Як і анонсували, о 12.30 віряни та церковники стартували Хресною ходою від Свято-Миколаївського собору. Пройшли центральними вулицями міста до річкового вокзалу. Там, ще від ранку, у води Дніпра занурювалися відчайдухи
Цьогоріч вперше саме 6 січня за Новоюліанським календарем віряни відзначають Водохреще. Масові купання відбувалися у двох облаштованих місцях — у районі пристані річкового вокзалу та в селі Потоки, біля Вознесенської церкви. Попри заборону на проведення масових заходів, яку вчора оприлюднила Кременчуцька військова адміністрація, святкування Водохреща церковники не скасували. Віряни та служителі ПЦУ пройшли ходою від Свято-Миколаївського собору до річкового вокзалу у супроводі поліції. Там протоієрей Володимир Макогон прочитав молитву та освятив воду.
Кременчужани підтримали народну водохрещенську традицію купання у воді. Хтось занурюється щороку, а є й такі, які ризикнули зайти у холодну січневу воду вперше.
А от кременчужанин Влад прийшов з онукою подивитися на відчайдухів, чоловік говорить, перейнявся загальною атмосферою і вирішив вперше у своєму житті пірнути у воду.
Місця для масових купань облаштували наметами, в яких можна було переодягтися. Також чергувала поліція, «швидка», рятувальники.
Нагадаємо, як виникло Водохреще та які у Кременчуці є святкові традиції «Кременчуцькому Телеграфу» розповів протоієрей, настоятель Свято-Миколаївського собору Володимир Макогон.
Інформація
Користувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до даної публікації.