Сьогодні, 2 квітня, у Кременчуцькому районному суді відбулося фінальне засідання у справі цивільного позову працівниці Кременчуцької міської станції екстреної медичної допомоги Олени Левочко до свого керівництва.
Нагадаємо, четверо медиків «швидкої» звернулися до суду, бо вважають: керівництво винесло їм догани, щоб вони не відстоювали свої права.
На початку засідання представник відповідача Ярослав Гречаний надав докази того, що позивачка Олена Левочко таки була ознайомлена з посадовою інструкцією, є відповідний документ з її підписом. На попередніх засіданнях позивачка сумнівалася, чи підписувала посадову інструкцію. Суддя Анна Река підкріпила цей документ до матеріалів справи й впевнилася, що у документі дійсно підпис пані Левочко.
Тоді слово взяв адвокат позивачки Валерій Гонтар. Він навів до прикладу постанову Верховного Суду від 14 лютого 2024 року у справі відносно одного з керівників Крюківського вагонобудівного заводу. Чоловіку двічі винесли догану та притягнули до дисциплінарної відповідальності, а потім звільнили за систематичне невиконання посадових обов’язків.
Після рішення суду першої інстанції — Крюківський районного суду Кременчука — чоловік звернувся до апеляційного суду, але йому і там, і там відмовили. І тільки Верховний Суд скасував рішення суду першої інстанції та задовольнив позов чоловіка.
Один з керівників Крюківського вагонобудівного заводу загалом судився протягом 5 років. У результаті його поновили на посаді.
Щодо сьогоднішнього засідання, Валерій Гонтар зазначив наступне.
Він додав, що Верховний Суд наголошує: перед тим, як притягнути до відповідальності людину, перш за все слід дотриматися норм Кодексу законів про працю.
Згадав адвокат і про те, що правила внутрішнього трудового розпорядку, позивачкою підписані не були. І відповідач під час слухання хотів, щоб позивачка заднім числом підписала документ.
Представник відповідача Ярослав Гречаний наголосив, що керівництво медиків дотрималося порядку застосування догани.
Він наголосив, що позивачку не звільнили (бо так чинять у виняткових випадках, передбачених законодавством), а, зважаючи на тяжкість вчиненого проступку та попередню роботу Олени Левочко, обрали легше стягнення — догану. Трудове законодавство інших стягнень не пропонує.
Пан Гречаний сказав, що за наведених обставин комунальне підприємство щодо притягнення Олену Левочко до дисциплінарної відповідальності діяло відповідно до вимог трудового законодавства та обрало належний вид відповідальності. Були дотримані як норми матеріального права, так і процесуального.
Але адвокат Валерій Гонтар заперечив і наголосив, що Олена Левочко відмовилася від пояснень, які стосувалися виклику до померлої пацієнтки, а не службового розслідування та притягнення до відповідальності. Про службове розслідування в акті жодного слова не зазначено.
Але у результаті суддя Анна Река відмовила у задоволенні позову фельдшерки Олени Левочко про скасування наказу про догану.
Адвокат Валерій Гонтар повідомив «Кременчуцькому Телеграфові», що як буде опублікований повний текст рішення, сторона позивача подаватиме апеляцію.
Інформація
Користувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до даної публікації.