Ми відповідаємо за життя та здоров'я наших домашніх улюбленців, тож при появі перших симптомів потрібно звернутися до ветеринара і неухильно дотримуватися його рекомендацій.
Тварини, як і люди, можуть хворіти, проте не можуть розповісти, що не так з їхнім організмом. Тож власникам котів потрібно бути уважними до поведінки своїх улюбленців. Харчова алергія у котів - це хвороба, яка зустрічається не так вже й часто, проте ігнорувати її симптоми не можна. Якщо у кішки з’явилися почервоніння та висипання на голові, шиї або спині, що зудять та супроводжуються порушеннями в роботі шлунково-кишкового тракту, це може свідчити саме про наявність такої алергії. Проте, ні в якому разі не можна займатися лікуванням тварини самостійно, обов'язково зверніться до ветеринара!
Алергеном може бути будь-який продукт, але зазвичай це:
Також у тварини може бути алергія на шоколад (який в принципі котам краще не давати).
Зазвичай лікар призначає антигістамінні препарати та глюкокортикоїди для нормалізації роботи шлунку та мазь для усунення подразнень шкіри. Проте, ці методи не будуть ефективними, якщо не переглянути раціон улюбленця і не усунути шкідливі для нього продукти.
Найкращий спосіб діагностики - це елімінаційна дієта. Суть її у вилученні з раціону тварини певних продуктів, що допоможе виявити конкретний алерген. Спочатку коту призначають гіпоалергенний корм або дієту з продуктів, які не містять алергенів. Коли стан тварини покращиться, поступово починають вводити в раціон продукти, які можуть бути потенційними алергенами. Після введення такого продукту чекають на реакцію протягом тижня, і якщо все добре, додають до раціону наступний продукт зі списку - і так поки не виявиться алерген.
Щоб виключити потенційні проблеми, деякі продукти котам взагалі краще не давати. До таких відносяться: