Постачальники послуги пояснили це тим, що показники будинкових лічильників знімаються у 20-х числах кожного місяця — відтак за квітень нарахували «хвіст» за тепло, спожите у березні
Кременчужани у соцмережах активно обговорюють квітневі платіжки за опалення та обурюються гігантськими сумами. Рахунки розчарували: тут-тобі вимагали в мера відключити тепло раніше, аби зекономити, але цифри все одно вражають. Хоча, нагадаємо, опалення вимкнули 5 квітня.
Рахунок кременчужанки Анни за опалення 3-кімнатної квартири на вулиці Велика набережна, 17 перевалив за 1600 гривень. Обидва будинки — у зоні обслуговування КП «Теплоенерго».
На підприємстві пояснили, що фактично люди заплатили не за 5 днів квітня, а з урахуванням «неоплачених» днів березня.
Наприклад, ситуація у будинку №21 на Манагарова виглядає так: у березні показники знімалися 22 числа. Тож у квітневу платіжку ввійшло споживання за лічильником із 22 березня по 5 квітня (14 днів).
Аналогічна ситуація і в будинку №17 на Великій набережній. Крім того, як поінформували в абонвідділі, мешканець будинку, який регулював подачу тепла на елеваторному вузлі, відмовився це робити (одні мешканці скаржилися на спеку, інші — на холод). Відповідно рахунки теж зросли.
Для порівняння: за лічильником опалення на Манагарова, 21 у квітні коштувало 19,7 грн за кв м. А на Великій набережній, 17 — 28,65 грн. Рахунки за однаковий період різняться: усе за показниками лічильників.
На лівобережжі різниця в рахунках у сусідніх будинках може бути ще більшою. Так, за опалення двокімнатної квартири одна з мешканок вулиці Перемоги, 13 отримала рахунок на майже 900 грн; а інший мешканець центру — на 530 гривень.
Наталія Макаруша, заступник директора ТОВ «Кременчуцька ТЕЦ» із комерційних питань (підприємства, яке обслуговує лівобережжя) зазначає: показники знімають із 22 по 25 число кожного місяця. Відповідно у платіжки за травень також потрапила частина спожитого у березні. Як і її колега з «Теплоенерго», вона пояснює це необхідністю передавати дані на фірму ВАС, а також специфікою розрахунків підприємства за газ.
Вона додала: КремТЕЦ технологічно не може відключити опалення усім абонентам за один день, відключення по мікрорайонах тривало до 8 квітня. Відтак більшими будуть рахунки в тих, в кого у березні зняли показники 22 числа, а у травні відключили опалення лише 8 числа.
Крім того, третина будинків, у які подає тепло ТОВ «Кременчуцька ТЕЦ» (це близько 300 із 900), не обладнані будинковими лічильниками тепла. Їм нараховують оплату за методикою, затвердженою КМУ. Таким споживачам рахунки виставляють місяць у місяць — і тому рахунки їм прийшли за 5 днів травня, пояснила Наталія Макаруша.
Автоматичного зняття показників ні КП «Теплоенерго», ні КремТЕЦ не мають — лічильники не заведені в комп'ютеризовану систему. Так і бігають контролери по будинках— а потім від такої системи страждають споживачі.
Інформація
Користувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до даної публікації.