зеленського у ЦВК.
Отже Зеленський прийшов до влади і “Сватів” розблокували.
Ця весела картинка з’явилася в інтернеті після того, як Зеленський наплутав з аналізами – сдав аналізи 5 квітня, а у Фейсбуці виклав результати аналізів від 2 квітня.
Під час президентських виборів прихильники кандидата Зеленського пояснювали свій вибір тим, що Зеленський – нова людина, не такий, як його “папєрєднікі”, і він принесе щось нове в українську політику.
Маємо визнати, що дві новації Володимир Зеленський вже приніс в українську політику. Він перший кандидат у президенти, який запропонував претендентам на пост президента здавати аналізи. Раніше такого не було. Щоправда, сам новатор Зеленський усі передбачені аналізи не здав.
Друга новація Зеленського – він перший з українських кандидатів у президенти запропонував проводити дебати на стадіоні. Такого теж раніше не було.
Те, що президент Зеленський розпустив Верховну Раду – це не новація. Раду розпускав і Ющенко, і Порошенко.
Якими будуть наступні новації від Зеленського – побачимо.
Прихильники новообраного президента чекають від нього покращень і здійснення усіх народних мрій про праведливість, про закінчення війни, про зниження тарифів і про безплатну медицину.
Зі свого боку «ТелеграфЪ» бачить кілька суттєвих ризиків:
Некомпетентність. За часів СРСР нас переконували, що кухарка може керувати державою, та це маячня. Наразі нас переконують, що артист може керувати державою. Натомість президент – відповідальна посада, яка потребує грунтовних знань та навичок, а не лише акторського таланту.
Несамостійність. Зеленського називають людиною Коломойського, і для цього є переконливі підстави. Є і ризик того, що на президентських виборах відбулася заміна олігарха Порошенка на олігарха Коломойського. Але рокіровка олігархів ситуацію в країні не змінить на краще.
Русифікація України. Біографія Зеленського, його кар’єра, його публічні висловлювання допрезидентського періоду показують його проросійську орієнтацію. Для України, щодо якої Росія виступає агресором і веде війну, це небезпечно. Важко довіряти у цьому питанні президенту, який надто часто в своїх гумористичних виступах називав українців хохлами.
Але є, на нашу думку, і певний стабілізатор ситуації – президент в Україні не монарх, який ухвалює одноосібні рішення, існує Верховна Рада, яка може корегувати певні президентські рішення. Ми це побачили, коли колишній президент Порошенко надумав одноосібно ввести в країні військовий стан, аби відтермінувати вибори – а Рада цього не дозволила, бо в неї були інші плани. Тому наразі дуже важливо, які політичні сили – проукраїнські чи проросійські – зайдуть до нової Верховної Ради.
Коли матеріал готувався до друку, президент Зеленський провів ряд показових призначень. На посаду голови Адміністрації президента він призначив Андрія Богдана – адвоката олігарха Коломойського. Богдан працював в адміністрації Януковича, був люстрований і, за законом, не має права обіймати урядові посади аж до 2024 року. Та президент Зеленський на це начхав.
Першим заступником голови Адміністрації Зеленський призначив свого партнера по бізнесу Сергія Трофімова – колишнього виконавчого продюсера Студії “Квартал 95”.
Заступником голови Адміністрації Зеленський призначив свого бізнес-партнера Юрія Костюка – креативного продюсера телесеріалу “Слуга народу”.
22 травня президент Зеленський призначив першим заступником голови Служби безпеки України керманича партії "Слуга народу" Івана Баканова. Баканов – партнер Зеленського по бізнесу, він працював головним юристом “Кварталу 95”.
Своїм першим заступником президент Зеленський призначив свого партнера по бізнесу, співвласника “Кварталу 95” Сергія Шефіра. У Зеленського з ним не лише бізнес спільний, вони ще й кількома квартирами володіють спільно. Поверніться до розділу “Доходи родини Зеленських”. Там в розділі “Нерухомість Володимира Зеленського” є квартири, де у нього 25% та 50% власності. А інша частина належить саме Шефіру.
Ідеолог передвиборчої програми Зеленського Руслан Стефанчук призначений представником президента Зеленського у Верховній Раді.
Інформація
Користувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до даної публікації.31 березня 2019 року відбудеться голосування на чергових виборах Президента України. Центральна виборча комісія зареєструвала рекордну кількість кандидатів – 44. Кожен з них вніс грошову заставу у розмірі 2,5 млн грн, котра повернеться лише тому, хто переможе на виборах, чи вийде до другого туру.
Офіційні результати першого туру мають оголосити до 10 квітня. Якщо жоден з кандидатів не набере абсолютну більшість голосів громадян, які взяли участь у голосуванні (50% + 1 голос), буде оголошений другий тур, який відбудеться 21 квітня. Публікація його результатів – до 4 травня.
До 3 червня 2019 року новообраний президент має вступити у повноваження із складенням присяги на урочистому засіданні Верховної Ради України.
Важливі матеріали: