Міський голова звинуватив у поганій підготовці проєкту рішення департамент освіти Кременчука, проте наполягає, що рішення про реорганізацію - неминуче
Сьогодні, 17 лютого, на сесії міськради депутати розглядали питання про «Про реорганізацію шляхом приєднання закладів освіти Кременчуцької міської територіальної громади», одним з пунктів кого було приєднання гімназії 29 до ліцею № 6, іншими словами - закриття навчального закладу.
Через втручання батьків учнів, яких навіть пустили на сесію, аби висловитися, питання зняли з розгляду на доопрацювання. За прийняття цього рішення проголосували 27 депутатів, утримались - 0. Всього в «системі вайбер», за допомогою якого голосують депутати було зареєстровано 32 народних обранці.
На сесію дивом пустили і «Кременчуцький ТелеграфЪ», а услід, за вказівкою міського голови Віталія Малецького, привели і представників комунальної телерадіокомпанії.
Питання розглядали майже дві години.
Сьогодні у Кременчуці можуть закрити третю школу за 10 років: батьки вимагають зупинитись
Спочатку слово надали директору департаменту освіти Геннадію Москалику, який повідомив, що протягом останнього року у Кременчуці кількість учнів зменшилася на 863 дитини (це близько 10 %). Водночас зараз через брак освітньої субвенції на зарплати вчителям до кінця року не вистачає близько 80 млн гривень. Заходи з оптимізації, проведені напередодні, ситуацію не врятують.
Батьки своєю чергою розповіли, що обирали цю школу цілеспрямовано, деякі переводили з того ж 6-го ліцею до 29-ї гімназії, адже там комфортно, затишно та зручно діставатися із приватного сектора, ніж до 6 ліцею. Вони нагадали , що у їх школі можна було б і не переривати навчальний процес офлайн, бо оснащене укриття вміщує 250 людей, у той час як кількість учнів у школі - 220.
Та найбільше батьківський комітет висловив обурення з приводу того, що батьки дізнались про реорганізацію школи випадково, хоча насправді рішення було ухвалене перед прийняттям бюджету Кременчука на 2023 рік. Також незрозуміла батькам і економія коштів, адже кількість вчителів та кількість учнів не змінюється.
- Чому батьки дітей дізналися про закриття школи тільки тиждень тому? Я так і не зрозуміла, у чому економія? - запитала у Віталія Малецького та Геннадія Москалика представниця батьківського комітету гімназії 29 Олена Дегтярьова.
Батьки кажуть - цим рішенням влада порушить права як батьків, так і дітей та заявляють, що є тиск на педагогів, частину яких змушують звільнятися, але вони мовчать.
Слово взяли депутати міської ради.
Богдан Лазоренко (фракція «Європейська Солідарність») сказав, що ситуація болюча і викликає резонанс та нагадав президії, що рада наступає на ті ж «граблі» - ухвалює радикальне рішення без обговорення, без опрацювання, без комунікації з громадою.
Олександр Роженко (фракція «Рідне місто»)заявив, що з цього приводу виникає дуже багато запитань, на які немає відповіді. Він запропонував депутатам з'їздити до шкіл 6 та 29 та поспілкуватися з вчителями, розібратися в ситуації. Сьогодні, на його думку, приймати рішення не варто.
Лариса Гориславець (фракція «Європейська Солідарність») навела власні аргументи щодо економії коштів та оптимізації та спростувала слова Геннадія Москалика про начебто «роздуту» мережу. Вона зазначила, що є статті витрат у бюджеті, на яких можна зекономити.
Лариса Гориславець також зазначила, що варто думати про майбутнє і, враховуючи наявність у 29-й гімназії укриття, запропонувала на базі цієї школи зробити школу-садок з оглядом на те, що заморожене будівництво дитсадка на Раківці стоїть з 2017 року.
У підсумку Віталій Малецький доручив Геннадію Москалику «нормально» доопрацювати це питання, влаштувати та особисто прийти «день відкритих дверей» до 6-го ліцею, запросити туди батьків, дітей та вчителів. А також провести зустріч із педагогічним колективом.
Часу - до кінця травня.
«Кременчуцький ТелеграфЪ» слідкує за розвитком подій.
Інформація
Користувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до даної публікації.