Новий рік, як то кажуть, уже на носі. Принаймні, для працівників туристичних фірм і компаній. За словами головного менеджера туристичної агенції „Травел” Віктора Горєлова, кременчужани активно замовляють путівки на відпочинок за кордоном. У листопаді процес бронювання у самому розпалі. Найбільшою популярністю користуються гірськолижні курорти Карпат, Словакії та Чехії, а для того, щоб порадувати себе спекотним літом серед зими, найчастіше обирають Єгипет та Таїланд. В грудні купувати путівку непрактично, та й зробити це майже неможливо. По-перше, ті путівки, що залишилися нерозпроданими, або дуже дешеві, або занадто дорогі. По-друге, відкриття візи забирає два тижні – і у другій половині грудня зробити це просто нереально. Окрім того, в усіх посольствах 25-го грудня розпочинаються канікули, що пов’язані зі святкуванням католицького різдва. Тому потурбуватися про свою поїздку потрібно заздалегідь.
Цікаво, де ж проводять свої відпуски ті наші співвітчизники, в кого вистачає коштів на поїздку за кордон? Скільки за таке задоволення доведеться викласти чесно зароблених і в чому це саме задоволення полягає? Все це ми з’ясовували, взявши за основу рейтинг, складений агенцією „SODIS” (наведений газетою 'Експрес') та додавши до нього коментарі працівників провідних турбюро Кременчука.
№ 1. Франція
Узимку туди відправляється відпочивати 25 відсотків „нових українців” (найбільша цифра у рейтингу). Зустріч Нового року у Парижі – найпопулярніший спосіб відпочинку поміж наших співвітчизників. Хто ж відмовиться похвалитися фотографією зі святкування Нового року з Ейфелевою баштою на задньому плані.
Що стосується гірських курортів, то серед українців найбільшою популярністю користуються Куршевель, Мерибель і Морзин. Там можна побачити навіть зірок російської естради, яких „виписують” з Москви багатії.
Поїздка в Париж на тиждень обійдеться вам від 750 ?, а за задоволення покататися на лижах на одному з гірськолижних курортів Франції доведеться викласти 950 ? плюс витрати на квиток – близько $536.
№ 2. О’єднані Арабські Емірати
Сюди їдуть грітися на сонечку взимку близько 17 відсотків заможних українців. Це – наймодніший курорт на Аравійському півострові, який славиться ще й численними пам’ятками мусульманської культури: мечетями та палацами шейхів. Туристи відвідують гарячі джерела, їздять на сафарі, рибалять на Акулячому острові та ... катаються на лижах по піску. Все це коштує від $670 за п’ять днів відпочинку, але в природі існують і такі ціни, $450 на добу...
№ 3. Швейцарія
12 відсотків заможних українців віддають перевагу відпочинку в цій країні. Сюди приїжджають любителі гірськолижного відпочинку з усього світу. До їхніх послуг – лише першокласні траси. Найстарішим у Швейцарії вважається курорт Церматт біля підніжжя гори Маттергорн, яка, до речі, є символом країни. Гірськолижний курорт обійдеться в 2300 ? і вище за сім днів відпочинку. Груповий екскурсійний тур по Швейцарії на 10 днів коштує від 1750 ?.
№ 4. Маврикій
Популярний серед 12 відсотків наших багатих співгромадян. Цей острів у південній частині Індійського океану давно облюбували голлівудські зірки та мільярдери. Туди організовуються лише індивідуальні поїздки за вищим розрядом. На цьому тропічному курорті можуть відпочивати ті, кому протипоказана спека – з травня по жовтень температура на Маврикії від 23 до 25° С. Таке задоволення коштує від 1000 ? з особи за семиденний тур плюс витрати на авіаквиток (однак, враховуючи потрібний для адаптації до клімату час, сюди, як правило, їдуть на довше).
№ 5. Італія
Сюди їдуть відпочивати дев’ять відсотків тих, хто це може собі дозволити. Зимою на екстремалів тут чекає парашутний спорт, польоти на повітряній кулі, параплани і дельтаплани, бобслей, спуски на сніжному рафті, вітрильний спорт на крижаному озері, сноуборд, скіджоринг. Той, хто любить більш спокійні та безпечні розваги, може грати в крикет, поло і гольф ... на льоду! А ще туристи обожнюють Італію за купання у гарячих мінеральних джерелах і закритих басейнах і нічний спуск на гірських лижах по освітлених смолоскипами трасах. Тур можна придбати за 1250 ? з особи.
№ 6. Індонезія (Балі)
Цій країні віддають перевагу близько шести відсотків українських бізнесменів. Балі – напрочуд мальовничий острів. А найголовніше, що розваги тут на будь-який смак і вдень, і вночі... Тут процвітає доволі пікантне чоловіче заняття – юні красені спокушають багатих жінок. Недарма деякі моралісти називають острів „землею бронзових альфонсів”. Ціни кусаються – від $1650 за тиждень.
№ 7 Австрія
Шість відсотків „нових українців” залюбки їдуть до цієї країни. В основному їдуть подивитися мальовничі міста. Відень – рай для культурних гурманів. Це культурний центр Європи з безліччю картинних галерей, розкішних палаців, концертхолів і величезних площ.
Любителі активного відпочинку їдуть на гірськолижні курорти Австрії – благо вибирати є з чого. Семиденний тур по містах коштуватиме близько 950 ?, а тиждень задоволення на гірськолижному курорті – від 1075 ? з особи.
№ 8. Карибські острови (Барбадос)
Понад три відсотки багатих українців проводять свої зимові відпустки тут. Барбадос – це Мекка для серфінгістів. Сюди їдуть також гурмани за унікальними стравами з дарів моря – деякі види риб і молюсків водяться лише в прибережних водах цього острова. А запивають всі ці екзотичні блюда коктейлями на основі місцевого рому. Ціна туру – понад 2 500 ?.
№ 9. Мальдиви
Це новий напрямок українського туризму, його освоїли лише три відсотки заможних українців. У складі архіпелагу 198 заселених островів та 991 безлюдних. Любителі спокою звернулися за адресою – кожен з готелів на Мальдивах розміщено на окремому острові. Сюди варто їхати тим, хто захоплюється дайвінгом – такої казкової підводної флори та фауни немає більше ніде. Коштує ця краса від 1 500 ? за сім днів з перельотом.
№ 10. Австралія (Фіджі)
Це – екзотичний, а тому дуже дорогий відпочинок – лише для двох відсотків наших громадян. Фіджі радують м’яким кліматом, розкішними пляжами, блакитними лагунами і вологими тропічними лісами. Місцеві жителі надзвичайно гостинні. Родзинка відпочинку – поїздки у поселення аборигенів. І коштує все це $3400 з особи.
Хтось скаже: „Щастить же цим „новим українцям”! А чим ми гірші?” А нічим. Всі бажаючі організувати свою зимову відпустку можуть знайти корисну для себе інформацію у новій рубриці „Приватної газети” „Навколо світу”.
Від редакції: На жаль, з технічних причин анонсований матеріал 'Як вижити в умовах глобалізації' було знято з публікації. Він з'явиться у найближчому випуску рубрики 'Будь багатим'.
Інформація
Користувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до даної публікації.