Вершиною бойової підготовки у військових підрозділах є польовий вихід з навчаннями та бойовим злагодженням. Єдине добровольче формування у нашому районі — Кременчуцький добровольчий курень (ДФТГ № 3) минулого тижня проводив літній польовий вихід на околиці Кременчука.
Протягом 4-х днів бійці ДФТГ вивчали стрілецьку зброю, тактичну медицину, інженерну підготовку, тактику ведення загальновійськового бою. Зокрема, відпрацьовували штурмові дії двійками, висування пішої малої колони підрозділу на вогневий рубіж, дії у разі нападу противника та при відході.
А завершили свій польовий вихід вони минулої п’ятниці стрільбами з легендарної американської автоматичної гвинтівки М14, яка знаходиться на озброєнні добровольчого формування.
Заняття проводили інструктори ДФТГ — бійці, що мають досвід військової служби та участі у бойових діях. По деяким предметам добровольців навчали військовослужбовці однієї з військових частин Національної гвардії України, які нещодавно повернулися з фронту. Їх досвід та поради бійці ДФТГ слухали особливо уважно.
На цих заняттях побував кореспондент «Кременчуцького Телеграфу», який поспілкувався з добровольцями, побачив настрій бійців та зробив фоторепортаж.
Варто додати, що добровольці ДФТГ під час польового виходу цілодобово знаходились у своєму підрозділі та жили в польових умовах. Тож була обладнана повноцінна військово-польова кухня та організоване триразове харчування.
Цим займався взвод матеріального забезпечення, який є у складі ДФТГ № 3. А командує цим взводом найстарший боєць Кременчуцького добровольчого куреня — старший прапорщик у відставці Олександр Лисак. Разом зі своїм заступником старшим прапорщиком Миколою Бутенком та кухарями вони чотири дні готували смачні страви для своїх побратимів.
Він показав, як зі старої металевої шафи вони виготовили універсальну польову кухню — на ній одночасно можна готувати два блюда, а під час транспортування каструлі та бачки для приготування їжі поміщаються всередину.
А із великої виварки добровольці виготовили пічку на одну каструлю, яка використовується для приготування їжі під час сильного вітру та економить дрова. Взвод МО має запасний варіант приготування їжі — газову пічку з балоном. Зі старого тенту автомобільного причепу бійці виготовили намет для розміщення польової кухні та кухарів у зимових умовах, або ж під час дощової погоди.
Його доповнив головний сержант батальйону Олег Осадчий, який у перший день повномасштабної війни був призваний до лав 145 батальйону територіальної оборони, а у вересні минулого року був звільнений з лав ЗСУ у зв’язку з досягненням граничного віку перебування на військовій службі. Однак, залишатися осторонь у такий важкий для України час він не зміг, й одразу вступив до лав ДФТГ № 3. Наразі навчає побратимів у добровольчому формуванні як інструктор.
Нагадаємо, що Кременчуцький добровольчий курень (ДІТГ № 3) — це єдине добровольче формування, яке існує на території району та виконує бойові завдання з охорони та оборони важливих об’єктів, які ставить військове командування.
Торік у Кременчуцькому районі патріотично налаштованими громадянами були створені 8 добровольчих формувань територіальних громад (ДФТГ), з яких 5 — у Кременчуці. У листопаді з метою вдосконалення управління цими формуваннями рішенням військового командування у кожному районі залишили по одному добровольчому формуванню.
На Кременчуччині ним стало ДФТГ № 3, на базі якого створили Кременчуцький добровольчий курень. Два з розформованих ДФТГ нашого району приєдналися до нього як окремі підрозділи, а деякі перереєструвалися як громадські формування з охорони громадського порядку — тобто стали допоміжними підрозділами Національної поліції.
Військове командування вирішило залишити у Кременчуцькому районі базовим саме ДФТГ № 3 через одну важливу особливість — в її складі багато ветеранів війни в Афганістані та учасників АТО/ООС, тобто людей, які мають реальний бойовий досвід.
Добровольчі формування територіальних громад (ДФТГ) — це передбачені законом військові загони, які створені за власною ініціативою та фактично на «громадських засадах» патріотично налаштованими українцями. Вони об’єднали добровольців, які не є військовослужбовцями, але готуються до того, щоб зі зброєю в руках зустріти ворога та дати йому гідну відсіч.
Вони не отримують грошового забезпечення від держави, а матеріальне забезпечення таких формувань покладається на територіальні громади. Серед добровольців багато пенсіонерів, а ті, хто працюють, поєднують свою роботу з військовим вишколом та виконанням бойових завдань.
Командир ДФТГ № 3 підполковник у відставці Андрій Чуйко не називаючи загальну чисельність свого формування, зазначив, що серед добровольців півтора десятка «афганців» та кілька десятків учасників АТО/ООС і ветеранів військової служби. Двоє бійців приєдналися до ДФТГ після звільнення з військової служби під час повномасштабної війни — минулого року вони були звільнені з військової служби через досягнення граничного віку (ред. — 60 років).
А близько 50 бійців ДФТГ № 3, отримавши початковий військовий вишкіл у перші місяці повномасштабної війни, добровільно пішли до лав ЗСУ та НГУ. Наразі вони воюють проти російських військ у складі підрозділів ДШВ, морській піхоті, бригад тероборони та в полку «Азов».
Андрій Чуйко зазначив, що особовий склад ДФТГ готовий до захисту Кременчука та району й вже виконує завдання з охорони та оборони об’єктів, які перед добровольчим формуванням ставить військове командування. Він запрошує до лав Кременчуцького добровольчого куреня усіх патріотів.
Здійснено за підтримки Асоціації “Незалежні регіональні видавці України” в рамках реалізації проєкту Хаб підтримки регіональних медіа. Погляди авторів не обов'язково збігаються з офіційною позицією партнерів
Інформація
Користувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до даної публікації.