Під час будівництва залу прийому громадян Кременчуцького ЦНАПу, будівельники знайшли залишки Покровської церкви, а точніше, частину стіни з рештками образу на ній. Там збудували невеличкий музей, який приймає екскурсії. Під час повітряної тривоги біля пам’ятної знахідки приймають охочий взяти шлюб. Про таємниці укриття Кременчуцького центру надання адміністративних послуг читайте у матеріалі
Історичну знахідку, яка ховалася під будівлею Кременчуцької школи № 14 вдалося виявити під час будівництва приміщення, у якому нині ведеться прийом громадян, розповідають у Кременчуцькому центрі надання адміністративних послуг.
Не за гроші, а з цікавості, екскурсії до музейної кімнати водить співробітниця ЦНАПу Тетяна Карташова. Жінка розповідає, в Україні понад тисяча ЦНАПів, втім, саме місцевий має подібну особливість.
До незвичайного сховища ЦНАПу жінка водить екскурсії зі студентів, звичайних відвідувачів центру та школярів. Саме останні, за словами пані Тетяни, демонструють особливу увагу до історичної знахідки.
Цікавість дітей жінка розуміє, адже у школі поглиблену історію Кременчука не вивчають. Більш спраглі до історичних загадок школярі, навіть провели своє дослідження, розбираючись у варіантах стародавнього образу.
Загадки історії образу пані Тетяна пояснює тим, що до появи Покровської церкви, на цьому місці стояла капличка старообрядців.
У радянські часи образ заховали за цеглою. Кілька цеглин після розкопок вдалося зберегти. Нині вони теж є частиною пам’ятки. Доповнили музей ЦНАПу додатковими експонатами — вишитим золотими нитками церковним вбранням, книгами, історичними фотографіями міста. Крім екскурсій, у храмовій кімнаті молодята беруть шлюб під час тривоги. Пані Тетяна від початку повномасштабного вторгнення провела в укриття понад двадцять церемоній.
Вартість послуги укладення шлюбу у центрі адмінпослуг, складає 85 копійок, констатують в установі.
Інформація
Користувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до даної публікації.