Традиційні настінні вентилятори, хоч і справляються зі своїм завданням, не завжди вписуються в сучасні дизайнерські концепції. Стельові моделі вирішують цю проблему: органічно вписуються в інтер'єр, не порушуючи його цілісність.
У цій статті ми розповідаємо, як встановлюється стельова витяжка у ванній кімнаті, показуємо приклад розрахунку витрати повітря, а також торкаємося ключових характеристик техніки та послідовності її монтажу на об'єкті.
Джерело ілюстрації:https://shop.alterair.ua/ru/ventiljacija/ventiljatory/ventiljator-vannaja/
1) Естетичність
Стельова витяжка практично непомітна в інтер'єрі, не "з'їдає" простір на стінах, роблячи ванну більш практичною та візуально просторою. Широкий вибір форм і кольорів дозволяє вибрати модель, що ідеально підходить під дизайн вашої ванної кімнати.
2) Функціональність
Витяжка у ванній у стелі вловлює всю теплу пару та вологе повітря, які піднімаються під час лазневих процедур. Сучасні моделі працюють практично безшумно, що важливо для кімнати, в якій іноді буде приємно розслабитися.
3) Практичність
Поєднується з будь-якими видами стельового покриття, у т.ч. класичними натяжними та підвісними стелями. Є моделі, оснащені світильником, що створює додаткове спрямоване світло.
Якщо ви збираєтеся самостійно вибрати вентилятор, ретельно вивчіть його характеристики, щоб встановлена система відповідала вашим очікуванням. Для покупця важливо звернути увагу на такі аспекти:
1. Визначте актуальний коефіцієнт повітрообміну в СанПіН.
2. Розрахуйте об'єм ванної кімнати, перемноживши між собою довжину, ширину та висоту кімнати;
3. Обчисліть необхідну продуктивність вентилятора: помножте об'єм кімнати на коефіцієнт повітрообміну.
Приклад розрахунку кімнати 3 х 4 х 2,5 метрів
Коефіцієнт повітрообміну: 8
1. Об'єм кімнати: 3 м х 4 м х 2,5 м = 30 м³
2. Необхідна продуктивність: 30 м? х 8 = 240 м?/год
Порада:
Додайте 10-20% до отриманого значення, щоб врахувати втрати потужності в системі вентиляції та віддавайте перевагу моделям перевірених брендів.
1) Розмітка та підготовка:
Визначення найкращої локації для розміщення обладнання та підготовка повітропроводів. Найчастіше вони простягаються від вентиляційної віддушини до необхідної локації під стельовим покриттям;
2) Облаштування витяжного вентилятора:
Техніка встановлюється та підключається до електроживлення/вимикачів завжди відповідно до інструкції, що надається в наборі. Також важливо дотримуватися всіх будівельних правил і техніки безпеки під час монтажу, інакше готову вентсистему не можна буде прийняти в експлуатацію. Наприкінці обладнання закривається вентиляційними ґратами, які захищають прилад від попадання предметів ззовні та роблять його естетично красивим в інтер'єрі.
Проєктування системи, підбір обладнання та облаштування вентиляції у ванній стелі варто довіряти лише досвідченим фахівцям!