Цьогоріч православні християни відзначають Благовіщення Пресвятої Богородиці за новими датами — 25 березня замість 7 квітня. Про історію великого свята в житті вірян та про послаблення під час Великого Посту розповів «Кременчуцькому Телеграфу» протоієрей, настоятель Свято-Миколаївського собору Володимир Макогон.
За словами священника, свято Благовіщення входить до числа дванадесятих, тобто, дванадцяти найважливіших після Великодня.
Розповідати історію виникнення свята настоятель собору розпочав з народження Діви Марії. Розповідає, що Марія була довгоочікуваною дитиною, народилась в заможній сім'ї. Третину своєї худоби подружжя віддавало людям, які потребували допомоги. Її батько Яким був з царського роду, а мати Анна — з архієрейського. У шлюбі вони прожили 50 років, але дітей вони не мали, хоча і бажали їх завести, каже Володимир Макогон.
У три роки Марію віддають у храм Єрусалимський, як і обіцяло у молитвах подружжя. Своє дитинство дівчинка проводить в храмі — вона постійно молилась і дотримувалась посту.
Коли вже настав час покидати храм Марія обирає життєвий шлях — одружується з Йосифом, який був набагато старшим за неї, розповідає протоієрей.
Як вказано у священній Євангеліє, через 6 місяців після зачаття Єлизаветою Іоанна Предтечі (попередник Ісуса Христа, що пророкував його пришестя) ангел Гавриїл являється в Назареті до Марії, яка обручена з Йосифом.
Він додає, що для вірян Благовіщення — блага вістка від архангела Гавриїла до Діви Марії про те, що вона непорочно зачне від Святого Духа і народить Ісуса Христа — є радісною подією. Цей день церква відзначає богослужіннями та святковими піснеспівами.
Попри те, що Благовіщення припадає на Великий Піст, протоієрей зазначає, що у цей день обмеження послабляються.
Нагадаємо, кременчуцький протоієрей розповів про Прощену неділю і Великий піст.
Інформація
Користувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до даної публікації.