Минулий тиждень завершився в Україні прикрою пригодою. Рівно через рік після пожежі на складах боєприпасів у Запорізькій області спалахнув військовий арсенал на Хмельниччині. Пожежа сталася 6 травня, близько 16:25, в районі села Цвітоха (Славутський район, Хмельницька область). За три години того ж дня вона була ліквідована. Ніхто з місцевих жителів не постраждав. Селище знаходиться за кілька кілометрів від розташування складів з боєприпасами, а снаряди розліталися на відстань 100 метрів.
Наразі військовою прокуратурою Західного регіону порушено кримінальну справу за фактом. Тим часом у попередніх коментарях міністр оборони України Анатолій Гриценко висловив думку, що пожежа може бути диверсією. Міністра насторожує той факт, що склад на Хмельниччині загорівся у річницю аналогічної трагедії у Новобогданівці. Крім того, за словами Гриценка, склади перебували у належному стані і були опломбовані.
Якщо думка міністра про невипадковість пожежі знайде підтвердження, то виникне запитання: а чи застраховані від подібних інцидентів мешканці інших населених пунктів? Вирішивши з'ясувати, чи є поблизу Кременчука подібні небезпечні об'єкти, і що може загрожувати мешканцям міста, ми звернулись за коментарем до в.о. начальника міськуправління МНС у Полтавській області Сергія Геращенка. За його словами, в місті та регіоні відсутні артсклади. Проте серед потенційно небезпечних об'єктів Кременчука Сергій Миколайович називає майже всі великі промпідприємства міста, які умовно розділяються на кілька груп. “Перша група, – це сім потенційно небезпечних об'єктів, а саме промпідприємст, на яких знаходиться холодильне устаткування, в роботі якого застосовується аміак. Зокрема молокозавод, м'ясокомбінат, пивзавод, на Ревівці склади ПП “Машошін”, склади підприємства “Полтавахолод”. Небезпеку несуть і холодильники, встановлені на центральному колгоспному ринку. Як відомо, аміак – це безбарвний газ із різким запахом. Він отруйний – подразнює і роз'їдає шкіру, очі, слизові оболонки.
До другої умовної групи відносять промпідприємства, у виробництві яких застосовуються хімречовини, такі як хлор, сірчана кислота тощо”.
В міськуправлінні з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення нам повідомили, що в місті нараховується 56 потенційно небезпечних об”єктів, і це не рахуючи, для прикладу, Кременчуцьку греблю. Загалом, фахівці кажуть, що будь-яка автозаправочна станція також може нести неабияку небезпеку.
Інформація
Користувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до даної публікації.