Військово-лікарська комісія (ВЛК), яка працювала у приміщенні Кременчуцького районного територіального центру комплектування та соціальної підтримки (колишній військкомат — ред.) розформована. Відповідне рішення ухвалив Департамент охорони здоров’я Кременчуцької міської ради ще вчора, 12 вересня, на виконання відповідних рішень РНБО та указу президента України. Замість неї створені дві нових ВЛК, які працюватимуть у приміщеннях поліклініки КМП «Лікарня Придніпровська» (колишня залізничні лікарня — ред.) та КНМП «Лікарня інтенсивного лікування «Кременчуцька» (колишня Третя лікарня — ред.).
Цю інформацію «Кременчуцькому Телеграфу» підтвердив начальник Кременчуцького районного ТЦК та СП полковник Роман Сушко.
Зазначимо, що в інтерв’ю «Кременчуцькому Телеграфу» 6 вересня начальник Кременчуцького районного ТЦК та СП Роман Сушко заявив, що не має ніякого стосунку до роботи ВЛК чи МСЕК та не може впливати та їх рішення. Він пояснив, що військово-лікарську комісію (ВЛК) у Кременчуці, яка на той час працювала у приміщенні військкомату, створив Департамент охорони здоров’я Кременчуцької міської ради, а її склад затвердив виконавчий комітет.
Підставою для розформування ВЛК у Кременчуці та створення двох нових став указ Президента України № 576/2023, який він підписав учора, 12 вересня. Ним уведені в дію рішення Ради національної безпеки й оборони України від 30 серпня 2023 року «Про військово-лікарську експертизу в Збройних Силах України». Рішенням РНБО було доручено провести комплексну перевірку обґрунтованості ухвалених після 24 лютого 2022 року рішень ВЛК щодо непридатності чи обмеженої придатності до проходження військової служби, які могли бути повʼязані з корупцією. Провести таку перевірку доручалося Мінохорони здоров’я та правоохоронним органам.
Однією з причин розформування військово-лікарської комісії могло стати зловживання певними особами ВЛК, проти яких порушені кримінальні провадження. Про зауваження та недоліки в роботі комісії та відкриті кримінальні провадження сьогодні, 13 вересня, на брифінгу в Полтаві заявив заступник начальника Полтавського обласного ТЦК та СП Едуард Бородай.
Він пояснив, що розслідування з цього приводу триває, тому коментувати щось не може, і пообіцяв, як будуть його результати повідомити про це громадськість.
Едуард Бородай також додав, що були прийняті рішення про заміну деяких членів та голів ВЛК.
На території Полтавської області наразі працюють 32 військово-лікарські комісії (ВЛК), які створені при комунальних закладах охорони здоров’я та підпорядковані обласній ВЛК при Полтавському ТЦК та СП. А їх склад погоджує 12-та регіональна ВЛК, яка знаходиться у Харкові.
По дві військово-лікарські комісії створені у найбільших містах області — Полтаві та Кременчуку. При кожному відділенні районних ТЦК та СП (в Полтавській області 4 райони — ред.) також створені ВЛК.
Нагадаємо, що прем’єр-міністр України Денис Шмигаль після цього заявив на засіданні уряду, що кількість ВЛК в Україні збільшилося удвічі, а до медичних оглядів залучили понад 800 цивільних лікарень.
Читайте також:
Інформація
Користувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до даної публікації.