У ніч на 21 жовтня в Кременчуці на вулиці Винахідниці Ющенко невідомі намагалися підпалити автомобіль Skoda Octavia, який використовує для волонтерських цілей керівник відокремленого підрозділу-філії ГО «Добровольчий український корпус» Полтавської області Лідія Подлєгаєва.
Вона зранку підійшла до автівки й відчула неприємний запах, а коли побачила, що капот автомобіля облитий маслянистою рідиною та поруч лежить обгорілий папір, одразу викликала поліцію
На російсько-українській війні загинули троє бійців «Правого сектору», один з них — з Полтавщини
За її словами, цей автомобіль належав її побратиму, бійцю 17-ї сотні ДУК ПС-Полтавщина Володимиру Отченашенку, який героїчно загинув у бою з росіянами у квітні 2022 року.
Кременчуччина попрощалася з воїном Володимиром Отченашенком
Лідія Подлєгаєва розповіла, що автомобіль використовується виключно для волонтерських цілей.
Лідія Подлєгаєва розповіла, що її побратими зараз воюють у складі кількох військових частин ЗСУ: 41-ї, 47-ї, та 67-ї окремих механізованих бригад, 150-го окремого розвідувально-ударного батальйону.
Волонтерка додала, що коли кілька тижнів тому у Кременчуці згоріла військова та волонтерська автівка, то почала переживати за свій автомобіль та щоб не постраждали й ті, що стоять поруч.
Як стало відомо, правоохоронці знайшли свідків, які бачили, що близько 1.00 хтось перебував біля автівки. Тож надія на те, що підпалювачів вдасться знайти є.
У Раді пропонують суттєво посилити відповідальність за підпал автівок військових та волонтерів
Нагадаємо, СБУ та Нацполіція на минулому тижні затримали двох поплічників російських спецслужб, які палили військові авто та об’єкти «Укрзалізниці». У жовтні були затримані п’ятеро поплічників РФ, які підпалювали авто Сил оборони та об’єкти «Укрзалізниці» у двох регіонах України — на Київщині на в Одесі.
А у ніч на 8 жовтня в Кременчуці неподалік зупинки громадського транспорту «Героїв Чорнобиля» згоріла машина кольору хакі.
Нещодавно пресслужба СБУ повідомила, що 28-річну мешканку міста Олександрії на Кіровоградщині позбавили волі на 6 років за підпал авто військових.
Військові упіймали двох паліїв автівок: яке покарання вони для них придумали
«Кременчуцький Телеграф» писав, як військовослужбовці упіймали двох чоловіків, які намагалися підпалити військові автомобілі. Вони придумали для паліїв незвичайне та повчальне покарання.
Цього літа масового характеру набули підпали автомобілів, які використовують у тилу військові та волонтери набули масового характеру. Паліїв зазвичай вербують російські спецслужби через Телеграм, обіцяючи «легкі» гроші, які найчастіше не виплачують. Інколи паліями стають підлітки, які не до кінця розуміють наслідки своїх дій.
Пропонують підпалити авто військових за винагороду: як Росія у соцмережах вербує українців
У вересні в Кременчуці затримали двох неповнолітніх дівчат, які можуть бути причетними до підпалу авто військових. Одна з них познайомилася із хлопцем через месенджер, а той запропонував їй заробити «легкі» гроші — підпалити автомобілі військових, швидкої допомоги чи поліції. Одній із дівчат 15 років, іншій — 16. Кримінальне провадження слідчі проводять за ч. 1 ст. 114-1 КК України (Перешкоджання законній діяльності ЗСУ та інших військових формувань в умовах особливого періоду). Неповнолітнім дівчатам може загрожувати до 8 років ув’язнення.
26 вересня СБУ та Нацполіція на Закарпатті затримали 21-річного молодика, який на виконання замовлення російських спецслужб підпалив автомобілі ЗСУ та Товариства Червоного Хреста. За задумом росіян, серія підпалів мала розхитати суспільно-політичну ситуацію в регіоні.
Інформація
Користувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до даної публікації.