Вареники зі щукою, коропом, сиром. Гречані млинці з маслом, запечені у печі — якими стравами у нашому регіону зустрічали Масницю чи Колодій досліджував «Кременчуцький Телеграф»
Останній тиждень перед Великим постом в Україні традиційно називають Масницею чи Колодієм. Зустрічають його смачною кухнею та масовими гуляннями. Кухар закладу «Бойова Галушка», дослідниця автентичної кухні регіону пані Вікторія розповідає, що українські смакові традиції особливо зав’язана на сезонності тих чи інших продуктів. Дослідниця смаків констатує, в українській традиції масляний тиждень, який передує Великому посту, відзначався смачною кухнею. Меню нашого регіону не виняток.
За словами пані Вікторії, Полтавському регіону притаманні як млинці, так і вареники у масляний тиждень. Втім, досліджуючи кухню нашого краю, жінка визначила для себе головні рецепти страв тижня перед Великим постом.
Млинці готували на гречаному борошні, потім їх запікали у печі з великою кількістю масла, розповідає дослідниця кухні Кременчуччини. Що млинці, що вареники, досить автентичні страви для масляного тижня.
Ми запитали у кухаря «Бойової Галушки», чи є підтвердження легендам, про вареники зі щуки, які, нібито, наші пращури готували у Кременчуці.
Щодо історії походження такої страви як вареники, дослідниця кухні регіону розповідає, що в кожній країні світу є щось схоже. Навіть в Аргентині є подібна традиційна кухня. От тільки там вареники смажать на петельні.
Як одна проста страва може об'єднати, нагадати про дім, та стати інструментом благодійності Вікторія знає не з чуток. Влітку жінка набиралася кулінарного досвіду в Англії. Після того, як дізналася, що росіяни зруйнували Каховську ГЕС, у кафе де працювала, вирішила влаштувати благодійний майстер-клас з ліплення вареників.
Нагадаємо, нещодавно «ТелеграфЪ» розповідав, як у закладі «Бойова Галушка» відновлюють автентичну кухню регіону.
Інформація
Користувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до даної публікації.