Понад 6 мільйонів громадян вже зробили свій вибір та подали заявки на виплату «Зимової єПідтримки», інші досі розмірковують, або ж принципово відмовляються від цієї виплати, аргументуючи її отримання небезпекою розкриття банківської таємниці щодо своїх витрат
Учора Міністерство економіки України повідомило, що за перший тиждень програми «Зимової єПідтримки» на виплату 1000 грн вже подали заявки через «Дію» понад 6 мільйонів українців. З них майже 1,6 млн заявок — це виплати на дітей.
Із грудня отримати «тисячу Зеленського» можна буде через Укрпошту
З 10-го грудня з’явилася можливість подати заявку на виплату за програмою «Зимова єПідтримка» через відділення банків-партнерів. Це ще один спосіб отримати 1000 грн для тих, хто не може це зробити через застосунок «Дія» або «Укрпошту».
З учорашнього дня українцям почали перераховувати 1000 грн на картки «Національного кешбеку».
Невдовзі після оголошення програми «Національний кешбек», на картки якої перераховують 1000 грн «Зимової єПідтримки» та одразу після оголошення цієї програми чимало українців заявили, що не стануть отримувати ці гроші від держави.
Однією з причин стало побоювання щодо розкриття банківської таємниці — така вимога містилася у заяві про відкриття поточного рахунку та умов надання послуги картки «Кешбек «Зроблено в Україні» одного з банків. Зокрема у пункті 8.7 умов відкриття такого рахунку «ПриватБанку» міститься норма, що банку надається дозвіл на розкриття банківської таємниці по усім рахункам клієнта у цьому банку третім особам, коло яких чітко не визначено.
Саме цей пункт привів до того, що багато українців почали закликати відмовлятися від участі у програмі «Національний кешбек» та «Зимової єПідтримки», через надання добровільної згоди учасниками програми на порушення банківської таємниці. Варто зазначити, що в умовах договорів на відкритті рахунків по картці «Національний кешбек» в інших банках, зокрема «А-банку», такої норми немає.
Ще 4 грудня співзасновник monobank Олег Гороховський у своєму Telegram зробив заяву, в якій звинуватив «Приватбанк» у порушенні банківської таємниці та опублікував пункт 8.7 із договору «Приватбанку». Цей договір підписують під час відкриття картки «Національний кешбек», необхідної для отримання 1000 грн «Зимової єПідтримки». Він написав, що цей державний банк є єдиним, хто ставить таку вимогу своїм клієнтам та розкритикував його за цю вимогу.
Невдовзі пресслужба «ПриватБанку» відреагувала на це звинувачення у своєму Telegram та надала розширене роз’яснення.
Таку позицію підтримала низка експертів. Зокрема кандидат юридичних наук, адвокат Олексій Волохов, у коментарі «24 каналу» зазначив, що якщо кешбек нараховується за придбання товарів українського виробництва, то ці товари треба якось ідентифікувати та перевірити їх зв’язок з українським виробником. Програма створена саме для допомоги таким виробникам.
Ця історія мала продовження — 8 грудня співзасновник monobank Олег Гороховський повідомив у Telegram, що «ПриватБанк» загрожує йому судом «за прочитаний договір», уточнивши при цьому, що таким чином банк відреагував на його заяву про те, що «ПриватБанк» розголошує банківську таємницю.
В «Ощадбанку» підтвердили, що банки не передають державним органам інформацію в межах програми «Національний кешбек», яка не стосується саме цієї програми. В Мінцифру передають дані тільки про покупки в закладах торгівлі, які беруть участь у цій програмі. Про це заявив голова правління «Ощадбанку» Сергій Наумов.
За його словами, процес нарахування «Національного кешбеку» виглядає так:
Міністерство економіки направило банкам роз’яснення щодо вимагання додаткових дозволів на розкриття банківської таємниці. У міністерстві заявляють про недоцільність надмірних вимог щодо розкриття банківських даних під час реалізації державних програм «Національний кешбек» та «Зимова єПідтримка». Про це йдеться у роз’яснені Мінекономіки.
Як зазначається в листі міністерства, для нарахування 10% кешбеку за купівлю українських товарів в рамках програми «Національний кешбек» уряд потребує даних виключно про платіжні операції із купівлі українських товарів, які беруть участь в програмі, куплених лише в закладах торгівлі, що беруть участь в програмі. Інформація про зазначені платіжні операції є підставою для нарахування кешбеку за конкретні покупки.
У своєму листі Міністерство економіки звертається до банків щодо приведення своїх договорів з клієнтами та інших документів у відповідність до наданих роз’яснень.
Закрити банківську картку «Національний кешбек» або відкликати наданий дозвіл громадяни можуть у будь-який момент. Для цього потрібно звернутись до підтримки банку, зазначили в пресслужбі Мінекономіки.
Повний текст офіційного листа з роз’ясненнями Мінекономіки можна подивитися за посиланням.
Якщо людина все ж таки вирішила не брати участь у програмі «Національний кешбек» та не отримувати 1000 грн за програмою «Зимова єПідтримка» закрити відповідну картку можна у будь-який момент, звернувшись до банку, в якому вона була відкрита. Це можна зробити онлайн або офлайн, прийшовши до відділення банку.
Необхідно заповнити заяву на розірвання договору про відкриття банківського рахунку для виплати на картку «Національний кешбек». Варто зазначити, що деякі банки можуть вимагати особистої присутності клієнта для завершення цієї процедури.
Отримані кошти можна витратити на оплату комунальних та медичних послуг, освіту, транспорт, мобільний зв’язок, страхування та інші послуги. Також можна купити книги та іншу друковану продукцію, ліки, лікарські засоби та медичні вироби українського виробництва, що зареєстровані в програмі «Національний кешбек» та продаються в торгових точках, які приєдналися до програми. Більше деталей можна дізнатися на сайті програми.
Також ці кошти можуть стати частиною національного донату на Збройні сили України. Громадяни можуть перерахувати допомогу на один із численних благодійних фондів, які підтримують українське військо.
Нагадаємо, «Кременчуцький Телеграф» вийшов на вулицю і розпитав містян про те, як вони ставляться до «тисячі Зеленського» та на що збираються її витратити, якщо її отримають.
Інформація
Користувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до даної публікації.