Фахівці провели лабораторні дослідження води у річці Псел на предмет забруднення і заявили, що купатися у водоймі не можна. Про це повідомило Кременчуцьке міськрайонне управління Головного управління Держпродспоживслужби в Полтавській області.
Проби показали, що у Пслі відбулося різке погіршення якості води — наразі індекс лактозопозитивної палички становить 500 000 (при нормативному показнику 5 000).
Нагадаємо, що кременчужанам заборонили купатися у Дніпрі та Сухому Кагамлику, тепер же фахівці наклали заборону і на річку Псел.
Лікарі попереджають, що велика кількість кишкової палички у воді може призвести до спалахів інфекційних захворювань та є непрямим показником загального забруднення водойми іншими збудниками.
Чим загрожує кременчужанам купання у заборонених водоймах
Через забруднену воду можна підчепити кишкові та ентеровірусні інфекції, заразитися гельмінтами. Трапляються випадки розвитку гепатиту А, на який можна захворіти, випадково ковтнувши води, особливо це стосується дітей.
Небезпечно купатися у забруднених водоймах, коли на шкірі є порізи або подряпини – підвищується ризик захворіти такою небезпечною хворобою як лептоспіроз. Кількість летальних випадків при цьому захворюванні сягає 60%. До його перших симптомів відносяться блювота, пронос, сильний головний біль, м'язовий біль, втома.
У літній період найпоширеніша небезпека після купання у заборонених річках — це так звана «сверблячка купальника» (паразитарне захворювання церкаріоз). Серед його симптомів свербіж і червоні пухирі на шкірі, які з'являються через кілька годин після купання.
Також «брудна вода» загрожує стрептококовою і стафілококовою інфекціями, запальними захворюваннями статевих органів, циститом, екземою.
Інформація
Користувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до даної публікації.