Медик добровольчого батальйону «Госпітальєри» Ігор Ткачов раніше заявляв про проблеми, які виникли через неякісні турнікети та неготовність персоналу після ракетного обстрілу по Полтаві 3 вересня
Під час надання медичної допомоги пораненим внаслідок ракетного обстрілу РФ по Полтаві китайські турнікети не використовувались. Сама ж первинна медична допомога почала надаватись з першої хвилини після вибухів. Про це повідомив начальник об’єднаного навчального центру військзв’язку Ігор Міцюк на брифінгу 4 вересня.
Начальник Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій на Полтавщині Андрій Хижняк розповів, що рятувальники витягували постраждалих з зони ураження, або так званої «червоної зони», і передавали медикам у безпечне місце.
За словами директора департаменту охорони здоров’я Полтавської обласної військової адміністрації Віктора Лисака, турнікети у бригадах екстреної медичної допомоги є сертифікованими і відповідають стандартам.
Керівник департаменту також зазначив, що «жодного студента медика медичного університету не було задіяно до надання медичної допомоги у складі медицини катастроф, у складі екстренної медичної допомоги».
Нагадаємо, раніше медик добровольчого батальйону «Госпітальєри» Ігор Ткачов заявляв про проблеми, які виникли через неякісні турнікети та неготовність персоналу після ракетного обстрілу по Полтаві 3 вересня.
Ткачов описав хаос на місці події: «Всюди були тіла, кров, крики, стогони, біль і смерть». Старий ЗІЛ використовували для транспортування поранених до лікарні, які лежали на ганчірках і ковдрах. За його словами, частина поранених померла прямо під час транспортування.
Ситуацію ускладнили неякісні медичні засоби. Ткачов зазначає, що волонтерам і медичним працівникам не вистачало якісних турнікетів.
Також він підкреслив недостатню підготовку багатьох медиків і рятувальників — «майже ніхто не вмів надавати допомогу. Деякі люди накладали турнікети, китайські, не докручували до кінця, але хоч щось і робили. Але таких було одиниці. Я давав свої турнікети, а люди не знали, що з ними робити».
Додамо, що зранку 5 вересня кількість загиблих внаслідок ракетного удару по Полтаві збільшилася до 54 людей. За повідомленням в.о. міського голови Полтави Катерини Ямщикової, в реанімації знаходяться 21 людина.
Третього вересня, близько 9.10, російська армія вдарила ракетами по Полтаві. Як повідомили в Міноборони, Росія використала дві балістичні ракети.
Частково зруйнована одна з будівель Інституту зв’язку, багато людей опинились під завалами. За інформацією відомства, часовий проміжок між тривогою і прильотом був настільки коротким, що застав людей в момент евакуації до бомбосховища. На місці продовжують розбір завалів.
Поблизу місця влучання розташований житловий масив. У багатоповерхівках ударною хвилею вибило скління. Пошкоджень зазнали 47 будинків, 277 громадян звернулися до медзакладів за допомогою, пише виконувачка обов’язків мера Полтави Катерина Ямщикова. Серед пошкоджених будинків — 23 приватних домоволодіння та 24 багатоквартирні будинки.
За процесуального керівництва Полтавської спеціалізованої прокуратури у сфері оборони розпочато досудове розслідування за фактом посягання на територіальну цілісність і недоторканність України (ст. 110 КК України).
Як повідомили джерела РБК-Україна, Державне бюро розслідувань відкрило справу щодо недбалості військових за ч. 4 статті 425 ККУ.
Від 4 серпня в області оголошена триденна жалоба.
Служба безпеки України розглядає кілька версій ракетного обстрілу Полтави російською армією, серед яких — можливе коригування удару місцевими жителями.
Телефони для довідок щодо можливого місця знаходження на лікуванні постраждалих внаслідок трагедії у Полтаві:
Інформація
Користувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до даної публікації.