Якщо ви хочете «відтягнутися»…
Туреччина унікальна своєю системою «All is included», - тобто, все включено. Різноманітні гастрономічні страви, напої, розваги, гідропарки, спорт, вечірні програми, дискотеки…Втім, не думайте, що вам дійсно все дістається «на шарика». Все залежить від готелю: чим дорожчий, тим більше благ цивілізації вам “перепаде”. Зараз Туреччина – один з найдешевших курортів. Але Віктор Горєлов, головний менеджер туристичного агентства «Травел» каже, що в липні-серпні путівки до Туреччини подорожчають на 20-30% порівняно із минулим роком В турагентствах кажуть, що у середньому вартість путівки, яка включає авіапереліт і проживання, обійдеться в 300 доларів. Це – тризірковий готель і мінімальний набір послуг. Втім, хто шукає той завжди знайде - можна з'їздити на турецький берег і за 190 доларів, а рекордно низька вартість путівки була зафіксована на рівні 135 доларів. Це саме стосується і інших курортів: ціни, яки ми наводимо, орієнтовні, ви можете знайти як дешевшу, так і дорожчу пропозицію
Якщо пощастить, ви зможете з’їздити на курорт по «горящей путевке»: відпочинок обійдеться дешевше. Але у турфірмах кажуть, що в цьому випадку існує певний ризик
Якщо ви романтик…
У Хорватії або Чорногорії ви зможете відпочити на Адріатичному морі. Це місця для тих, хто цінує не тільки безмірну “шару”, але й естетичну насолоду. Галька, мальовнича місцевість, невеликі, але комфортні вілли, старовинні монастирі, вечірній феєрверк музики і лазурне, найчистіше побережжя…У Хорватії такий відпочинок обійдеться близько 550 євро, а в Чорногорії - десь 350 євро.
Якщо ви з дітьми…
До Болгарії можна втекти із дитиною від турецької спеки. Сонячний берег, золоті лікувальні піски, багаті на кварц, дитячі табори…Щоправда, масово туристи сюди не їдуть: ціни стали ближчі до європейських, а сервіс до Європи поки що не дотягає…
Якщо ви любите дайвинг…
Єгипет – країна-таємниця, яка може похвалитися не лише пірамідами, але й тим, що увійшла до трійки країн, де полюбляють проводити час дайвингісти світу. Недивно – величезні заповідники коралів і затонулі кораблі, спокійно спочивають в Червоному морі і чекають на своїх туристів. До речі, влада ревниво ставиться до свого коралового надбання: за псування і нелегальний вивіз коралів виписують величезні штрафи. Ну, і звісно ж, який Єгипет без пірамід! За окрему платню вам влаштують екскурсію до нерозгаданих загадок Сфінкса, і “прокотять з вітерцем” по Нілу. Вважається, що краще до Єгипту їхати восени або навесні. Але якщо ви зважилися з'їздити влітку, то відпочинок обійдеться дешевше. Ви зможете побувати у престижних готелях, які в інший сезон були б вам не по кишені. Зараз в середньому вартість путівки - десь 350 доларів.
Австралія з її великим кораловим рифом - мрія будь-кого дайвера. Не менш привабливі для любителів підводного плавання береги Індонезії, Мальта, і все, що пов'язано з Індійським океаном. Але тут постає фінансове питання: лише переліт до омріяних коралів обійдеться близько 1800 доларів
Якщо вас тягне до еліти…
Франція зі своїм «Лазурним побережжям» , Ніццою, Каннами, і шедеврами світової архітектури займає почесне місце в ніші найвишуканіших та елітних місць відпочинку. Приєднатися до світової богеми, що збирається у цих краях, ви зможете десь за 650 євро.
Пляжна Іспанія любителів морського відпочинку радує своїми островами: Ібиця, Майора, Канари…Крім того, ви зможете на власні очі побачити справжню кориду. Задоволення по-іспанськи обійдеться в середньому десь 550 євро.
Якщо ви багаті…
Тоді їдьте в Крим. Десятиденний відпочинок в більш-менш пристойному пансіонаті обійдеться вам від 1,5 до 2 тисяч гривень. Це не враховуючи витрати на дорогу. Сервіс часто залишає бажати кращого - не доросли ми ще до елітної Франції. Втім, навіть європейці їдуть у Крим – він зачаровує своєю красою. А якщо ви середньостатистичний трудівник, і вас на відпочинок відряджає профспілка, то навіть не розмірковуйте і йдіть пакувати валізи!
У Турції та Європі різні зірки
Тризіркові готелі в Туреччині і в Європі можуть відрізнятись «У Туреччині ми можемо посумніватися, що це дійсно готель «3 зірки», який відповідає прийнятим нормам”, - каже Віктор Горєлов. - В Європі таких питань не виникає – сервіс там стабільний, а якість серйозна»
Візові негаразди
Хоч Європа і стає нібито ближчою, отримання візи криє в собі масу неприємних сюрпризів. «Буває, що сім'я замовляє тур, а потім в посольстві їй відмовляють в отриманні візи. А консульський збір, який становить мінімум 30 євро на людину, не повертається», - каже Віктор Горєлов. Євген Логвиненко, менеджер з туризму мережі магазинів “Горящих путевок” говорить, що через візові негаразди кількість країн, куди українці можуть поїхати на відпочинок, значно зменшилась
Що таке “горящая путевка”
Поїхати так, щоб вам позаздрили попутники, тобто дешево, ви зможете “ по горящей путевке”. Тобто, коли до самої поїздки залишається кілька днів, а путівка не продана, туроператири збавляються ціну. Віктор Горєлов каже, що “горящей путевкой” вважається та, яку потрібно реалізувати від 3 днів до 24 годин. “В даному випадку йдеться лише про вільні місця в літаку. А під них оператор надає недорогі готелі або номери». У турагентствах кажуть, що іноді туроператори підвищують вартість путівки, аби потім, за рахунок спецпропозицій і додаткових знижок, привабити клієнта.
Знижки на “горящих путевках” бувають різні. «Коли і скільки коштуватиме “горящая путевка”, передбачити неможливо. Аби купити таку путівку, потрібно дзвонити по турфірмах і питати, які пропозиції є за 3-4 дні”, - каже менеджер 'КИЙ АВІА' Світлана Малиновська
Чому путівки горять
Євгеній Логвіненко каже, що можливі три варіанти: «Як правило, “горящее путевки”. виникають тоді, коли на чартерному рейсі з”являються вільні місця, або якщо хтось відмовився від своєї путівки. Ще можливо, що відкрився новий готель, який хоче привабити відвідувачів. У такому разі, можна відпочити якісно і недорого».
Чим ми ризикуємо купуючи “горящюю путевку”
Євгенінй Логвиненко говорить, що існує “чорний” список туроператорів, які недобросовістно відносяться до своїх клієнтів. Якщо вас обслуговує такий оператор, то по-перше, вас можуть поселити не в той готель, про який ви мріяли. Втім, якщо ви заплатили 200-300 доларів, навряд чи можете претендувати на супер-готель. По-друге, час відльоту вашого чартерного рейса можуть змінити, і ви втратите дорогоцінний час. По-трєте, обслуговування і ставлення персоналу може бажати кращого.
Як убезпечитись туристу?
Все повинно бути чітко обумовлено в договорі. «Потрібно, щоб було вказано: якщо вас переселяють в інший готель, він має бути не гірший ніж той, про який ви домовлялися. Якщо ваші права порушили, зверніться до оператора, в туристичну поліцію, зафіксуйте факт мешкання в готелі, а по приїзді підіть до турфірми», - каже Євгеній Логвиненко. Крім того, в договорі повинні бути вказані банківські гарантії, ліцензія і штрафні санкції, які будуть накладені, якщо ви відмовляєтесь від поїздки
Інформація
Користувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до даної публікації.