Про особливий норов котів і кішок є багато історій. Але якщо якісь примхи ще можна пережити, небажання ходити в туалет у відведене місце — доволі складно. Як учинити, якщо кіт відмовляється робити «свої справи» в лоток, та чому таке може статися — розповідаємо далі в матеріалі.
На ринку України дуже багато фірм, які пропонують величезний набір рішень для тваринних туалетів. Можна придбати наповнювачі для котів різноманітного розміру та структури, з ароматом чи без тощо.
Найпопулярнішими варіантами є:
Усі вони безпечні для здоров’я улюбленця та ефективно впораються зі своїм завданням. Проте нерідко у тварин є особисті вподобання та звички, тому в інший туалет вони можуть відмовлятися ходити.
Їх виробляють із пресованої тирси. Такий наповнювач є екологічним, тому після використання його можна викидати навіть просто в землю.
Серед мінусів — погане всмоктування рідини та запахів. Такий наповнювач треба повністю змінювати раз на пару днів.
Вони виробляються з глини, яка добре вбирає вологу. Цей варіант найбільше подобається кішкам, адже схожий на звичайну землю. До того ж бентонітові наповнювачі пропонують різного розміру, тому вибрати такий, що припаде улюбленцеві до душі, легше.
Серед мінусів — з нього в повітря потрапляє глиняний пил. Він може бути шкідливим для котів, які мають проблеми з диханням.
Силікагелеві
Вони абсолютно безпечні та гіпоалергенні. Такі наповнювачі добре затримують рідину та аромат, тому за лотком легше стежити.
Серед мінусів — більша ціна. Проте силікагелевий наповнювач економніший, адже його можна міняти раз на декілька тижнів: достатньо просто перемішувати вміст лотка, щоб волога розподілялася рівномірно.
Туалет для кота не має стояти біля пральних машин або інших гучних приладів. Це може налякати улюбленця, тоді він відмовиться ходити у відведене місце.
Також варто уникати «прохідних» територій — наприклад, коридору. Багатьом тваринам потрібне усамітнення, щоб зробити «свої справи».
У котів є дві крайнощі. З одного боку, улюбленці не будуть іти туди, де брудно. З іншого — у їхнє поняття «чистоти» входить повна відсутність сторонніх ароматів.
Якщо кіт відмовляється йти в лоток, є ймовірність, що йому не подобається запах. Це може бути аромат лаванди чи лимону від самого наповнювача або хімічних речовин, якими хазяїн мив місце навколо.