Отримувати монетизовану субсидію можна готівкою через один із 38 банків (чи через пошту) або безготівково – на ваш вибір
У жовтні розпочинається призначення субсидій на опалювальний період. «ТелеграфЪ» підготував огляд актуальних змін, на які слід звернути отримувачам житлових субсидій. Допомогла нам у цьому Лідія Глоба, начальник управління соцзахисту населення Автозаводського району.
Також ми нагадаємо, кому слід обов’язково звернутися особисто за субсидією – подати нову заяву та декларацію.
Субсидія у грошовій формі може призначатися готівкою або безготівково – на вибір отримувача. При безготівковій формі банк самостійно перераховує кошти від субсидії виконавцям комунальних послуг.
Проте, нагадаємо, боржникам субсидія може бути призначена лише в безготівковій формі - така зміна була запроваджена з 1.05.19 року, і вона актуальна зараз.
На відміну від безготівкової форми, для отримання субсидії готівкою споживачу дається право обирати банк. Раніше (від початку монетизації) такого права не було – держава визначила лише один банк для отримання субсидій - «Ощадбанк». Тепер уряд розширив перелік уповноважених банків: спочатку до 34, потім до 38. Крім того, отримувати субсидію (за бажанням) можна й через «Укрпошту» (у касах відділень або доставка поштарем додому). Раніше, нагадаємо, через пошту отримувати субсидію могли лише пенсіонери.
Отримувач субсидії може змінити «Ощадбанк» на інший банк (або «Укрпошту»), для цього потрібно подати відповідну заяву до органу соціального захисту, наголошує Лідія Глоба.
Ще одне нововведення для тих, хто так і не відкрив рахунок на субсидію в банку, а ходив отримувати її через систему «Швидка копійка» в «Ощадбанку». Тепер гроші прийдуть через пошту за адресою, вказаною у зверненні за субсидією.
Якщо субсидія новопризначена, і при цьому отримувач не обрав банк, вона нараховуватиметься у безготівковій формі через «Ощадбанк».
За реєстри отримувачів субсидій та нарахування тепер повністю відповідають органи соцзахисту на місцях. Раніше у цьому питання була плутанина: пенсіонерами-субсидіантами опікувався Пенсійний фонд, через який і йшли виплати. А не пенсіонерами – органи соцзахисту. Нагадаємо, при цьому в реєстрах виникли помилки, які на початку монетизації лише збільшили черги в «Ощадбанку».
Тепер Мінсоцполітики внесло зміни у механізм обігу субсидіальних коштів та обіцяє, що люди швидко зможуть вирішити всі питання «на місці».
Нагадаємо, за борг за житлові і комунальні послуги понад 340 гривень можна позбутися субсидій. Наші читачі часто запитують: за який період не повинно бути боргів? Які саме борги враховуються, а які – ні?
Як пояснила Лідія Глоба, виконавці послуг надали до УСЗН інформацію про борги субсидіантів станом на 1.05.19 року.
Якщо ж через борги ви вже отримали відмову у призначені субсидій (за підсумками минулого опалювального сезону), Мінсоцполітики радить одну з трьох опцій:
Як і раніше, на житлово-комунальні послуги можна отримати лише один вид соціальної допомоги: пільгу або субсидію. Але ці види допомог можна змінювати. Наприклад, є кременчужани, які на неопалювальний період отримували пільги на оплату комунальних послуг. Якщо такий пільговик бажають оформити субсидію на опалювальний період, він повинен спочатку звернутися до управління соцзахисту із заявою про припинення пільг на компослуги. І лише потім подавати заяву на призначення субсидії.
Більшості отримувачів субсидії на опалювальний період її перерахують автоматично: усю роботу зроблять місцеві органи соціального захисту.
Проте частині субсидіантів слід особисто звернутися за призначенням субсидії до органів соцзахисту. Це такі категорії:
На замітку: щоб не проґавити субсидію з жовтня, фактично є час для звернення до 15 грудня (органи соцзахисту мають право призначати субсидію «заднім числом», але при зверненні не пізніше, ніж через 2 місяці, за винятком окремих життєвих ситуацій).
Інформація
Користувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до даної публікації.