У воді фіксують зниження розчиненого кисню та збільшення марганцю. Через це зараз на очистку води витрачають 25 тисяч гривень на добу, а у липні ця цифра може зрости до 205 тисяч гривень
На червневому засіданні сесії Кременчуцької міськради мають розглянути питання щодо виділення майже додаткового мільйона гривень (995 640 грн) для «Кременчукводоканалу». Ці кошти потрібні для закупівлі 10 тонн порошкоподібного активованого вугілля.
Як стало зрозуміло з пояснювальної записки до проєкту рішення, яка знаходиться на сайті Кременчуцької міськради, потрібно придбати додаткові реагенти для очистки води, якість якої погіршується.
На сайті «Кременчукводоканалу» у розділі «Якість питної води» є інформація щодо якості питної води з 11 по 18 червня. Згідно з цими показниками, нормативне та фактичне значення марганцю, каламутності, запаху/присмаку перебувають на одному рівні. Хлор вільний залишковий та хлор зв’язаний залишковий майже на рівні.
Але подібна ситуація може погіршитися наприкінці червня – в середині липня 2019 року. За таких умов, як говориться у пояснювальній записці, на міській водоочисній станції (ВОС) буде задіяний режим посиленого реагентного очищення води з відповідним графіком посиленого лабораторного контролю.
На даний час поточні витрати підприємства на реагенти для забезпечення очистки води тільки на ВОС до нормативних вимог складають 25 тис грн/добу. Очікувані розрахункові витрати підприємства в «особливий» період будуть складати орієнтовно 205 тис грн/добу.
При цьому, за даними бактеріологічних досліджень хіміко-бактеріологічної лабораторії підприємства, вже спостерігається локальне бактеріологічне погіршення стану окремих водопровідних ділянок та резервуару чистої води на Правобережжі. Для профілактики подальшого мікробного забруднення питної води підприємство почало режим дохлорування гіпохлоритом натрію, що також збільшує витрати підприємства.
Пояснювальну записку можна завантажити тут
Інформація
Користувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до даної публікації.