Тарифи на виробництво теплової енергії розраховані за двома сценаріями: чинної ціни на газ і прогнозованої ціни НАК «Нафтогаз України»
Сьогодні, 27 вересня на ТОВ «Кременчуцька ТЕЦ» провели відкриті слухання щодо тарифів на виробництво теплової енергії на 2020 рік.
Конференц-залу КремТЕЦ заповнили працівниками самого підприємства, крім них на слухання прийшла депутат Оксана Піддубна, її помічниця та журналісти.
Керівництво ТЕЦ представило два варіанти тарифів на виробництво для населення залежно від ціни на газ.
Витрати на паливо — це майже 90% від усіх складових витрат, що враховуються у тарифі на виробництво.
Варіант 1: зниження на 21% порівняно з чинним тарифом - 770,27 грн за 1 Гкал без ПДВ (врахована чинна ціна на газ, що використовується для виробництва теплової енергії — 4 493,63 грн за 1000 куб м).
Варіант 2: підвищення на 14,8% порівняно з чинним тарифом: 1115,54 грн за 1 Гкал без ПДВ (врахована ціна на газ, яку прогнозує НАК «Нафтогаз України» - 7 164,8 грн за 1000 куб м).
Із двох варіантів вибиратиме регулятор - Нацкомісія, що здійснює держрегулювання у сферах енергетики та комунальних послуг. Позиція НКРЕКП щодо ціни на газ буде єдиною для всіх виробників теплової енергії, зазначає керівництво ТЕЦ. До того ж, регулятор може відкорегувати розрахунки.
Під час слухань КремТЕЦ представила й інвестпрограму на 2020 рік, що враховується у складі тарифів, на суму 85,9 млн грн. Інвестиції спрямують в обладнання ТЕЦ.
Варто зазначити, що у чинних тарифах КремТЕЦ закладена вища ціна газу, ніж та, за якою ТЕЦ її отримує зараз. Так, тарифи розраховані, виходячи з ціни 6 235,51 грн за 1000 куб м — тієї, що діяла до липня поточного року, коли НАК почав знижувати ціну відповідно до нової методики її формування, яку затвердив Кабмін. Наразі різниця в ціні на газ між тією, що закладена в тариф, і тією, що діє фактично, складає 1741,88 грн.
Відповідно до методики формування тарифів, їх потрібно коригувати на наступний період, враховуючи різницю в ціні на газ за попередній період. Якою є ця різниця? Скільки переплатили споживачі, враховуючи зниження ціни на газ? І чи врахована ця різниця в розрахунках — чи будуть зайві гроші «зняті» з тарифу на 2020 рік? Ці питання поставив «ТелеграфЪ» під час обговорення тарифів.
Як відповіла Ольга Ревега, фінансовий директор КремТЕЦ, фактичні витрати підприємства будуть подані регулятору — НКРЕКП наприкінці року. І Нацкомісія вирішить, що робити з грошима від економії за рахунок ціни на газ: чи вилучити їх з тарифу на 2020 рік, чи спрямувати як додаткові інвестиції на розвиток ТЕЦ.
Тож НКРЕКП може «зрізати» розрахунки КремТЕЦ (випадки, коли регулятор діяв саме таким чином є — найсвіжіший приклад — вилучили з тарифу невикористані кошти інвестпрограми «Кременчукводоканалу»). Але є й інший випадок: НКРЕКП відкоригувало інвестпрограму КремТЕЦ на 2019 рік, дозволивши використати «зайві» 59 млн грн за рахунок економії на статтях витрат, включених до тарифів, як додаткові інвестиції.
Тариф на виробництво – лише частина тарифу, за якою теплова енергія відпускається споживачам. Тариф на виробництво враховується й у послузі централізованого гарячого водопостачання. Проте кінцеві тарифи на опалення і гарячу воду затверджують місцеві органи самоврядування (виконком). Чинний тариф на виробництво теплової енергії КремТЕЦ на 2019 рік для населення складає 971,21 за 1 Гкал без ПДВ. Водночас кінцевий тариф для населення – 1998,64 грн за 1 Гкал (з ПДВ).
Інформація
Користувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до даної публікації.