Із початку серпня набув чинності закон, який спрощує процедуру «вибивання» боргів за комунальні послуги у несумлінних платників. Тепер комунальникам не потрібно подавати позов до суду і чекати місяцями розгляду справи. Зараз їм достатньо лише отримати судовий наказ, який суддя має дати протягом трьох днів. А вже через два тижні до боржника можуть завітати судові виконавці, арештовувати майно, аби згодом його продати, щобпогасити борги.
Після збільшення вартості газу та житлово-комунальних послуг логічно сприймається наступний крок української влади – спростити процедуру «вибивання» боргів з громадян. Якщо раніше для цього комунальне підприємство мало звертатися із позовом до суду і чекати його розгляду по кілька місяців, то зараз все стало значно простіше. Боржники та ті, хто незабаром ними може стати, мають дякувати Верховній Раді, що прийняла Закон «Про судоустрій і статус суддів». Він передбачив зміни до багатьох документів.
– Суттєві зміни внесені у розділ ІІ Цивільно-процесуального кодексу (ЦПК) України, який передбачає стягнення боргу на підставі судового наказу (вид рішення суду, що має силу виконавчого документа, на підставі якого стягується заборгованість), – пояснює Сергій Озірський, адвокат кременчуцького юридичного агентства «Авіст». – Закон значно розширює перелік осіб, які можуть заявити про видачу судового наказу. Тепер ними стали всі надавачі житлово-комунальних послуг (стаття 96 ЦПК*). І, мабуть найважливіше, тепер у стягненні враховується індекс інфляції та 3% річних на суму заборгованості. Якщо хтось не зможе вчасно розрахуватися за послуги, то цим будуть користуватися заявники.
За словами юриста, також цікава одна з важливих «новел» судового законодавства – для стягнення по судовому наказу необов‘язкова наявність договору на надання послуг, як було раніше. Парламентарі викреслили із законодавства положення про обов‘язкове підтвердження відносин між боржником і позивачем письмовим договором.
Інформація
Користувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до даної публікації.