«Кременчуцький ТелеграфЪ» побував у господарстві, де вирощують спаржу. Що це за овоч та з чим його їдять — читайте у нашому репортажі
Ми з’їздили за більш ніж 80 кілометрів, до села Кукоби, що поблизу Горошиного та Оболоні на Полтавщині. Тут на трьох гектарах землі місцевий фермер Олександр Журавель вирощує корисний та модний нині овоч — спаржу. Спаржа — це багаторічна рослина (не плутайте зі звичною нам спаржевою квасолею), яку ще називають аспарагус лікарський або заячий (лікарський) холодок. Так, це саме той холодок, який можна зустріти у лісах та поблизу річок, і який часто використовують для оформлення букетів.
На одній ділянці ростуть невеликі паростки спаржі, під постійним крапельним поливом. На іншій — зарості холодку. Олександр розповідає, що аспарагусовий сад заклав у 2020 році. Перший врожай збирали минулого року.
Господарство Олександра спеціалізується на вирощуванні зернових культур. Вирішив виростити щось цікаве, бо зерно — це нудно — виростили, зібрали.
Паросток спаржі, який потрапляє до столу, виростає за три дні. Під час збору урожаю — а триває він приблизно з середини квітня до середини червня — паростки перевіряють двічі на день, двічі на день збирають і урожай.
Коли сезон збирання закінчується, рослина просто росте та набирається поживних речовин. Росте садом холодка лікарського.
Спаржу, вирощену у Кременчуцькому районі, продають під брендом «Аспарагус Журавля». Переважно поставки йдуть на Київ, у Кременчуці можна зустріти на ринку та у торговій мережі «Ілона».
Поки ми ходимо полями - у цеху кипить робота: працівники складають зібрані овочі в установку, складають у ящики. Тут же — фасують в упаковку. За спакованими паростками приїздить машина — і везе до найближчої Нової пошти.
Інформація
Користувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до даної публікації.