У тендері перемогла фірма зі Світловодська ПП «Перша українська будівельна компанія». Її конкурентом була ФОП Аленькова, теж з Кіровоградщини. Та є підстави вважати, що конкурент був підставним.
22 липня департамент ЖКГ Кременчуцької міськради провів тендер на капітальний ремонт дороги на вулиці Декабристів. Очікувана вартість закупівлі складала 2,9 млн грн. Наразі триває етап кваліфікації переможця - ПП «Перша українська будівельна компанія». Це підприємство зі Світловодська запропонувало найнижчу серед учасників ціну 2,85 млн грн. Інформація про тендер розміщена в системі електронних закупівель ProZorro.
Усього учасників торгів було двоє — конкурентом «Першої української будівельної компанії» виступала ФОП Аленькова Ольга Миколаївна — теж з Кіровоградщини, з міста Олександрія. Обидва учасники не знижували ціну. Крім того, нам здалося дивним, що ФОП береться освоювати майже 3 мільйони гривень на ремонті дороги. Як свідчать дані системи ProZorro, раніше Ольга Миколаївна не мала досвіду ремонту доріг за бюджетні кошти — лише виконувала роботи з інженерного проектування. До речі, за даними аналітичної системи YouControl, ФОП Аленькова має 7 видів діяльності, основний - «Надання інших допоміжних комерційних послуг», а от такого виду діяльності, як «Будівництво доріг та автострад» у неї немає, і взагалі немає ніякого виду діяльності, пов'язаного з будівництвом.
Ми вирішили більш пильно придивитися до учасників закупівлі. І виявили багато цікавого. На відміну від ФОП Аленькової, її конкурент - ПП «Перша українська будівельна компанія» має вид діяльності «Будівництво доріг та автострад», і загалом тут працюють майстри на всі руки — у фірми аж 40 видів діяльності (такий широкий перелік може свідчити про те, що діяльність фіктивна). Компанія має статутний капітал 1000 гривень і зареєстрована в квартирі житлового будинку на вулиці Робітничій у Світловодську.
У довідці про наявність працівників відповідної кваліфікації на виконання робіт (подається за вимогами до тендерної документації) ПП «Перша українська будівельна компанія» вказала 8 працівників. Серед них — жодного, хто працює з дорожньою технікою. У пункті про залучення субпідрядників — прочерк. І як оці восьмеро впораються з роботами, навіть якщо орендують техніку (що вказано в документації)?
Крім того, директор ПП «Перша українська будівельна компанія» і її засновник Биков Денис Валентинович керує ще шістьма фірмами — отакий працьовитий.
Йдемо далі. Серед працівників ПП «Перша українська будівельна компанія» — інженер-проектувальник Жежеря Валентин Олександрович. Ми з'ясували, що він є депутатом Олександрійської міської ради.
Знайшли його декларацію на сайті НАЗК. У декларації депутата не вказана дружина, але вказаний син на прізвище Аленьков (що співпадає з прізвищем ФОПа-конкурента).
Шукаємо далі. В історії ФОП Аленькової та її контрактів знаходимо, що Жежеря у 2018 році працював у ФОП головним інженером.
Крім того, фірми-конкуренти подали тендерні пропозиції практично одночасно: 19 липня, час завантаження документів на ProZorro теж співпадає: ПП «Перша українська будівельна компанія» завантажувала їх з 6.07 до 8.11 години, ФОП Аленькова завантажила документи архівом о 8.12.
Документи теж ніби писані під копірку (хіба що різняться деякі показники та ціна на користь ПП «Перша українська будівельна компанія»). Ось, наприклад, дві пояснювальні до кошторису (клікніть для збільшення)
Перший — від ПП «Перша українська будівельна компанія»
Другий — від ФОП Аленькової.
До речі, в її пакеті тендерної документації, завантаженої архівом, ми так і не знайшли довідки про виконання подібних робіт...
Ось така історія про майбутній ремонт дороги з ознаками змови учасників тендеру, один з яких ще й не має зареєстрованого виду діяльності на будівництво доріг. Далі — слово за Антимонопольним комітетом.
ПП «Перша українська будівельна компанія» виконує багато робіт у місті за бюджетні гроші - реконструює рекреаційні зони, робить комплексний благоустрій територій, ремонтує внутрішньоквартальні проїзди та дитсадок №21. Ремонтує винятково у Кременчуці, а не в рідному Світловодську. При цьому вся виручка компанії — винятково бюджетні замовлення, і левова частка з них отримана під час допорогових неконкурентних закупівель.
Вік фірми — менше двох рочків. У 2018 році вона заробила на кременчуцькому бюджеті 1,63 мільйона. У 2019 вже набралася підрядів від кременчуцьких замовників на суму 5,63 мільйона гривень (і це ще без угоди на дорогу). Обсяги ростуть. А от кількість працівників в улюбленого замовника мерії та комунальних підприємств стабільна. В тендерній документації на Комплексний благоустрій території в районі житлових будинків № 40а та 42а по вул. Правобережній фігурує 9 працівників — майже усі ті ж самі, що й на будівництві дороги. Швидше за все, ми маємо справу з фірмою-прокладкою.
За умовами тендеру, фірма має дати гарантію на дорогу на 10 років...
Інформація
Користувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до даної публікації.