Військова прокуратура Полтавського гарнізону викрила зрадника, який «зливав» інформацію ФСБ. За інформацією пресслужби військової прокуратури, кременчужанину повідомлено про підозру у державній зраді. Злочин задокументовано військовою прокуратурою Полтавського гарнізону спільно зі слідчими слідчого відділу та оперативниками відділу контррозвідки УСБУ в Полтавській області.
Зрадник протягом 2016-2019 років з метою нанесення шкоди суверенітетові, територіальній цілісності та обороноздатності, економічній та інформаційній безпеці України передавав відомості працівникам ФСБ Російської Федерації. За дані щодо суспільно-політичної, соціально-економічної та військової ситуації в Україні він отримував грошову винагороду від спецслужби держави-агресора.
В ході обшуків у шпигуна вилучили предмети злочинної діяльності, 9000 доларів США та 4900 російських рублів, здобутих злочинним шляхом.
Правоохоронці повідомили громадянину про підозру у вчиненні злочину, передбаченого ч. 1 ст. 111 Кримінального кодексу України (державна зрада). В разі доведення вини у суді – фігурант проведе за гратами від 12 до 15 років.
На даний час складено та подано до суду клопотання про обрання зловмиснику запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою.
Доповнено
Контррозвідники СБУ під процесуальним керівництвом Головної військової прокуратури викрили колишнього працівника МВС України на розвідувально-підривній діяльності за завданням ФСБ Російської Федерації. За інформацією пресслужби СБУ, чоловік - колишній працівник органів МВС України, був завербований у 2014 році на матеріальній основі на території тимчасово анексованого Криму.
У вербуванні брали участь співробітники УФСБ РФ у РК та м. Севастополь, які є колишніми військовослужбовцями СБУ М. Путінцевим та К.Сімагіним, що зрадили військовій присязі та перейшли на бік ворога.
Оперативники СБ України задокументували, що виконуючи завдання російської спецслужби зловмисник через особисті зв’язки здійснював збір розвідувальної інформації щодо діяльності військових частин, національно-патріотичних рухів на Полтавщині. Він також передавав кураторам списки мобілізаційного резерву, а також добровольців і волонтерів регіону, які приймали участь в АТО/ООС.
Зібрані матеріали агент пересилав через відпрацьовані співробітниками ФСБ РФ канали електронного зв’язку, а також під час особистих зустрічей з кураторами на території АР Крим та РФ.
Інформація
Користувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до даної публікації.