Першим, хто випробував на собі вакцину, став Дмитро Лежньов — завідувач відділеням анестезіології та інтенсивної терапії Першої лікарні ім. Богаєвського
Сьогодні, 26 лютого, у місті розпочалася вакцинація від коронавірусу індійською вакциною Covishield (аналог AstraZeneca). Вакцину (100 доз) привезли у спеціальних контейнерах, пресу запросили на презентацію події. Кореспондент ТЪ перебуває на місці події. За планом вакцинації, першими підлягають щепленню медики.
І першим щеплення від COVID-19 отримав Дмитро Лежньов (на фото) — завідувач відділення анестезіології та інтенсивної терапії КНМП «Кременчуцька перша міська лікарня імені О.Т. Богаєвського».
Як усе пройшло? Як записатися в чергу на щеплення? Відповіді на ці та інші питання пізніше. Новина буде доповнюватися.
Додано:
На прохання читачів розміщуємо фото вакцини з маркуванням. На фото – індійська вакцина Covishield (аналог AstraZeneca, виготовлений за ліцензією цієї англо-шведської фірми).
«Її склад ідентичний оригінальній AstraZeneca. Але вона виробляється за ліцензією на іншому майданчику. Наскільки я розумію, це зроблено для того, щоб як можна більше людей були захищені від коронавірусу, оскільки потужності заводів не вистачає», — такий коментар ТСН щодо цієї вакцини надала лікарка-інфекціоністка й експертка ЮНІСЕФ Катерина Булавінова.
Сімейний лікар мобільної бригади із Полтави Анастасія Пишна, яка робить щеплення від коронавірусу, прокоментувала:
«Кременчуцький ТелеграфЪ» поспілкувався з першими медиками, яких щепили у Кременчуці від COVID-19.
Завідувач відділення анестезіології та інтенсивної терапії Першої міської лікарні Дмитро Лежньов 28 років працює в медицині:
- Моє рішення щепитися свідоме. Бо було багато часу, щоб вивчити це питання з різних боків. По-перше, ми бачили дуже тяжких хворих, які вмирали в нас на руках, хвороба страшна і непередбачувана. Тому ніхто ще кращого не придумав, ніж вакцинація якомога більшої кількості людей, щоб перервати цей ланцюг захворюваності. Вакцина гарна, достойна. Вона зручніша у використанні, ніж Pfizer, бо температура +3-8°С ніяких складнощів не додає для транспортування і зберігання, а от -70°С (за такої температури зберігається вакцина Pfizer-BioNTech – ред.) – це інше питання.
І щоб захистити себе, своїх близьких і сприяти боротьбі з цією хворобою, я прийняв таке рішення. І рекомендував всім своїм знайомим, рідним та близьким, але, на жаль, вони не підпадають під перший етап вакцинації.
Мої колеги також будуть вакцинуватися, у кого немає протипоказань (важкі алергічні реакції будь на що – набряки, синдром Лайелла) чи інших причин (якщо хворіють на даний час). 50% колективу погодилися. Я думаю, що у нашому відділенні майже 100% людей перехворіли на коронавірус того чи іншого ступеня важкості, бо ми безпосередньо в вогнищі хвороби.
Медик вважає, що перехворів на коронавірус, але аналізи це не відобразили – таке буває в 20-30% випадків. І тому він буде вакцинуватися, щоб зміцнити імунітет конкретно від цього вірусу. На запитання, чи завжди він щепиться від інших хвороб, відповів, що від грипу – не завжди, а от від дифтерії, кору – робить своєчасно відповідно до віку.
Олена Бадюлька (на фото справа) – медична сестра приймального відділення у Першій міській лікарні, у своїй роботі їй доводиться контактувати з COVID-хворими:
Керівниця Першої міської лікарні ім. Богаєвського Галина Бородянець була у лавах перших, хто пройшов вакцинацію:
- Я вакцинируюсь всегда, ежегодно – от гриппа, делаю прививки от дифтерии. Поэтому моё решение было однозначным – да. Я ждала этого момента. И я рекомендую сделать это всем.
На сегодня у нас будут вакцинироваться 24 человека, потому что часть сотрудников – около 10 – находятся в отпусках в связи со стабильной эпидситуацией. И половина сотрудников у нас переболели, и на сегодня у них есть антитела. Но все они очень хотят и те, кто приехали, сегодня будут вакцинироваться. Поверьте, эти люди готовы были приехать и с семьями, но, к сожалению, сегодня под вакцинацию первого этапа попадают только работники госпиталей, тех, в которых лечат больных коронавирусом. Я вакцинируюсь потому что как руководитель предприятия, где размещён госпиталь, я хожу на административные обходы, чтобы не задавали лишних вопросов.
На данный момент эпидемиологическая ситуация в Кременчуге стабильная, но мы видим повышение заболеваемости в западных областях нашей страны. Мы видим, что наблюдается в соседних странах – Польше, Чехии. Это страны, которые соблюдают жесточайший карантин, Чехия начала вакцинацию с декабря, но, несмотря на все меры, у них продолжает нарастать заболеваемость. Поэтому я вижу, что вакцинация – это то средство, которое всё-таки позволит нам побороть эту болезнь и сделать то, чего мы все хотим, – вернуться к нормальной жизни.
Інформація
Користувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до даної публікації.