Тераса все частіше служить другою вітальнею. Добре спроектована зона відпочинку на відкритому повітрі дозволяє насолоджуватися довгими літніми вечорами.
Щоб користування терасою було максимально приємним, детально сплануємо її окремі елементи. Не тільки декоративні елементи, такі як меблі або аксесуари, але й матеріали, використані для її оздоблення.
Насамперед звернемо увагу на специфіку використання тераси. Оздоблювальний матеріал має бути стійким до стирання, тиску, механічних пошкоджень та зміни атмосферних факторів, особливо впливу дуже високих і дуже низьких температур. Тож яка ж деревина тераси витримає випробування?
При виборі породи деревини для терасної дошки слід зважати на кілька питань:
Деревина для домашніх терас переконує нас завдяки наступним факторам: відносно низька ціна, особливо якщо порівнювати місцеву терасну деревину з екзотичною терасною деревиною. Це пов'язано не лише з більш легкою доступністю. Місцева деревина досить м'яка і, якщо її не просочити, сприйнятлива до зовнішніх умов, особливо до вологи; Більше того, в ньому легко можуть заселитися комахи, що призведе до гниття та розкладання. Ось чому так важливе просочування деревини. Підраховано, що у випадку домашніх пород це продовжує термін служби дощок на кілька років.
Якщо ми плануємо купувати дошки із натуральної деревини, не забудьте порівняти твердість окремих порід. Твердіші породи будуть довговічнішими і менш сприйнятливими до стирання. Крім того, вирішальне значення має стійкість до контакту з водою, що також означає жолоблення.
Через свої природні властивості дерев'яні терасні підлоги з домашніх порід зазвичай укладають під дахами, а на терасах, що безпосередньо піддаються впливу дощу та ультрафіолетового випромінювання, а також біля садових басейнів, зазвичай використовують екзотичну терасну деревину. Кращою деревиною для терас вважаються екзотичні породи.
Бангкірай, масарандуба, кумару, тек, бангкірай і лапачо зазвичай набагато твердіше, довговічніше і стійкіше, серед іншого. до вологи чи механічних ушкоджень, ніж вітчизняні види. Це з вмістом великої кількості дубильних речовин, смол і масел.
Однак це не означає, що можна забути про їхнє просочення. Дійсно, найміцніші породи екзотичної деревини можуть зберігатися на відкритому повітрі до кількох десятків років, але без ефективного захисту згодом змінять свій колір, тобто посивіють.
Звичайно, екзотична деревина для тераси набагато довговічніша і стійкіша до зовнішніх факторів, але виключати місцеві породи не варто. Сосна або ялина також підійдуть як обробка підлоги тераси, якщо ретельно вибирати матеріали для їх просочення.
Варто купувати дошки із натуральної деревини, що пройшли герметизацію на деревообробному заводі. Просочення під вакуумом – це процедура, коли деревина, просочена просочувальним агентом, піддається впливу високого тиску. В результаті знищуються всі шкідники, мікроорганізми та бактерії, що містяться у дошках.
Просочення деревини зовні – процедура, яку ми також можемо виконати самостійно. Потрібне лише використання спеціальних засобів захисту деревини. Дерев'яну поверхню необхідно захищати насамперед від впливу грибків, що викликають синьову та глибоке гниття деревини. Якісне просочення для зовнішньої деревини проникає в її структуру та забезпечує тривалий біологічний захист. У той же час він знижує поглинаючу здатність деревини, скорочуючи витрату поверхневих продуктів, таких як лаки та олії.
Серед доступних на ринку продуктів для захисту деревини на терасі найбільше виділяються масла. Вони не створюють типового покриття, а проникають глибоко в деревину, значно зміцнюючи її структуру і водночас поглиблюючи колір дошки та оголюючи малюнок волокон. Більш того, ефективно захищають дерев'яне оздоблення від атмосферних факторів, таких як дощ і волога в повітрі, УФ-випромінювання та зміна температури.
Олії для дерева добре поєднуються з усіма породами деревини, як європейськими, так і екзотичними. Однак треба враховувати, що м'яка деревина потребує додаткової обробки. Перш ніж приступити до мастила, слід попередньо нанести технічне просочення, яке ефективно підготує поверхню до подальшої обробки.
Після того, як ми визначилися з тим, яку деревину вибрати для відкритої тераси, подумаємо, як її краще захистити. Пам'ятайте, що вітчизняна та екзотична деревина може відрізнятися рекомендованими способами просочення. Нашою відправною точкою завжди має бути технічний паспорт продукту. Перш за все варто вибрати тип продукту, а потім переконатися, чи можна його використовувати для захисту даного виду деревини.
За інформацією сайту https://foreest.com.ua/.