Найспекотнішим буде червень

27.05.2005, 09:05 Переглядів: 2 823
Всіх цікавить, які сюрпризи може подарувати нам цьогорічне літо. За прогнозом відомого волинського народного синоптика Володимира Лиса, червень цього літа буде найспекотнішим. Щодо глобальних прогнозів, то фахівці обіцяють у недалекому майбутньому засухи та стихійні лиха..

Україна тепліша ніж планета

Пора їхати на море!

В Гідрометцентрі запевняють, що цього року літо буде звичайним, теплим, кількість опадів не перевищуватиме середньорічну. Що стосується піку найвищих чи найнижчих температур, то синоптики утрималися з відповіддю. 'Вам ніхто не скаже, коли буде пік спеки чи стихійне лихо', - каже по телефону одна із співробітниць бюро прогнозів. Однак відомо, що в останні роки темпи потепління в Україні дещо випереджають середньостатистичні світові. За останні 20-25 років середньорічна температура на планеті підвищилася на 0,6 градуса, а в Україні – на 0,7. Якщо брати температурні зміни за сезонами, то зими на території нашої країни стали теплішими на 1,5-2 градуси, а літо, навпаки, холоднішим.

Глобальне потепління

Начальник Українського Гідрометцентру Микола Кульбіда каже: 'Якщо підвищення температури повітря буде продовжуватися, а саме до цього йде, то до 50-х років нинішнього століття середньорічне потепління на території нашої країни складе 2,5 градуса, а в північних та західних областях сума ефективних температур буде, як зараз на крайньому півдні Криму. Самому ж півострову  та південним областям загрожують небувалі засухи і практично повне, якщо можна так сказати, зневоднення. Не виключено, що сільським  господарством на півострові займатися стане вельми проблематично'.
Кількість вуглецю в атмосфері зросла більш ніж на 30%, концентрації метану – на 170%, закису азоту – на 20%. Сонячні промені, які проходять через атмосферу, затримують цими трьома парниковими газами. Таким чином утворився екран, що акумулює тепло для всієї планети. Засухи у південних і центральних областях; літні заморозки на грунті в центральних областях; сильні повені на Закарпатті, які перевищили всі рекорди підйому води, щорічне збільшення кількості опадів у жовтні – все це наслідки глобального потепління. Цікаво ще й те, що за останні 10 років швидкість вітру збільшилася удвічі, так само зросла і кількість шквальних вітрів і з кожним роком вони будуть все сильнішими

Народний прогноз

Народний синоптик Володимир Лис постійно складає прогнози за однією народною методикою — на основі спостережень за погодою у новорічно-різдвяну десятиденку, а саме з 26 грудня до 6 січня. Хоча автор завжди застерігає, що його прогнози можуть справджуватися лише на Волині, в радіусі до 150 кілометрів, попит на прогноз Лиса залишається стабільним по всій Україні.
За прогнозом Лиса, остання декада травня буде теплою, з теплими дощами в останні дні.  Справжнім сюрпризом є прогноз на червень, який, як правило, мало радує сонячною погодою і поливає в останні роки дощами. Цього року перший літній місяць перебрав на себе функції липня й обіцяє бути не те що теплим, а спекотним, із кількома дощиками. Червень має стати найтеплішим і найсухішим місяцем цього літа. Отож, пакуйте валізи на відпочинок.
Цілий липень, особливо перша декада, має бути дощовим і навіть прохолодним. Справжнє літнє тепло прийде хіба що в середині третьої декади. Після такого липневого сюрпризу мало віриться, що серпень нас зігріє. Однак Володимир Лис обіцяє, що перші 7—8 днів серпня будуть справді теплі по-літньому. Не був би то серпень, якби він не вилив свою порцію дощів. Триватиме це до середини місяця, зате фінішна десятиденка нас ще потішить сонячними днями.
1 вересня, можливо, буде дощовим, як і в останні кілька років. Господарям треба поспішити з копанням картоплі у першу вересневу десятиденку, бо до середини місяця слід чекати дощів і похолодання, яке зміниться ще десятьма днями погоди гарної, але вже не такої теплої. Жовтень теж не зовсім звичний за прогнозом Володимира Лиса: холод і дощі протримаються до самої Покрови, і лише потім ми згадаємо про справжнє бабине літо. Останній місяць осені завжди примхливий. Не стане винятком і цей листопад. Будуть і теплі дощі, і сніжок (після 10 листопада), знову дощі, приморозки — і так до самого грудня.
Зима в грудні таки прийде — десь перед днем святого Миколая, а перед тим будуть хвилі холодних дощів із мокрим снігом. Володимир Лис прогнозує, що зима протримається фактично до самого Нового року. Але потепління перед 31 грудня не виключене. Отож знову новорічне свято зустрічатимемо без морозу та снігу. 
Сам Володимир Лис застерігає, що його прогнози стосуються певного регіону, тобто Волинi, де він мешкає і спостерігає природні явища.  Тим більше, на планеті відбулися такі катаклізми, що народні методи метеорології почасти стали грішити неточністю, як і наукові.

Погодоманія

Синоптиків «бомблять» телефонними дзвінками перш за все дистриб’ютори морозива, бо їм конче потрібно знати, яка буде погода. Прогноз на літо їм потрібен, аби не прогадати, скільки треба морозива. До речі, в Кременчуці деякі найменування розкупляються миттєво, видно, продавці не розраховували на нинішню травневу спеку. Втім, на думку експертів, пік продажу морозива настає при температурі 23 градуси тепла. Якщо спекотніше, народ віддає перевагу напоям, зокрема -квасу. Як повідомили нам його світловодські виробники, цього року перші діжки з квасом поїхали до Кременчука 9 травня, тоді як минулого року -  в двадцятих числах цього місяця.
Керівник напряму вентиляції та кондиціонування торговельної мережі 'Фокстрот' Юрій Бабець  каже, що сезонний чинник у різних сегментах ринку кондиціонерів виявляється по-різному. 'Продаж складної кліматичної техніки високого класу (Японія, Європа),- каже Юрій,- практично не залежать від сезонних коливань, її продають протягом усього року. У сегменті ж недорогих побутових кондиціонерів (Корея, Китай) сезонність продажу має виражений характер, а обсяги продажу залежать від погодних умов: спекотне літо — обсяги зростають, холодне — знижуються. Так, минулого року продавці кондиціонерів відзначили від 20 до 40% зниження продажу, бо літо було холоднішим, ніж завжди'. Основний сезон торгівлі побутовими кондиціонерами починається у травні і закінчується у серпні-вересні. Однак, за спостереженнями продавців кліматичної техніки, найактивніший попит на побутові кондиціонери настає тоді, коли середньодобова температура повітря долає позначку +30 градусів. Цікаво, що корпоративні клієнти активніше купують кондиціонери при підвищенні денної температури, а приватні споживачі — нічної. Та в будь-якому випадку варто пам’ятати, що 'У природы нет плохой погоди…', є поганий настрій, від якого слід рятуватися...



 
Автор: editor
Теги:
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Інформація

Користувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до даної публікації.
Будь-ласка, ЗАРЕЄСТРУЙТЕСЬ.
Ознайомтесь із правилами коментування.
Читайте також:
  • Kiaparts
  • НОВИНИ ПАРТНЕРІВ:


Свіжий випуск (№ 45 від 7 листопада 2024)

Для дому і сім'ї

Читати номер

Для дому і сім'ї - програма телепередач

Читати номер

Приватна газета

Читати номер
Попередні випуски
Вверх