15 січня у Кременчуці на площі Перемоги відбувається мітинг проти високих тарифів на комуналку. Під мерією зібралося близько 200 людей.
Одна з вимог організаторів мітингу — провести сесію Кременчуцької міськради на вулиці під наглядом громади.
11.43 До кременчужан вийшли мер Малецький та віцемер Проценко. Малецький взяв читати вимоги мітингувальників.
11.45 Активіст Леонід Харченко, під час виступу нагадав, що тарифи за тепло затверджує виконком, який одноголосно проголосував за підняття тарифів.
11.47 Тож серед вимог мітингувальників є такі: скасувати рішення виконкому про підвищення тарифів
«Теплоенерго» та КремТЕЦ; на рівні держави - повернути пільговий тариф на електроенергію, скасувати завищені тарифи на транспортування газу та повернути державі з оренди олігархів газові родовища.
11.50 Дали слово меру. Він говорить, що проголосував би за всі вимоги, та навіть проти рішення НКРЕКП щодо тарифів на електроенергію та газ. Пообіцяв вимагати зниження тарифів на газ через звернення сесії міськради.
11.55 Мітингувальники кричать: «Ганьба!»
11.57 Піддубна нагадала меру, що він нічого не сказав про тарифи, які затвердив виконком.
12.05 Виступає директор Департаменту ЖКГ Москалик. Він говорить, що сесія облради вчора вже ухвалила звернення про електроенергію та газ.
12.07 Мітингувальники вимагають від мера скасувати підвищені тарифи на тепло.
12.08 Піддубна пропонує відправити мера у відставку.
12.17 Наступний мітинг оголосили на 26 січня, перед сесією міськради.
Учасник мітингу АТОвець Василь Хохлов як батько сімох дітей сказав, що не в змозі оплачувати комуналку за такими високими тарифами.
- Нас знищують як непотріб, - заявив він.
Мер Віталій Малецький заявив, що підтримує вимоги мітингувальників:
- Я проти тих рішень, які ухвалила НКРЕКП. Не можна людей позбавляти пільги на електроенергію... Я проти того пункту, де пропонується встановити ціну на газ на рівні 6 гривень. Я категорично проти цього, тому що ціна на газ в Україні має бутии трохи більше п'яти гривень. Або навіть менше. Тому що влітку державна компанія «Нафтогаз України» купує цей газ по 2000 гривень (за 1000 куб м - прим. ред.), закачує у підземні сховища, які будували наші батьки та діти. А потім нам продає взимку як гарячі пиріжки по 8-9 гривень. Ми будемо на сесії вимагати зниження ціни на газ до економічно обгрунтованого рівня, який складає трохи більше 5 гривень... Ми на сесії приймемо звернення до прем'єр-міністра України, до НКРЕКП і запропонуємо поставити справедливу ціну...Я підтримує той пункт, де написано про націоналізацію мереж газорозподільчих компаній і передачу у власність територіальних громад.
Оксана Піддубна - Малецькому:
- Він не сказав про головне - про рішення виконкому, яким він підвищив тарифи та опалення та гарячу воду... Почуйте вимоги, які стосуютья безпосередньо вас! І скасуйте те, що у ваших силах. Це рішення виконавчого комітету на тепло і гарячу воду, яке було прийняте ще до підвищення ціни на газ, ще 24 грудня 2020 року.
Іван Москалик, віцемер з комунальних питань, депутат Полтавської облради:
- Учора була сесія обласної ради. Виступали керівники «газів» з усієї області. Я щасливий, що живу у Кременчуці і є споживачем комунальних послуг, у тому числі послуг з розподілу газу,бо вона найдешевша в Україні.
- Ганьба! - перебили крики виступ Івана Мокалика, хоча щодо плати за розподіл він правий.
- Це перше, шановні. І по-друге, хтось сказав вам, що ще у грудні до міського голови надходили звернення від теплогенеруючих компаній про підвищення тарифу? І міський голова відмовив, - заяввив Іван Москалик.
Оксана Піддубна:
- 21 лютого 2019 року було прийнято мораторій на підвищення тарифів на тепло і гарячу воду. А зараз міський голова та депутат облоади (мається на увазі Іван Москалик - ред.) маніпулюють, доповідаючи, що в нас найнижчі ціни. У нас майже найвищі тарифи на тепло і гарячу воду, які встановив міський голова і його команда! Нехай вони виконають рішення про мораторій.
Василь Чурсін:
- У нас у країні є системна проблема - президент не відповідає займаній посаді. Нас намагаюься утопити в дрібницях. Я вважаю, що ми маємо вимагати відставки уряду Шмигаля. Ми маємо вимагати дострокових виборів у Верховну Раду України, вже цієї весни... А слідом за Верховною Радою проводити позачергові вибори президента і відправляти пана Зеленського, який там катається в Буковелі на лижах - чи в Буковель, чи куди-небудь.
Олег Биков:
- Пусть Виталий Алексеевич не манипулирует, а отменит решение исполкома. У нас в Кременчуге тариф (на тепло и горячую воду - ред.) один из самых высоких в Украине, даже дороже, чем в Киеве!
Валентина Гордєєва:
- За 2017 та 2018 рік я скасувала тарифи (йдеться про рішення суду щодо тарифів на тепло, які затверджував виконком - ред.). Команда Малецького приймала ці тарифи... У мене є рішення суду, а він відмовляється його виконати... Міський голова повинен зробити перерахунок за один опалювальний період - 2017 та 2018 року.
Оксана Піддубна:
- Хочу сказати, що ми можемо вимагати не тільки відставки президента, а зібрати підписи і відправити у відставку Малецького Віталія Олексійовича, мера міста Кременчука.
Олександр Барковський:
- Хочу напомнить, что от ветеранских организаций было предложение ввести представителей в состав исполкома. Люди гибнут, 40 кременчужан погибло... Есть ряд актуальных вопросов в городе, каающихся ветеранов, поэтому предлагаем от имени ветеранских организаций ввести представителей в состав исполкома, а также представителя медицины, чтобы представлять интересы кременчужан.
Олександр Топко, представник «Правого сектора»:
- Ми спостерігаємо роками, як влада ігнорує наші вимоги. Виходить, покиває головами - але робить своє... Якщо ми всі не будемо байдужими, зможемо подолати оцю систему влади. Треба точково збиратися у різних локаціях і створювати їм дискомфорт - де вони мешкають, де вони знаходяться, де вони їдять! Тому сьогодні наш день розпочався з того, що ми невеликою кількістю людей приїхали до помешкання, де мешкає мати нашого мера. І звернулись до мешканців та сусідів матері мера. І зачитали там наш маніфест.
Андрій Редькін:
- Мы все пришли с проблемами к нашей власти, чиновникам. К нам вышло три чиновника: Виталик, Иван и Руслан. Вы все их знаете. Посмотрите на их ботинки. Вы думаете, с такими ботинками они будут думать о наших тарифах? Мы все читали в средствах массовой информации, какая зарплата у наших чиновников. Включая до декабря прошлого года они активно высаживали цветы в центре города. Весь город засыпан цветами, а не вашими проблемами. Они не решают проблемы... Они выпускают газету - это все из карманов каждого из нас. И завтра в этой газете выйдет публикация, как все хорошо, и что благодаря мэру снижены тарифы. Но все это не так - вы знаете прекрасно.
Ботинки Мера Малецького, віцемерів Москалика та Проценка, на які пропонував подивитися Редькін
Наостанок. Наприкінці Малецький запропонував 25 січня обговорити проєкт рішення сесії по тарифах (йдеться про звернення до прем'єра та НКРЕКП) разом з представниками громадськості.
На вимогу мітингувальників скасувати рішення про підвищення тарифів на тепло і гарячу воду, які встановив виконком, мер так і не відповів.
Інформація
Користувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до даної публікації.