Зараз слово опалення, а особливо плата за нього, стало як ніколи болючим для людей. А якщо потрібно платити великі гроші, а тепла в будинку практично немає, це справжня біда. Коли в квартирі взимку холодно, а інженерні мережі будинку в порядку, то швидше за все потрібна заміна радіаторів опалення. Традиційні батареї з чавуну або сталі з часом забруднюються.
Що робити, щоб енергоефективність радіаторів була на належному рівні і коли потрібно проводити їх заміну, нам розповів головний інженер компанії "Місто для людей Кременчук" Наталія Щербакова.
«Якщо у вашому будинку тепло, а у Вас в квартирі прохолодно, то потрібно звернути увагу на радіатори. Коли радіатори вже зношені часом і забруднені, то теплоносій рухається по старих приладах тонкою цівкою, а цього не достатньо. щоб теплова енергія забезпечувала нормальний обігрів житла. Щоб поліпшити тепловий режим, варто демонтувати старе обладнання і поставити нове»
Займатися плановою заміною радіаторів звичайно ж краще не в опалювальний період. Адже воду зі стояків злити набагато простіше і ніхто з сусідів не буде скаржитися на холод. А ось перевірити якість монтажу і рівень нагріву радіатора ви зможете не раніше середини жовтня.
Перед демонтажем старих батарей потрібно звернутися в керуючу компанію, що обслуговує ваш будинок, так як процедура зливу стояків платна. Подати заявку на злив стояка опалення можна в телефонному режимі або в центрі обслуговування клієнтів. У зимовий період злити стояк дещо дорожче, адже комунальникам перед тим, як перекрити воду на рівні радіаторів, потрібно попередньо повністю викачати теплоносій.
Роботи в опалювальний період проводять тільки при вуличній температурі не нижче - 10°С. Заміна повинна бути виконана протягом 3-4 годин, так як без тепла залишаться всі сусіди зверху і знизу. За відсутності дозвільних документів на злив стояка, роботи вважатимуться незаконними. Вартість батарей і виконаних робіт оплачують мешканці.
Найчастіше старі батареї замінюють новими сучасними моделями, зазвичай алюмінієвими або біметалічними. Хоча в продажу є також чавунні, мідні і сталеві вироби.
Якщо заміні підлягають не тільки радіатори, але і провідні до них труби, слід вибрати відповідний матеріал. Зазвичай це сталь або поліпропілен.
Під час експлуатації не завадить поспостерігати за радіатором перший час, а також перевіряти стан з'єднань, щоб переконатися, що вони не протікають.
Якщо ж в квартирі радіатори нові, але все одно холодно, потрібно з'ясувати причину відсутності тепла. Якщо батареї холодні у всіх кімнатах, можливо температура теплоносія недостатня. У таких випадках потрібно звернутися в свою керуючу компанію та в «Теплоенерго " або "Полтаваобленерго".
Якщо ж батареї гріють недостатньо, а стояк гарячий, швидше за все в системі утворилася повітряна пробка, що перешкоджає циркуляції води. Встановлені на багатьох радіаторах крани Маєвського допоможуть усунути проблему. Стравлять повітря з системи бажано регулярно, не чекаючи появи проблем. Також сучасні батареї можна обладнати автоматичними повітровідвідниками.
Якщо повітровідвідника немає, для спуску повітря з батареї потрібно буде відкрутити заглушку на радіаторі. Щоб уникнути затоплення, бажано запросити для виконання цієї процедури фахівця. Паралельно варто звернутися до сантехніка для установки на батареї недорогих кранів Маєвського.
Пам'ятайте: в будь-який простій або складній життєвій ситуації потрібно звертатися до фахівців і до їх професійної допомоги. Адже тільки експерти зможуть професійно і оперативно вирішити Ваші проблеми.
Є ПИТАННЯ?
Зв'яжіться з фахівцями по телефону +38 067 341 41 41,
або пишіть нам на email: mdlkremenchuk@ukr.net