На вулиці Жовтневій – біля шпиталю інвалідів ВВО - знаходиться комунальне підприємство «Союзрембуд». Воно займає близько гектара інвестиційно привабливої землі у центральній частині міста. А центр зараз активно забудовується приватними компаніями. Більшістю з них керують депутати кременчуцької міськради.
І ось на останній сесії депутати міськради раптом дружно голосують за те, щоби дозволити комунальному підприємству «Союзрембуд» (голова – депутат міськради Шендрик) списати основні засоби підприємства, які належать до комунальної власності територіальної громади Кременчука. А списати та демонтувати їх треба, бо підприємство звільняє ділянку – тепер тут вестиметься будівництво багатоповерхівок.
Залишкову ціну за комунальне майно «Союзрембуду» депутати затвердили смішну – близько 68 тисяч гривень. Наприклад, паркан із залізобетонних плит, який тягнеться по периметру ділянки площею у гектар, оцінений у 94 гривні.
Депутати-комуністи виступили проти занизької оцінки вартості комунального майна та запропонували виставити його на аукціон – разом з інвестиційно привабливою земельною ділянкою. На думку комуністів, у такому випадку реалізація комунального майна принесла б міському бюджету 3-4 мільйони гривень.
Депутати не підтримали пропозицію - не проголосували за аукціон. І, фактично, начхали на можливість продати комунальну власність із зиском для міста та покласти до бюджету розвитку Кременчука 3-4 мільйони гривень.
Коли депутати чхають на інтереси громадян, гарантом прав кременчужан має виступити міський голова. Але міський голова пан Глухов теж висловився проти аукціону. Свою позицію він аргументував так: якщо ми продамо з аукціону ділянку та майно за 4 або навіть 5 мільйонів, ця сума «ляже на карман тих, хто купить квартири у новому будинку!».
Позиція міського голови виглядає більш, ніж дивно. У даному випадку, він розкидається грошима мешканців міста. Адже кошти від продажу комунального майна йдуть до бюджету розвитку міста. Тобто, за ці кошти могли б побудувати шматок такого необхідного Крюкову та нагірній частині водогону або відремонтувати частину бридких кременчуцьких доріг та тротуарів. 4-5 мільйонів, від яких так легко відмовився мер, - це майже половина бюджету розвитку Кременчука на 2007 рік (весь бюджет складає трохи більше 10 мільйонів гривень).
Але міський голова знехтував інтересами майже 300 тисяч громадян заради 50 сімей, що оселяться у новобудові. Хто ці сім’ї? Звідки така турбота про них? Чи все-таки це турбота не про них, а про економію коштів фірм-забудовників, які б мали викупити ділянку та майно? На сесії називався найімовірніший забудовник – кременчуцька фірма «Житлоінвест». З нею щільно пов’язані депутати міськради – соціалісти Шевчук та Кушнір. Якщо будуватиме саме ця фірма, все стає на свої місця. Депутати міськради лобіюють власні інтереси. Мер їх підтримує. А міська громада пролітає «мимо денег».
XI сесію міськради, де кременчуцькі депутати ділили між собою комунальні землі, відвідав колишній міський голова, а нині народний депутат пан Надоша. Він поставив цілком слушне запитання: чому сьогодні місто отримує так мало коштів від продажу земельних ділянок та за дозволи на будівництво? За словами пана Надоші, за 18-мільйоннне будівництво торговельно-розважального комплексу «Енеїда» на місці знищеного парку МЮДа Кременчук отримав лише 60 000 гривень – компенсаційні кошти за вирубані дерева. То у чому зиск для міста від такого будівництва? Чому козирну величезну ділянку напроти центрального вокзалу не продали з аукціону, щоби заробити кілька мільйонів гривень для міста?
Жоден з депутатів не відповів на запитання нардепа. Промовчав і міський голова. Чому? Можливо, тому що із забудовниками - «варягами» не все так просто? Левову частку торговельно-розважального комплексу «Енеїда» зводить донецька фірма «Амстор-М». Але зайшла вона до парку МЮДа, на нашу думку, за сприяння впливового депутата кременчуцької міськради пана Сеня. До речі, він і сам будує власний шматок комплексу «Енеїда». Кілька років тому міська влада передала парк МЮДа в управління пану Сеню – точніше, фірмі «Меркатор-АЗС», якою він керує. Тоді ж була розроблена угода, згідно з якою влада не мала права здати в оренду та змінити цільове призначення паркової земельної ділянки без узгодження з управителем – паном Сенем. Отже, маємо всі підстави вважати, що присутність «Амстор-М» у парку узгоджена із впливовим депутатом. Більше того, маємо підстави вважати, що сам депутат її з владою і узгодив – на певних умовах. Адже пан Сень – не та особа, якій нинішня міська влада могла б ставити вимоги.
Отже, панове між собою домовились. Але кременчуцька громада знову пролетіла «мимо денег». Адже сума, отримана містом за величезну ділянку, мізерна. Ділянку не продали, а здали у дуже скромну оренду (рішення міськради від 31.01.2006). У 2008-му, коли термін оренди скінчиться, ділянку приватизують забудовники – на пріоритетних і дуже вигідних для себе умовах. «Свої» у Кременчуці не платять. До бюджету.
Зазвичай, грошей немає або тому, що немає, або тому, що їх розтаскують. Якщо говорити про бюджет розвитку Кременчука на 2007 рік, то у ньому трапляється і те, і те. Бюджет досить скромний, як для промислового міста – 10 691 179 грн. на рік. Коштів обмаль, і на них треба побудувати водопровід на вулиці Макаренка, залатати дорожнє покриття на вулицях Художній та Насосній, реконструювати котельні у кварталах 176 та 17, побудувати водопровід на Московській та водогін від дюкера на Мічуріна, а також реконструювати табір «Зоряний», музей Макаренка та міський краєзнавчий музей – і це ще далеко не повний перелік об’єктів будівництва та реконструкції на 2007 рік. А коштів, нагадаємо, усього 10 нещасних мільйонів.
Тим дивніше виглядає рішення депутатів міськради, які проголосували на XI сесії міськради за виділення 300 000 гривень з бюджету розвитку 2007 року на реконструкцію будівлі колишнього клубу залізничників.
Старий клуб знаходився у Міському саду. 12 лютого цього року клуб дощенту згорів. А через два тижні, 27 лютого, депутати все одно уперто виділяють на його реконструкцію 300 000 гривень. Що збираються реконструювати панове депутати на згарищі? Чи згарище – це лише зручна декорація для безслідного зникнення чергової порції бюджетних коштів? До речі, у Міському саду їх здиміло чимало. Просто якийсь містечковий Бермудський трикутник виходить. В результаті недобросовісного управління міського спорткомітету (саме йому влада передала в управління у 2005 році Міський сад ) місто вже втратило гроші - приміщення клубу згоріло. Але депутати знову вкидають кошти в цей Бермудський трикутник. Чи доречні такі витрати бюджетних коштів?
Порівняй!
Для реконструкції реально існуючого дитячого табору «Зоряний» депутати виділили 400 000 грн. А для реально неіснуючого клубу залізничників – 300 000 грн.
Інформація
Користувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до даної публікації.