Кременчуцька Венеція

17.06.2005, 09:06 Переглядів: 3 276
У неділю, 12 червня, в Кременчуці випала двомісячна норма опадів. У деяких будинках потекли дахи, в приватному секторі затопило городи, частково було паралізовано рух транспорту. Особливо дісталося центру міста, більшість вулиць якого були залиті водою. Рятівникам та комунальникам того дня довелося працювати аж до ранку.

Недільна злива мало не стала надзвичайною ситуацією

У неділю рятувальникам довелося працювати до п'ятої години ранку
Фото: Олег Булашев

Минулої неділі Кременчук 'плавав' у воді. Дощ, розпочавшись відразу по обіді, лив суцільною стіною. Згодом вулицями вже текли бурхливі потоки, а в багатьох місцях утворилися справжні озера. Зокрема, Венецію нагадували перехрестя Шевченка і Першотравневої, Бутиріна і Шевченка, Московська, Пролетарська, Цюрупи, Гоголя, Чкалова, Київська, де зливова каналізація не справлялася з великими потоками води.
Як повідомили метеорологи льотного коледжу, сумарна кількість опадів яка випала за ніч суботи та вдень у неділю склала 103 мм. Це дорівнює майже двомісячній нормі (норма опадів на місяць у Кременчуці – 63-65 мм). До речі, метеорологи не пам'ятають, щоб за останні 30 років випадала така кількість опадів. Для порівняння, за даними з Полтави, у неділю в Лубнах випало 87 мм опадів, у Полтаві – 25 мм. Тож, схоже, Кременчук того дня побив абсолютний добовий рекорд опадів для першого місяця літа за останні роки.
Начальник міського управління з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення Юрій Пастух заявив в інтерв'ю “Телеграфу”, що така злива ще не може вважатися стихійним лихом. “За нормами, для того аби назвати погодні умови стихійним лихом треба, аби за годину випало 30 мм опадів. У нас такого не сталося, але погода таки наробила лиха”, – каже він. Це підтверджує і начальник відділу контролю за оперативною обстановкою в місті Юрій Войтенко. Зокрема, непогода значно ускладнила роботу міського транспорту. О 14.30 було зупинено рух тролейбусів, який остаточно поновився лише після 20-ої години. Служби таксі не встигали реагувати на виклики, тим більше, що й вони не завжди могли проїхати до потрібного будинку.
За словами пана Войтенка, на телефон контролю “063” в неділю надійшло більше ста дзвінків. Щоправда, часто телефонували люди з одного будинку, який потерпав від стихії. “Проаналізувавши скарги, ми з'ясували, що на Молодіжному потребує допомоги п'ять об'єктів, по  ЖЕД “Автозаводський” – десять, по “Центральному” – два, по ЖЕДах “Придніпровський” та “Крюківський” – по шість об'єктів. Переважно скаржилися на погану роботу і пориви зливових відводів з дахів, скупчення води на вулицях та городах, протікання дахів”.

Мікроавтобус витягували з допомогою водолазів
Фото: Олег Булашев

На щастя, стихія не призвела до трагедій. “На ранок понеділка ми не маємо інформації, що хтось із людей загинув через недільну зливу, – каже Юрій Пастух. – Загалом ситуація була під контролем. Протягом дня рятувальні операції координував я, а проблемні питання пов'язані з комунальним господарством, – начальник УЖКГ Микола Польщиков. Увечері нас зібрав міський голова Микола Глухов. До 24-ої ми щогодини доповідали меру про стан справ у місті, разом вирішували питання допомоги мешканцям”.
Для відкачування води з подвір'їв і доріг було залучено додаткову техніку підприємств – дві машини міськводоканалу, дві – комунтрансу, дві – міської шляхово-експлуатаційної дільниці.
Під час зливи довелося добряче попрацювати і рятувальникам, які час від часу визволяли машини з водяного полону. Свідком одного з таких визволень став репортер нашої газети. Близько 14.30 під шляхопроводом, що в районі залізничного вокзалу, в невеликій калюжі заглох вантажно-пасажирський мікроавтобус. За кілька хвилин, поки водій шукав легковик, аби його витягнути, рівень води піднявся ще на пів метра. Тож легковим авто витягнути мікроавтобус стало неможливо. Тоді водій почав шукати вантажівку. Коли вантажівка знайшлася, то й вона вже не змогла під'їхати до мікроавтобуса. А згодом авто вже майже пірнуло під воду. Довелося викликати рятувальників. До визволення авто залучили водолаза міської рятувальної станції, який пірнувши, зачепив трос до мікроавтобуса, а вже потім його вантажівкою витягли на безпечне місце.
Начальник Кременчуцького воєнізованого аварійно-рятувального взводу Валентин Шафорост, який разом з рятувальниками прибув визволяти мікроавтобус, розповів, що в таку ж халепу трохи раніше вскочив і мікроавтобус на вулиці Московській та три авто на вулиці Чкалова. Щоправда там обійшлися без допомоги водолаза.
Звичайно, така погода не ідеальна для літнього сезону, але здоров'ю кременчужан вона піде на користь, вважають синоптики. Підвищення процентного вмісту кисню у повітрі дозволив їм дихати на повні груди. Якщо лишень їм вдалося уникнути застуди, промокнувши з голови до ніг.



 
Автор: bulashev
Теги:
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Інформація

Користувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до даної публікації.
Будь-ласка, ЗАРЕЄСТРУЙТЕСЬ.
Ознайомтесь із правилами коментування.
Читайте також:
  • Kiaparts
  • НОВИНИ ПАРТНЕРІВ:


Свіжий випуск (№ 50 від 12 грудня 2024)

Для дому і сім'ї

Читати номер

Для дому і сім'ї - програма телепередач

Читати номер

Приватна газета

Читати номер
Попередні випуски
Вверх