За перші 3 місяці 2024 року у 14 пробах питної води з колодязів Кременчука і Кременчуцького району виявили перевищення вмісту нітратів. Про це розповіли у пресслужбі Головного управління Держпродспоживслужби у Полтавській області 22 квітня.
Вказано, що вміст речовин перевищував нормативний рівень 50 мг/ дм куб. Вживання такої води у дітей може викликати водно — нітратну метгемоглобінемію.
У держоргані пояснюють, що внаслідок захворювання на метгемоглобінемію у людей виникає кисневе голодування тканин. У групі підвищеного ризику — діти до 3-х років, а особливо немовлята, віком до 1 року, яких вигодовують сумішами, приготовленими на воді з концентрацією нітратів понад 50 мг/дм3.
Найбільша імовірність захворіти на метгемоглобінемію — у людей, які користуються водою з децентралізованих джерел (колодязів, неглибоких свердловин), розповідають у службі.
Захворювання проявляється посинінням ділянок шкіри навколо рота, на руках та стопах, через що метгемоглобінемію ще називають «блакитним синдромом немовлят». Відреагувати на нітрати може і шлунково-кишковий тракт — блювотою, проносом, підвищеним слиноутворенням. При прогресуванні хвороби може спостерігатись втрата свідомості, судоми, порушення серцевого ритму та навіть летальний результат.
Фахівці радять не вживати питну воду із колодязів і свердловин, в яких вміст нітратів перевищує нормативні показники та для приготування їжі використовувати чисту від нітратів питну воду — фасовану/бутильовану столову воду.
Також у службі наголошують, що «кип’ятіння, відстоювання та значна частина побутових фільтрів не знижують вміст нітратів у воді, а інколи, навпаки, збільшують її токсичність».
Нагадаємо, у Головному управлінні Держпродспоживслужби в Полтавській області запрацювала цілодобова «гаряча лінія».
Інформація
Користувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до даної публікації.