З початком теплої пори року у Полтавській області активізувалися змії, що призвело до декількох випадків укусів, повідомляє пресслужба облвійськадміністрації.
26 березня, 50-річний житель села Дубівка потрапив до Зіньківської центральної міської лікарні після укусу змії на власному подвір’ї. Його стан оцінили як середньої тяжкості.
Наступний інцидент стався 11 квітня, коли 40-річного мешканця села Міські Млини змія вкусила за великий палець лівої руки. Він був госпіталізований у задовільному стані.
12 квітня 37-річну жінку з села Микільське змія вкусила за ліву ступню. Її ушпиталили до Полтавської центральної районної лікарні у стані середньої тяжкості.
Найгірший випадок зафіксували 13 квітня: 42-річний чоловік з села Сенча отримав укус, який виявився важким, і був госпіталізований до Лохвицької міської лікарні.
Найпоширеніша отруйна змія в нашій області — гадюка звичайна. Забарвлення її коливається від сірого до коричневого з оливковими та червоно-бурими відтінками, з характерною темною зигзагоподібною лінією вздовж хребта та іксоподібним малюнком на голові.
Змії водяться поблизу боліт, в лісах, на луках. Коли температура повітря перевищує середні показники, їх активність знижується, вони стають малорухомими. Зазвичай люди отримують укуси, якщо випадково наступають на плазунів.
Дізнатися, яка змія вкусила — отруйна або неотруйна — можна за місцем укусу. Неотруйна змія залишає одну зубчасту рану із дрібних точок, що утворюють напівовал, а отруйна — дві круглі ранки, з яких переважно витікає кров.
Слід пам’ятати, що хоча укус гадюки має важкі прояви, але він не є смертельним і тільки в надзвичайних випадках може призвести до летального наслідку. Важче переносять укус гадюки діти, літні люди та ті, хто має знижений імунітет.
Нагадаємо, що торік змії вкусили 8 жителів Полтавщини.
Інформація
Користувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до даної публікації.