У місті обговорили проєкт нової моделі адміністративно-територіального устрою Полтавської області, запропонованої Мінренгіоном
Укрупнення та оптимізація районів Полтавської області з утворенням чотирьох центрів у Кременчуці, Полтаві, Миргороді та Лубнах — це головні зміни, які пропонує сьогодні Мінрегіон. Проєкт реформи обговорили 30 липня у виконкомі Кременчука. На засідання, ініційоване Полтавською облдержадміністрацією, зібрали представників влади тих районів, які мають приєднатися до Кременчука.
Доповідала Інна Іщенко, директор департаменту економічного розвитку, торгівлі та залучення інвестицій Полтавської ОДА.
Так, Мінрегіон запропонував утворити один із чотирьох районів — Кременчуцького, Козельщинського, Глобинського та Кобеляцького один із центром у Кременчуці.
Нагадаємо, у Верховній Раді зареєстрований відповідний законопроєкт від групи депутатів минулого скликання про новий територіальний устрій Полтавської області та утворення чотирьох районів. Судячи з почутого під час наради, він фактично співпадає з пропозиціями Мінрегіону.
Інна Іщенко поінформувала про принципи реформування, якими керується Мінрегіон:
Для мешканців головним залишиться принцип доступності — не більше 60 км до центру новоутвореного району, щоб люди могли отримати всі необхідні послуги.
Питання, які найбільше турбували представників органів влади нинішніх районів — це доступність соціальних послуг. Інна Іщенко запевнила, що концепція реформування не передбачає скорочення існуючих соціальних служб на місцях.
Поінформувавши про концепцію, пані Іщенко дала слово представникам територіальних влади районів, які планується приєднати до Кременчука. Представники Козельщинського, Кременчуцького, Кобеляцького районів не заперечували проти об'єднання. Але всі говорили про необхідність нормальної інфраструктури для сполучення з Кременчуком. У першу чергу — доріг.
За те, щоб Кременчук об'єднав чотири райони, висловився і перший заступник міського голови Володимир Пелипенко.
Натомість представник Глобинського району виступив категорично проти об'єднання з Кременчуком, посилаючись на думку громади. Так, сесія Глобинської районної ради нещодавно ухвалила звернення до Кабміну з метою не допустити приєднання до Кременчука.
Його аргументи: об'єднання погіршить доступність державних послуг для глобинчан. Вже зараз з утворенням ОТГ на Глобинщині інші населені пункти, які були самостійними, за його словами, скаржаться на нерівномірне фінансування.
Натомість У Семенівському районі, навпаки, хочуть приєднання до Кременчука, а не Лубен, як передбачає проєкт нового територіального устрою. Представник громади Семенівщини пояснив: налагоджене транспортне сполучення з Кременчуком, натомість з Лубнами його практично немає.
Анна Самойлик, голова Білецьківської сільради Кременчуцького району, висловила своє невдоволення тим, як представлений проєкт.
Дійсно, на сайті ОДА ми так і не знайшли ні картографічних, ні текстових матеріалів щодо обговорюваної моделі адміністративно-територіального устрою Полтавської області.
На сайті Мінрегіону нову модель адміністративно-територіального устрою представляють як модель «ідеальної європейської України», де замість 490 районів буде сформовано 102:92 на підконтрольній території України і ще 10 на тимчасово окупованій території та у Криму.
У Мінрегіоні вважають, що реформа допоможе й скоротити кількість чиновників на місцях та більш ефективно використовувати гроші.
Інформація
Користувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до даної публікації.