Абонплата на користь КП «Теплоенерго» та КП «Кременчукводоканал» вводиться для споживачів, які оберуть індивідуальні договори з виконавцями послуг. У приватному секторі абонплати не буде – законом не передбачена
КП «Теплоенерго» та КП «Кременчукводоканал» поінформували про розміри щомісячної абонплати за свої послуги. Цей платіж вводиться для споживачів у багатоквартирних будинках, які оберуть індивідуальні договори з виконавцями послуг. У Кременчуці абонплата буде нижчою, ніж граничний розмір, встановлений КМУ для тепло-, водопостачання, постачання гарячої води – на даний час це 28,4 грн.
Додамо, що граничний розмір абонплати розраховується за формулою – так передбачає Постанова КМУ №808 від 21.08.19 року. Граничний розмір абонплати залежить від кількох чинників, зокрема, і прожиткового мінімуму; якщо він збільшуватиметься – зростатиме і граничний розмір абонплати.
Реальний розмір абонплати виконавці послуг обраховують, виходячи з планованих витрат, і він теж може змінюватись.
Поняття абонплати як окремого платежу з’явилося у Законі «Про житлово-комунальні послуги», низка положень якого набула чинності з 1.05.19 року. Відповідно до цього Закону, плата за абонентське обслуговування – «платіж, який споживач сплачує виконавцю комунальної послуги за індивідуальним договором про надання комунальних послуг у багатоквартирному будинку» І цей платіж йде на витрати виконавця:
Виконавці послуг підкреслюють, що на раніше витрати на абонентську службу підприємств і повірку лічильників були закладені у загальному тарифу на послуги, тепер – виокремлені.
Для власників індивідуальних будинків абонентська плата не передбачена Законом про ЖКП. Логіка в цьому є: виконавець не здійснює розподілу спожитих послуг, адже комерційними приладами обліку води в індивідуальних будинках є квартирні лічильники, власником яких є сам споживач – за ними й нараховується оплата. Крім цього, на власника приладу обліку (відповідно до Закону про ЖКП) покладається і його повірка. Форма договору для власників індивідуальних будинків (на відміну від багатоквартирних) передбачена одна, при цьому факт споживання послуги трактується як згода з договором – тож і тут виконавець фактично не несе витрат. Процес стягнення плати теж зведений до мінімуму: не заплатив – тобі відключили воду.
Співвласники багатоквартирних будинків теж можуть не платити виконавцям за абонентське обслуговування, якщо оберуть форму колективного договору. У цьому випадку функції розподілу послуг, нарахування та стягнення платежів має виконувати правління ОСББ або уповноважена особа.
Ми розповімо про особливості типів договорів (індивідуального, колективного, з колективним споживачем). Слідкуйте за публікаціями на сайті в розділі «Потребитель».
Інформація
Користувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до даної публікації.