Роздавали листівки із закликом до людей «підтримати акцію громадянського гніву» та об’єднуватися для захисту своїх інтересів. Пікетувальники (в основному, підприємці) знову вийшли із вилами та косами та під знайомими гаслами, з якими першого лютого пікетували «Укрсиббанк»: «Долой кредитный геноцид», «Валютные кредиты – вне закона».
Саме на незаконності валютних кредитів і робили акцент ті, хто виступав, адже національною валютою України є гривня.
– Наше об’єднання ще в 2008 році пропонували перевести валютні кредити у гривневі, і не доводити ситуацію до того, що ми маємо зараз. В той же час кредити у доларах були вдвічі дешевші, і ситуація була створена спеціально для того, щоб «присадити» людей на такі кредити, а потім спекулювати на цьому. Згідно з Конституцією України, нормативними документами Нацбанку, всі валютні кредити мають бути переведені у гривневі. Ніхто не говорить про те, що не треба віддавати кредити банкам. Але віддавати треба за тим курсом, за яким люди їх брали, – каже Олександр Мельников, голова кременчуцького осередку ВГО «Наш захист».
За його словами пікетування ОТР-банку пов’язано із тим, що зараз цей банк почав масово подавати позови проти позичальників і не йде назустріч тим, хто хоче реструктуризувати борг. До речі, як каже пан Мельников, керівництво «Укрсиббанку» після акцій протесту і в Києві, і в Кременчуці, дало відповідь на центральний офіс ВГО «Захист» у Києві. У відповіді йдеться про те, що «Укрсиббанк» готовий йти на реструктуризацію боргів.
Сергій ГОЛОДНЯК, керуючий відділенням ОТР-банку у Кременчуці:
Ми розуміємо, що ситуація в країні не сприяє спокійним реакціям людей на те, що відбувається. Що стосується нашого банку і реструктуризації боргів позичальників, то ОTР-банк одним із перших виступив з цією ініціативою ще наприкінці 2008 року. Ми відкриті і готові йти на переговори з кожним клієнтом. Але є межі реструктуризації: банки не можуть припинити чи призупинити нарахування відсотків за кредитом, тому що цей ресурс для банків теж є платним, і за нього треба розраховуватися – у тому числі й виплачувати депозити населенню. З приводу валюти і перерахунку за курсом на момент отримання кредитів, зауважу, що ми обмежені умовами валютного ринку. Якби Нацбанк мав можливість продавати долар по 5,05 грн, ми могли б за цим же курсом продавати його клієнтам для погашення їхньої заборгованості. Але зараз ринковий курс долара практично зрівнявся з тим, який пропонує на валютному аукціоні Нацбанк – і це у межах 8 грн. Якщо клієнт готовий повертати кредит – ми відкриті до діалогу, але коли позичальник під різними приводами уникає контакту – банк змушений діяти у відповідності до чинного законодавства та укладених договорів.
Інформація
Користувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до даної публікації.