YouTube Kids — застосунок, що створений командою відомого відеохостингу спеціально для малечі. Він надає доступ до дитячого контенту, а також дозволяє батькам контролювати, що саме дивиться дитина, та скільки часу проводить перед екраном. До того ж YouTube Kids можна використовувати не лише для розваг, але й для розвитку дітей різного віку.
YouTube надає чималі можливості не розвитку: наряду з веселими роликами ви знайдете багато корисного освітнього контенту на будь-які теми. До того ж платформа радо вітає й тих, хто мріє стати новою зіркою екранів. Тож якщо ваша дитина вирішила доєднатися до кола успішних блогерів, не варто ставитися до цього з упередженням: таке хобі розвиває лідерські якості, тренує навички усного і писемного мовлення, надає неоціненний досвід співпраці з іншими. Якщо син чи донька поцікавляться, як набрати підписників в Ютубі, варто підтримати і допомогти.
Щоб залучити дитину до корисного сервісу, потрібно завантажити додаток YouTube Kids: він доступний для пристроїв, що працюють на платформі Android та iOS. Вимоги до гаджетів не занадто суворі: можна використовувати більшість сучасних планшетів та смартфонів . Після завантаження застосунку його потрібно розблоковувати. Для цього слід зайти в обліковий запис когось із батьків. Якщо він знаходиться на тому ж пристрої, система автоматично запропонує кілька профілів для швидкого входу.
Важливо: з 2019 року YouTube Kids офіційно доступний в Україні. В додатку є україномовна версія, тож дитина може не лише дивитися український контент, але й користуватися україномовним меню.
Майте на увазі, що після реєстрації сервіс збиратиме та використовуватиме таку інформацію, як:
Отримані дані потрібні Ютуб Кідс для запобігання спаму та іншим зловживанням, для створення системи рекомендацій і персоналізованих рекламних меседжів.
Також зважайте на те, що на YouTube Kids присутня реклама. Вона забезпечує безоплатний доступ до відеохостингу. Але платформа не дозволяє транслювати ролики, що призначені для дітей старше 12 років, клікбейт, рекламу харчів та напоїв, тож перейматися немає чим.
Для створення профілю потрібно вказати наступні дані:
Після цього додаток запропонує обрати налаштування контенту. Це може бути відео для найменших (від 0 до 4 років), молодших (від 5 до 8 років), старших дітей (від 9 до 12). Також доступна опція індивідуального налаштування, коли дитина переглядає лише схвалені батьками ролики, канали й колекції. Наприклад, ви можете виключити з вибірки україномовні переклади російських мультфільмів (на Ютубі є й такі), або контент, який маскується під дитячий, але є потенційно небезпечним.
Платформа YouTube Kids фільтрує інформацію, що потрапляє у поле зору дитини. Проте зважаючи на масштаби відеохостингу, вона працює не на 100% ідеально. Тож ви можете також контролювати процес власноруч. Якщо хочете переглянути, що саме дивилася дитина, потрібно відкрити головний екран та натиснути «Дивитися знову». Контролювати тривалість переглядів можна за допомогою налаштувань таймера: він буде автоматично блокувати додаток, коли дитині необхідно зробити паузу.
Також застосунок має функцію збереження відео для перегляду в офлайн-режимі. Щоб завантажити відео в Ютуб Кідс, достатньо зайти в меню, що ховається за трьома крапками, та натиснути на кнопку зі стрілкою.
Користуватися YouTube Kids легко і просто. Щоб переглянути відео, достатньо натиснути на нього, а ще одне натискання поставить ролик на паузу. Писати коментарі, ставити вподобайки заборонено. Дитина може користуватися пошуком, але система автоматично блокуватиме запити, що не відповідають її віку.
Радимо зважати на інтереси та вподобання дитини: якщо контент виявиться нецікавим, додаток швидко набридне. Тому батькам доведеться витратити трохи часу, щоб відібрати потрібний контент, розібратися з налаштуваннями та іншими опціями. Але за це ви отримаєте додатковий контроль над тим, що дивиться ваша дитина. Ось кілька каналів, на які варто звернути увагу:
Дітям шкільного віку буде корисно підписатися на канали з вивчення іноземних мов, наприклад, Englishdom — онлайн-школа англійської, науково-популярні блоги та канали з підготовки до ЗНО.
Якщо ви вважаєте, що якісного україномовного контенту на Ютуб Кідс недостатньо, можна створити власний канал. Дитині буде цікаво спробувати себе у ролі блогера, а також опанувати сумісні навички: створення обкладинки, відеомонтажу, написання сценарію тощо.
Розібратися, як створити Ютуб канал дитині, не складно, але допомога дорослих все-таки знадобиться. Для вдалого просування важливо заздалегідь виконати декілька кроків:
Після створення першого відео його слід завантажити у додаток YouTube Студія. Так ви зможете слідкувати за повідомленнями від платформи, аналізувати реакцію користувачів, додавати метадані. Ця інформація буде корисна для розробки та коригування контент-стратегії. Будьте впевнені – таке заняття ніколи не набридне. Тож користуйтеся безліччю можливостей для розвитку творчих здібностей, навчання та самовдосконалення!