У Полтавському обласному ТЦК закликають не допомагати російській пропаганді, розповсюджуючи фейкову інформацію
Після оприлюднення у Facebook резонансного відео, на якому зафіксовано сутичку у Полтаві між працівниками ТЦК та цивільним чоловіком й інформуванням про цей інцидент пресслужби поліції Полтавщини, ситуацію на брифінгу прокоментував речник Полтавського обласного Територіального центру комплектування та соціальної підтримки Роман Істомін.
Він пояснив, що інформація щодо зламаної ноги у розповсюдженому в Facebook відео не відповідає дійсності.
Він додав, що це підтверджує й офіційне повідомлення щодо цього інциденту на сайті Головного управління Національної поліції в Полтавській області.
Роман Істомін повідомив, що за цим фактом були направлені два звернення до Служби безпеки України, Державного бюро розслідувань та Спеціалізованої прокуратури у сфері оборони: стосовно нападу на військового та щодо поширення неправдивої інформації, яка перешкоджає законній діяльності ЗСУ.
Він також повідомив, що у конфлікт з військовослужбовцем групи оповіщення ТЦК вступив громадянин 1991 року народження, який не перебував на військовому обліку.
За його словами, 2 січня близько 7.30 група оповіщення у складі військовослужбовців ТЦК та СП і поліції підійшла до громадянина для перевірки військово-облікових документів. Вони представились і показали свої документи. Чоловік зробив кілька кроків назад після чого напав на одного з військових — вдарив його в обличчя і повалив на землю. Двоє інших військовослужбовців відтягнули нападника від побратима і тримали його, оскільки той поводився агресивно. Старший групи оповіщення викликав слідчо-оперативну групу для його затримання та швидку допомогу для постраждалого воїна.
Доки всі очікували прибуття поліції та медиків почали збиратися глядачі, які побачили лише те, що військовослужбовці тримають чоловіка у цивільному одязі. Почалися звинувачення та образи на адресу воїнів. Нападник почав розповідати оточуючим, що він нікого не бив, а насправді це військовослужбовці зламали йому ногу.
За словами Романа Істоміна, старший групи оповіщення — офіцер, який добровільно став на захист України з першого дня повномасштабної війни, з 24 лютого 2022 року. Він воював під Авдіївкою, отримав поранення, був визнаний ВЛК обмежено придатним (придатним до проходження військової служби в ТЦК чи інших тилових частинах), після чого його перевели для продовження служби в одне з ТЦК області.
Без ТЦК не обійтися: у Міноборони пояснили, чи можлива повністю добровільна мобілізація
Другий військовослужбовець, якому довелося брати участь у конфлікті, був мобілізований 24 липня 2023 року, воював під Білогорівкою, де у березні 2024 року отримав поранення. Після цього він 3 місяці лікувався, був визнаний ВЛК придатним до військової служби в ТЦК чи інших тилових частинах та переведений для продовження військової служби в ТЦК.
А щодо військового, який постраждав під час конфлікту від цивільної особи, то він був мобілізований 9 листопада 2022 року, виконував бойові завдання в районі Білогорівки на Донеччині. Після 4 отриманих контузій отримав висновок ВЛК про обмежену придатність і в кінці 2023 року був переведений до ТЦК для подальшого проходження служби.
Він також засудив дії тих, хто дозволяє собі принижувати під час повномасштабної війни військовослужбовців, які захищають чи захищали Україну, й наразі виконують свої службові обов’язки у групах оповіщення.
Нагадаємо, що унаслідок інциденту двоє учасників — 33-річний полтавець і 42-річний військовослужбовець ТЦК — повідомили до поліції про отримані травми. За цим фактом відкрито два кримінальні провадження за ч.1 ст. 125 Кримінального кодексу України — умисне легке тілесне ушкодження. Поліція встановлює обставини події.
У грудні минулого року «Кременчуцький Телеграф» писав, що у Полтавському ТЦК військовослужбовець погрожував виколоти око чоловікові. А у жовтні в туалеті пункту попереднього збору військовозобов’язаних у Щербанівській громаді знайшли тіло чоловіка, який покінчив життя самогубством.
Міноборони планує реформувати ТЦК: хто буде займатися мобілізацією
Наприкінці листопада речник Полтавського обласного ТЦК Роман Істомін розповів, чи можна поповнення ЗСУ покласти на рекрутингові центри та наскільки вірогідний варіант розформування ТЦК та СП. Він зазначив, що рекрутинг — це призов на військову службу для мотивованих, які у своїй більшості стали на захист України у перші місяці повномасштабної війни. А примусова мобілізація — це для немотивованих, які або не хочуть виконувати свій конституційний обов’язок по захисту Батьківщини, або вагаються. І, на його думку, будь-яка структура, що проводитиме примусову мобілізацію, зазнаватиме хейту так само, як і ТЦК сьогодні, з боку тих, хто не бажає захищати свою країну та не хоче помічати війни.
13 листопада Роман Істоміна провів брифінг щодо відмінностей між мобілізацією та рекрутингом до ЗСУ. В ході брифінгу, він прокоментував питання щодо того, чи можна з працівників ТЦК створити нові бойові бригади. Він заявив, що саме з працівників ТЦК точно жодної бойової бригади створити неможливо. Роман Істомін також зауважив, що військовослужбовці, які служать в ТЦК, є обмежено придатними до проходження військової служби, мали поранення чи якісь захворювання, що не дозволяє їм виконувати завдання у складі бойових підрозділів. ВЛК визнало їх придатними до проходження військової служби у ТЦК та інших тилових установах, після чого їх перевели до ТЦК. Тож, створення бойових бригад із таких військовослужбовців також неможливо. Згодом Полтавський обласний ТЦК надав додаткові роз’яснення з питань того, хто працює, а хто служить в ТЦК, та пояснив, що ТЦК є територіальним органом військового управління ЗСУ.
У Полтавському ОТЦК також розповідали, чому військові ТЦК для вручення повісток виходять на вулиці та які є способи поповнення Збройних Сил України. А також розповіли, коли припиниться вручення повісток на вулицях міст та як відбувається затримання військовозобов’язаних.
Інформація
Користувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до даної публікації.