Командира ДФТГ №3 Кременчуцької територіальної громади підполковника у відставці Андрія Чуйка Полтавська обласна рада нагородила Почесною грамотою та іменним годинником за «зразкове виконання військового обов’язку, особистий внесок у захист державного суверенітету, обороноздатності та територіальної цілісності України».
Нагороду йому вручили учора, 28 жовтня, на службовій нараді командного складу добровольчого формування. На ній, зокрема, обговорювалося нове завдання, яке віднедавна стали виконувати бійці Кременчуцького ДФТГ №3 щодо протиповітряної оборони району — бойового чергування у складі мобільних вогневих груп (МВГ) по відбиттю повітряних атак російських БпЛА.
Кременчуцькі добровольці захищатимуть місто від «Шахедів», а 82 з них вже воюють на фронті
Нагадаємо, про залучення добровольців ДФТГ №3 до складу МВГ та про виконання цього важливого бойового завдання Андрій Чуйко розповідав «Кременчуцькому Телеграфу» ще на початку року.
Відтепер одночасно з виконанням інших завдань добровольці з Кременчуцького ДФТГ №3 беруть участь й у захисті повітряного простору над нашим містом. Командувач сил ТрО ЗСУ ухвалив відповідне рішення.
Зазначимо, що під час чисельних занять з вогневої та тактичної підготовки бійці добровольчого формування ДФТГ №3 відпрацьовували практичні навички стрільби з зенітних кулеметів, встановлені на спеціальну турель з механічним прицілом, та вивчали досвід найбільш ефективних методів знищення російських «Шахедів».
Журналісти «Кременчуцького Телеграфа» кілька разів були на таких заняттях.
Наразі він відмовився коментувати деталі виконання бойових завдань його підлеглими щодо участі у протиповітряній обороні у складі мобільних вогневих груп та надати будь-які фото.
Варто зазначити, що добровольчі формування територіальних громад — це передбачені законом військові загони, які патріотично налаштовані громадяни створили за згоди органів місцевого самоврядування та територіальних органів військового управління. Добровольці не є військовослужбовцями, але готуються до того, щоб зі зброєю в руках боронити Україну, та виконують деякі бойові завдання. Вони не отримують зарплати (грошового забезпечення) від держави, а матеріальне забезпечення таких формувань цілком покладається на територіальні громади. Серед добровольців багато пенсіонерів, а ті, хто працюють, поєднують роботу з військовим вишколом та виконанням службових завдань. Усі вони на час вступу до ДФТГ не могли потрапити до складу ЗСУ через різні причини — вік, стан здоров’я чи інші. Середній вік добровольців ДФТГ — понад 50 років, а найстаршому вже виповнилося 69!
«В бій ідуть одні «старики»: добровольці ДФТГ готові до захисту Кременчука від ворога
Втім, деяким добровольцям все ж таки виплачується з міського бюджету невеликі суми — «грошову допомогу» за бойове чергування. Раніше таке чергування добровольці Кременчуцького ДФТГ № 3 несли на блокпостах під Кременчуком, а тепер і в складі мобільних вогневих груп.
На блокпостах під Кременчуком чергують добровольці ДФТГ, а не військовослужбовці ТЦК
Хоча бійці ДФТГ не є військовослужбовцями, а мають статус саме «добровольця», у підрозділі така ж сама військова дисципліна та порядки, як і в армії. Після зарахування до складу ДФТГ бійці приймають присягу «добровольця», підписують контракт «добровольця» та виконують бойові завдання за наказом військового командування.
На початку повномасштабної війни у Кременчуцькому районі було створено 8 ДФТГ. Наприкінці 2022 року рішенням командування Сил територіальної оборони ЗСУ вони були реформовані, і на базі найбільш боєздатного ДФТГ № 3 створили єдине добровольче формування, яке наразі існує на території Кременчуцького району.
Саме це формування, яким командує підполковник у відставці Андрій Чуйко, має штатне озброєння, постійно проводить заняття з бойової підготовки та виконує реальні бойові завдання, які йому ставить військове командування.
Бойове навчання з добровольцями стали проводити з найперших днів після формування ДФТГ, залучаючи до нього ветеранів з бойовим досвідом, та військовослужбовців-інструкторів з військових частин, що дислокуються на Кременчуччині.
За словами Андрія Чуйка, заняття з тактики, тактичної медицини, топографії, інженерної та вогневої підготовки проводяться два дні щотижня. А щомісячно з добровольцями проводяться навчальні стрільби з різних видів зброї.
Бійці Кременчуцького добровольчого куреня опановують американську зброю на стрільбищі
Це не тільки автомати АК-74 та АКМ, а й американська автоматична гвинтівка М14, кулемети ПКМ, РПК, СГМ, гранатомети та інші види сучасного та раритетного озброєння.
Добровольці опанували навіть кулемет РПД (ручний кулемет Дегтярьова), який розроблений у 1944 році, та легендарний станковий кулемет Максима, який створили ще у 1883 році та модернізували у 1930 році.
Бійці Кременчуцького ДФТГ на навчальних стрільбах влучно вражали цілі з раритетних кулеметів
Високий рівень підготовки добровольців Кременчуцького ДФТГ №3 відомий у військах. Про що свідчить запрошення інструкторів ДФТГ для допідготовки поповнення однієї з бойових бригад, що тримає оборону на фронті.
Це унікальний досвід, адже фактично військових навчали цивільні люди, якими по суті є добровольці ДФТГ.
Інструктори Кременчуцького ДФТГ прямо на фронті навчали новоприбуле поповнення бойової бригади ЗСУ
Втім, інструктори Кременчуцького добровольчого формування мають чималий досвід, зокрема й бойовий, а цивільними вони стали не з власної волі.
Згідно з законодавчими нормами в Україні встановлено граничний вік перебування на військовій службі. Під час воєнного стану він підвищений для усіх категорій військовослужбовців до 60 років. Тому у складі Кременчуцького ДФТГ є чимало ветеранів, які були звільнені з лав ЗСУ за віком. Є й ті, кого звільнили через стан здоров’я – після поранень та контузій.
Серед підготовлених під час перебування у Кременчуцькому ДФТГ № 3 добровольців понад сотня пішли на військову службу й зараз воюють на фронті у складі військових частин ДШВ, морської піхоти, танкових, механізованих бригад та артилерійських частин ЗСУ. Колишні кременчуцькі добровольці є також у складі бригад територіальної оборони та бригади спецпризначення НГУ «Азов».
Понад 100 колишніх добровольців Кременчуцького ДФТГ зараз воюють на фронті — чому не всі
Про це розповів «Кременчуцькому Телеграфу» Андрій Чуйко. Він нагадав, що один із його побратимів, на жаль, загинув у червні 2023 року на передовій. Вадим Китаєв воював у складі бригади «Азов» і загинув під час виконання бойового завдання на Запоріжжі.
Схилившись на коліно, Кременчук попрощався з воїном «Азову» Вадимом «Гномом» Китаєвим
Андрій Чуйко додав, що серед добровольців ДФТГ № 3 багато тих, хто отримав бойовий досвід під час повномасштабної війни, звільнившись з лав ЗСУ через вік або стан здоров’я. Чимало тих, хто брав участь в АТО/ООС та війні в Афганістані. У складі добровольчого формування не тільки чоловіки переважно старшого віку - серед добровольців є 5 жінок.
«Потрапили у засідку, в якій загинуло 13 побратимів» — розповідь пораненого десантника з Кременчука
«Кременчуцький Телеграф» висловлює слова подяки бійцям єдиного у нашому районі Кременчуцького ДФТГ № 3, які на добровольчих засадах виконують завдання територіальної оборони району.
Зазначимо, що підполковник у відставці Андрій Чуйко є ветераном військової служби, за плечима якого 27 років військової вислуги. Він вперше звільнився з армії під час масового скорочення ЗСУ — у 2002 році.
«А хто, як не ми?» — бійці Кременчуцького добровольчого куреня зустріли День добровольця
Перший досвід формування військової частини він отримав ще до створення ДФТГ. На початку 2015 року Андрій Чуйко добровільно повернувся на військову службу та взяв участь у формуванні нової частини ДШВ. Створена з «нуля» 5 БТГр увійшла до складу 81 окремої аеромобільної бригади та з червня 2015 року виконувала бойові завдання у зоні проведення АТО. Ротна тактична група 5 БТГр дев’ять місяців поспіль тримала оборону в Опитному біля Авдіївки — напроти летовища Донецького аеропорту. Тож Андрій Чуйко брав безпосередню участь в Антитерористичній операції на Донбасі. Позивний — «Кочевник».
Він розповів, що на самому початку повномасштабного вторгнення також пішов до військкомату, але через вік, а на той час йому було вже 63 роки, йому відмовили у поверненні на військову службу. І тому він став добровольцем та взяв участь у створенні ДФТГ №3, командиром якого був призначений наказом Командувача сил ТрО ЗСУ.
У лютому 2024 року командира ДФТГ № 3 Андрія Чуйка нагородили відзнакою Ради національної безпеки і оборони України — медаллю «Захиснику України». У жовтні 2024 року його нагородила Полтавська обласна рада.
Сьогодні, Андрію Чуйку виповнилося 65 років!
«Кременчуцький Телеграф» поздоровляє командира єдиного добровольчого формування (ДФТГ) на території Кременчуцького району, яке має бойову зброю та виконує бойові завдання, з ювілеєм. Бажаємо всіляких успіхів, здоров’я та скорішої Перемоги!
Інформація
Користувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до даної публікації.