Кременчужан, які потребують допомоги дерматологів, планують обслуговувати в лікарні планового лікування
23 серпня до редакції «Кременчуцького Телеграфа» прийшла наша читачка Олена із купою листів від містян. Вона повідомила, що лікарі та пацієнти Кременчуцького шкірно-венерологічного диспансеру продовжують боротися та збереження лікувального закладу, який планують реорганізувати в рамках чергового етапу медичної реформи.
Це лише кілька цитат із сотень листів, які написали пересічні люди.
Того ж дня у Кременчуці з робочим візитом перебував начальник Полтавської обласної військової адміністрації Дмитро Лунін. Ці листи ми взяли з собою та спільному брифінгу пана Луніна з міським головою Віталієм Малецьким показали їх.
— Не спекулюймо на цій темі. Я вже давав коментарі велику кількість разів з цього питання. У нас в країні сформована спроможна мережа. Вона затверджена міністром охорони здоров’я, начальником військової адміністрації, погоджена з усіма учасниками процесу. Що таке спроможна мережа? Це означає, що лікарня надає послуги, які замовляє Національна служба здоров’я І головне, що в кластерні та надкластерні лікарні будуть вкладатися кошти обласного та державного бюджетів, — заявив Дмитро Лунін.
— Але ж ці заклади будуть у Полтаві.
— Так, і це нормальна річ. У всьому світі так працює. У вас є особиста точка зору, у колективу є особиста точка зору. Люди можуть хотіти будь-що. Але є закон, є замовник послуг, тому ми будемо працювати відповідно до тих норм та вимог, які в нас є. А та допомога, яка потрібна, вона буде надаватися на рівні органів місцевого самоврядування — у поліклініках, амбулаторіях тощо. І вона надається. Не треба спекулювати на цю тему під час війни, тим більше, що є куди направити свою увагу.
Свою позицію висловив і міський голова Віталій Малецький. Він повідомив, що зараз опрацьовується питання щодо його реорганізації.
Він також нагадав, що раніше в місті закрили нарко- та психоневрологічний диспансери. Частину їх функцій взяли відділення, які вже знаходяться в лікарні планового лікування. І все нібито працює.
Ми запитали й про долю приміщення шкірвену — у разі його закриття. Приміщення диспансеру — на балансі області. Проте в ОДА схиляються залишити його на балансі області, оскільки місто бере на себе функцію лікування.
Щодо Кременчуцького онкодиспансеру.
На думку керівника області — або онкодиспансер треба переводити на рівень міської лікарні — або так само об'єднувати з Полтавою, і це питання буде найближчим часом також вирішуватися.
Своєю чергою Віталій Малецький заявив:
Питання досі не вирішене — керівники натякнули, що на це може піти рік-два.
Подробиці дивіться у нашому відео:
Закриття кременчуцького шкірвендиспансеру: що відомо
Що чекає на кременчуцькі онкологічний та шкірно-венерологічний диспансери й перинатальний центр
Медреформа: держава розвиватиме лише одну лікарню у Кременчуці, інші — самостійно
Інформація
Користувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до даної публікації.