Українська земля - це справжній скарб для любителів подорожей та тих, хто цікавиться історією, захоплюється красою недоторканої природи або й просто любить весело та корисно проводити час разом з друзями.
Однією з найпопулярніших серед туристів вважається Хмельницька область: більшість подорожей цим регіоном можна здійснити протягом вихідних, витратити мінімум часу та грошей, і водночас отримати море задоволення! Не вірте? Переконайтеся в цьому самі, адже ми підготували для вас невеликий гайд від Travel Guide про те, куди поїхати на вихідні.
Стародавні фортеці, неймовірна природа та цікава історія регіону щороку приваблюють туристів. Одним з найпопулярніших місць серед мандрівників вважається Бакота - територія, вкрита лісами та озерами, яка чимось нагадує скандинавські ландшафти. Проте, так було не завжди: в ІХ сторіччі тут з’явилося місто, яке з часом стало відігравати ключову роль в політичному житті Галицько-Волинського князівства. Згодом місто занепало через постійну зміну влади, війни та голодомор. А в 1981 році через будівництво Новодністровської ГЕС почалося поступове затоплення цих територій, через що Бакоту ще називають Атлантидою.
Неподалік ви знайдете ще одну історичну пам’ятку - стародавній скельний монастир. Усі, хто там побував, кажуть, що в середині відчувається особлива енергетика, яка додає сил і наснаги. Залишки монастиря відкопали у 1884 році, і зараз для відвідувачів відкриті 760 кв.м печерного комплексу.
Хмельниччина відома на весь світ своїми фортецями та історико-культурними заповідниками:
Під час візиту до Кам’янець-Полільської фортеці обов’язково знайдіть Турецький бастіон, ця унікальна споруда висотою 11 метрів була побудована турками коли вони захопили місто. Її фасад прикрашений арками, в яких раніше розміщувалися гармати. А в ХІХ сторіччі у бастіоні розмістили театр Яна Пекарського.
В регіоні дуже багато церковних пам’яток, серед яких є й по-справжньому унікальні. Найвидатнішим витвором архітектурного мистецтва можна вважати кафедральний костел святих апостолів Петра і Павла в Кам’янець-Подільському, побудований у ІVX столітті. Згодом дерев’яний храм перетворився на кам’яний, а під час завоювання турками у 1672 році до будівлі прибудували мінарет. Тепер це одна з небагатьох церков, яка може похвалитися як цікавими елементами бароко та неоготики, так і 36-метровим мінаретом, на якому встановили статую Божої Матері. Стіни собору свого часу розписав італійський художник Джованні Сампіні.
Серед інших церков, вартих уваги, можна відзначити Свято-Покровський кафедральний собор в Хмельницькому та Олександро-невський собор в Кам’янець-Полільському.