Українці не можуть сплачувати захмарні рахунки за комунальні послуги. Тепло, подане в батареї, стало на вагу золота. А опалення газом у приватних будинках узагалі обходиться у величезні суми, недосяжні для простих громадян. Що робити? Залазити в борги, сидіти в холодних кімнатах або вирубувати посадки на дрова? Де знайти вихід?
У цьому випадку європейський досвід для нас є безцінним, адже в ЄС роками формувався імунітет проти російської газової залежності. Складових такого захисту декілька. Серед них, звісно, і різні види альтернативного палива. Наявні можливості цілком підійдуть для заощадження витрат на опалення помешкань.
Брикет – забуте у нас, популярне в ЄС
Саме українці навчили Європу поняттю «паливний брикет». Зокрема, на шахтах у Кіровоградській області за радянських часів не лише добували вугілля, а й виготовляли з його пилу на фабриці акуратні брикети. Ними опалювали українські хати, їх поставляли на європейський континент. Горіли брикети добре, тепло тримали краще та довше за дрова, цілком заміняли газ для опалення будинку. Щоправда, були мінуси у вигляді собівартості, бруду, залежності від якості вугілля. Однак загалом це було якісне та вигідне тверде паливо. Утім, ідилія тривала недовго, шахти за часів незалежності затопили, в українські домівки активно потягнули газові труби, а про брикети, як про технологію виробництва палива, просто забули.
Європейці ж, навпаки, ідею перейняли із задоволенням.
У Німеччині, аби позбутися від відчутної газової залежності, розпочали та активно продовжують впроваджувати альтернативу, де брикети з деревини і не тільки, помножені на твердопаливні котли та печі, посіли провідне місце. Основним матеріалом для них стала тирса, технологія спресовування залишилася незмінною, а ще додалася німецька якість, яка і перетворила паливні брикети на дієвий і значно кращий за дрова та вугілля вид палива. І, головне, рівноцінно замінила газ як вид опалення будинку.
Машини дров чи компактні брикети?
Разом із фахівцями енергетичної компанії «Тепла оселя», яка постачає на український ринок паливні брикети німецької якості, ми вирішили порівняти брикети та дрова/газ/вугілля.
Серед критеріїв: ціна, зручність, теплотворність, тривалість горіння та тримання постійної температури.
Отже, що являють собою сучасні брикети?
Це тверде паливо, ефективність якого характеризується кращими показниками, ніж у дров або вугілля, а вартість нижча. Застосовують для опалювання приватних будинків, виробничих приміщень, складів, котелень, дач, теплиць за допомогою котлів і печей на твердому паливі.
Головні переваги брикетів:
- у 2 рази вища, ніж у дров, температура горіння та його висока тривалість ‒ не менше 4 годин,
- тепловіддача ‒ до 8-10 годин.
При цьому брикети забезпечують постійну температуру упродовж усього часу горіння.
Теплотворна здатність:
дерево (тверда маса, волога) ‒ 2450 ккал/кг
дерево (тверда маса, суха) ‒ 2930 ккал/кг
буре вугілля ‒ 3910 ккал/кг
брикети ‒ 4600 ккал/кг
Економічні показники використання твердого палива мають свої характеристики, де 1 тонна брикетів дорівнює 6 куб. м дров (близько 3,5 тон ваги), 500 куб. м газу, 5200 КВТ*ГОД електроенергії.
За розрахунками фахівцві, вартість брикетів виходить на 30-40% нижчою, ніж дров та вугілля, залежно від площі приміщення. До того ж на відміну від дров або вугілля брикети займають менше місця та не створюють бруд, горять із мінімальною кількістю диму, зручні та компактні при транспортуванні, на відміну від «машин дров/вугілля», складуванні та використанні. Вони не потребують, аби їх кололи, рубали чи розпилювали, що вимагає додаткових коштів або фізичних зусиль. Брикети зроблені з екологічного матеріалу – звичайної тирси, на відміну від газу, нешкідливі. За рахунок низької вологості виділяють менше сажі й менше забруднюють димохід.
За змістом золи:
чорне вугілля ‒ 20% попелу
буре вугілля ‒ 40% попелу
брикети ‒ від 0,12% до 1% попелу
Не випадково серед альтернативних видів палива сьогодні брикети в Україні набувають популярності. Серед респондентів, опитаних у різних регіонах країни, паливним брикетам надають перевагу 72,5 % громадян.
Паливні брикети німецької якості від енергетичної компанії «Тепла оселя» можна замовити за телефонами:
067 537-77-42,
099 130 62 50,
0800 505 970 (дзвінки безкоштовні)
або на сайті tepla-oselya.info.
Доставка безкоштовна.