Правоохоронці про крадіїв та крадіжки

27.05.2005, 09:05 Переглядів: 2 106
Про особливості роботи квартирних злодіїв у кременчуцьких квартирах “Телеграфу” розповіла Лариса Білковська, старший інспектор групи зі зв’язків з громадськістю Кременчуцького міського УМВС в Полтавській області..

- Де крадуть найбільше, в якому районі міста?
- Для крадіїв район не має особливого значення. Тож сказати, що мешканці, наприклад, Молодіжного, частіше стають жертвами квартирних крадіїв, я не можу. Часто звертаю увагу на те, що у приватному секторі в основному крадуть метал та різноманітні речі на металобрухт, а з квартир виносять всілякі цінності.
- В який період доби скоюють крадіжки?
- У приватному секторі переважно уночі, з квартир – удень, коли людина на роботі.
- На що полюють злочинці, чим живляться?
- Гроші, золото. Ті речі, які складніше впізнати і простіше спродати. Буває, що виносять апаратуру, одяг, але рідше. Є чимало випадків, коли з квартири винносять гроші, а дорога шкіряна куртка, хутро залишалися на вішалці у коридорі.
- У Кременчуці на квартири ходять поодинці чи групами?
- По-різному,  поодинці частіше діють  наркомани. Групами ідуть на серйозні крадіжки. Так, нещодавно правоохоронці затримали групу з трьох чоловік. За ними – приблизно двадцять епізодів.  Вони обкрадали і офіси, і квартири. Мали спецобладнання, були озброєні пістолетом, переробленим з газового на вогнепальний.
- “Домушники” з пістолетом? Я чула, що в ієрархії кримінального світу “домушникам” забороняється перекваліфіковуватися на вбивць.
- Є таке. До речі, цей затриманий зброєю не скористався.
- А правоохоронці реєстрували крадіжки, які супроводжувалися вбивствами?
- Ні. У всякому разі  цього року  таких випадків не було.
- А які люди стають  квартирними крадіями?
- В основному це раніше судимі або ті, хто відбуває умовний строк. Це так званий соціально не стабільний елемент, серед них чимало наркоманів, алкоголіків.  Але часто на скоєння такого злочину ідуть діти, навіть із забезпечених сімей. Задля романтики чи що.
- Є серед злочинців ті, для кого крадіжка – не просто спосіб час від часу поживитися, а професія, яка забезпечує доволі пристойне життя?
- Так. Чимало крадіїв взагалі не мають місця роботи.

Популярні способи проникнення у чужу квартиру

- А в який спосіб злочинці найчастіше потрапляють у квартири?
- Є такі випадки, коли вони просто заходять через двері, які забули зачинити. Нещодавно співробітники Автозаводсбкого райвідділу затримали дівчину-наркоманку, яка ходила, видивлялася, де відчинені двері, і скоювала крадіжки, як у нас кажуть, вільним шляхом. Вже залишився у минулому такий колись дуже модний спосіб – заливання серцевини замка кислотою. В основному від цього страждали замки турецького виробництва. Легко піддавалися злочинцям і так звані “кредмашівські” замки. Справа в тому, що коли такий замок зачиняється зовні, то фіксатор не потрапляє на місце. Крадії просто одним рухом стамески пробивали двері, піднімали фіксатор  та відчиняли. Шуму від такої операції практично немає.
- А металеві двері для крадіїв - істотна перешкода?
- Це доволі надійний захист. Однак нещодавно був випадок, коли хлопець відігнув ломом металеві двері як лист фольги. До речі, інструмент він попросив у сусідній квартирі, де в той час ішов ремонт.
- Сучасні замки, механізми яких по всьому периметру заходять в одвірки? Вони піддаються крадіям?
- На сьогодні замки зі складним секретом – одні з найкращих. Та у «домушників» існує думка: «Якщо замок закрили, значить, його можна і відкрити. Наприклад, підбравши ключ».
- У Кременчуці були випадки, коли злочинцям вдалося підібрати ключі до такого замка?
- Поки що   у міліції такого не реєстрували. Однак були випадки, коли вибивали двері разом з одвірками і проникали у квартиру.
- Як при цьому вели себе сусіди?
- Основний принцип – моя хата скраю. Дуже рідко сусіди виявляють себе як сумлінні громадяни. Хоча і таке трапляється. Наприклад, групу з трьох чоловік, про яку я вже розповідала, правоохоронці міста затримали завдяки жінці, яка повідомила міліцію про спробу проникнути у сусідню  квартиру.
- А пластикові вікна відчиняють з вулиці?
- Відчиняють, за допомогою так званої фомки. А іноді вікна просто вибивають.
- Грати на вікнах – це серйозна перешкода для злочинців?
- У певній мірі. З одного боку, грати ускладнюють проникнення, з іншого, навпаки, приваблюють крадіїв. “Значить, є що красти”, - думають злочинці про такі квартири. До речі, група з трьох чоловік була затримана саме в той час, коли вони намагалися за допомогою гідравлічного пристрою для різки металевих прутів зняти решітки.
- А вам доводилося реєструвати випадки крадіжок з квартир, які знаходилися під сигналізацією?
- Спеціально подібний облік не ведеться.



 
Автор: editor
Теги:
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Інформація

Користувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до даної публікації.
Будь-ласка, ЗАРЕЄСТРУЙТЕСЬ.
Ознайомтесь із правилами коментування.
  • Kiaparts
  • НОВИНИ ПАРТНЕРІВ:


Свіжий випуск (№ 25 від 20 червня 2024)

Для дому і сім'ї

Читати номер

Для дому і сім'ї - програма телепередач

Читати номер

Приватна газета

Читати номер
Попередні випуски
Вверх