Під час Великого посту віряни мають обмежити себе у «плотських задоволеннях» і це стосується не лише їжі, говорить священник
За новоюліанським календарем Великий піст для українських християн розпочинається з 18 березня і триватиме до 4 травня. Перед початком посту віряни відзначають Прощену неділю. Про історію цих двох знакових подій в житті християн, які є обмеження в пості та як підготуватися морально розповідає «Кременчуцькому Телеграфу» настоятель Свято-Миколаївського собору, протоієрей Володимир Макогон.
За словами священника, Великий піст пропонує християнам «зануритись у самого себе» — такі обмеження мають допомогти перемогти духові «над плоттю», адже «на жаль більшість свого часу ми приділяємо задоволенню наших плотських бажань» і підштовхнути людину на «духовні подвиги».
Під час Великого посту віряни мають обмежити себе у «плотських задоволеннях» і це стосується не лише їжі, говорить священник. Посту можуть не дотримуватись люди із захворюваннями, вагітні жінки, військові та ув’язнення.
«Духовний подвиг» має кожен обрати свій, розповідає Володимир Макогон. Так, наприклад, курці можуть обмежити себе в палінні цигарок або зовсім кинути цю звичку. Цей час людина може присвятити, наприклад, допомозі українській армії — «зупинити ворога і очистити нашу землю від цієї скверни, що прийшла до нас від РФ».
Священник радить під час посту «творити милосердя».
До початку Великого посту існує спеціальний період підготовки, який триває 4 неділі. Неділя про митаря і фарисея йде першою у підготовчому періоді. У цей день заведено читати притчу.
За словами священника, притча навчає смирення.
Друга неділя підготовки присвячена притчі Блудному сину, а третя — про Страшний суд.
Остання — і є Прощеною неділею.
Нагадаємо, Кременчуцький протоієрей розповів, чому святий Миколай важливий не лише дітям.
Інформація
Користувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до даної публікації.